دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 138

در این بخش از زیبامون با دلایلی که به شما می گویند چرا نباید بعد از بوتاکس کردن خوابید، آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

روال طبیعی زندگی، رد پای خاطرات را به صورت خط و خطوطی بر چهره ما به جا می گذارد که گاه یاد آور خنده های عمیق و گاه یادآور غم های گذرا ست. اما میل به زیبایی باعث می شود که همیشه به دنبال راه حلی برای برطرف کردن این چین و چروک ها و بازگشت به دوران اوج جوانی باشیم. استفاده از تزریق بوتاکس در کلینیک سپیدار یکی از روش های جوان سازی پوست است؛ اما باید مواظب عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس باشیم تا نتایج دلخواه را از تزریق بوتاکس بگیریم. اگر تزریق بوتاکس بخصوص در ناحیه پیشانی و ابرو صورت گرفته باشد، دراز کشیدن یا خوابیدن پس از آن، ممکن است موجب حرکت ماده بوتاکس در زیر پوست و ورود آن به حدقه چشم شود. لذا پیشنهاد می شود با عمل به توصیه های پزشک معالج، به مدت چند ساعت از خوابیدن و دراز کشیدن پس از تزریق بوتاکس اجتناب کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید نام کلینیک زیبایی سپیدار را در گوگل جستجو کنید و با ما همراه باشید.

 

خوابیدن بعد از بوتاکس

 

عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

هدف از تزریق بوتاکس افزایش زیبایی، جوان سازی و متقارن سازی اجزای صورت است. ماده بوتاکس از نوعی باکتری به اسم کلستریدیوم بوتولینیوم تهیه و به چین و چروک های صورت تزریق می شود و با فلج کردن ماهیچه ها، حرکت آن ها را متوقف کرده و به مرور چین و چروک های ایجاد شده روی پوست صورت، صاف می شوند. اگر نمی خواهید بعد از تزریق بوتاکس صورتتان بدشکل و نامتقارن شود و نتیجه معکوسی از درمان خود بگیرید، باید کارهای مهم بعد از بوتاکس را جدی بگیرید. برای مثال بهتر است بین 6 تا 10 ساعت از دراز کشیدن و خوابیدن، دوری کنید. خوابیدن بر روی شکم و پهلو باعث وارد آمدن فشار به ماده تزریقی شده و ریسک جابجایی و انتقال آن را افزایش می دهد که می تواند موجب ایجاد حالت تهوع، افتادگی پلک و دید مضاعف در بیمار شود. پس از تزریق بوتاکس، نخوابیدن، حفظ حالت عمودی بدن و خم نکردن سر به جلو ضروری ست تا بوتاکس به طور طبیعی و به تدریج، در محل مورد نظر قرار بگیرد. به طور حتم با کمی صبر و تحمل می توانید نتایج مثبت و رضایت بخش تزریق بوتاکس را در جوان سازی پوست خود ملاحظه کنید.

 

مراقبت های قبل از بوتاکس

بهتر است قبل از شروع به درمان، اگر بیمار هستید و به دارو یا ماده خاصی آلرژی دارید و داروی خاصی مصرف می کنید، پزشکتان را در جریان بگذارید. به مدت دو هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهایی مثل آسپرین و بروفن که روی انعقاد خون تاثیر می گذارند و از مصرف هرگونه مشروبات الکلی و دخانیات، اجتناب کنید. چنانچه آستانه تحمل شما پایین است و تحمل درد را ندارید، قبل از شروع درمان، می توانید در محل تزریق بوتاکس از کرم بی حسی موضعی استفاده کنید.

 

مراقبت های بعد از بوتاکس

برای گرفتن نتیجه مطلوب از تزریق بوتاکس و تسریع در روند بهبودی، بهتراست به مراقبت های بعد از درمان به دقت توجه کنید؛ رعایت نکات زیر می تواند به شما کمک کند تا نتایج بهتری بگیرید:

 

 • به مدت 6 تا 10 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، دراز نکشید و نخوابید.
 • به مدت 24 ساعت از فعالیت بدنی شدید یا ورزش که موجب تعریق می شود، بپرهیزید.
 • تا 24 ساعت از گذاشتن کلاه هایی که با پوست صورت شما در تماس هستند، اجتناب کنید.
 • به مدت چند روز از لمس محل تزریق بوتاکس بپرهیزید.
 • به مدت 24 ساعت بعد از بوتاکس از انجام آرایش خودداری کنید.
 • به مدت 24 ساعت از خم کردن سر به سمت پایین و انداختن سنگینی بدن روی پیشانی، دوری نمایید.
 • بعد از تزریق بوتاکس، از شستن صورت با آب گرم و خوردن نوشیدنی های داغ خود داری کنید.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل وارفارین و آسپرین و غیره به مدت 72 ساعت بعد از تزریق ممنوع است.
 • تا 10 روز بعد از درمان، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و رفتن به سونا و حمام داغ پرهیز نمایید.
 • انجام لیزر برای مدت دو هفته بعد از تزریق بوتاکس ممنوع است.
 • به مدت یک هفته از سفر هوایی اجتناب کنید چون تغییر در فشار هوا ممکن است به عضلات پوست آسیب بزند.
 • افراد به مدت یک هفته بعد از تزریق بوتاکس می بایست از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی پرهیز کنند.

 

موارد منع تزریق بوتاکس

ممکن است بعضی افراد به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن، تحمل تزریق بوتاکس را نداشته باشند، بنابراین مجاز به استفاده از آن نیستند؛ از جمله این افراد عبارتند از:

 

 • بانوانی که در دوران باردهی یا شیر دهی هستند.
 • افرادی که در بدن خود تبخال فعال دارند.
 • افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین و وارفارین مصرف می کنند.
 • افرادی که مبتلا به حساسیت یا آلرژی حاد هستند یا به ماده بوتاکس حساسیت دارند.
 • افرادی که مصرف سنگین دخانیات یا الکل دارند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های ماهیچه ای، عصبی و خونی هستند.

 

نتایج، ماندگاری، عوارض و هزینه تزریق بوتاکس

بوتاکس یک روش غیر تهاجمی، ایمن، کم هزینه، بدون بی هوشی، کم عارضه و مؤثر برای رفع چین و چروک های پوستی است که محبوبیت فراوانی بین طرفداران زیبایی دارد و بیشتر برای سنین بین 18 تا 65 سال مناسب است. بوتاکس علاوه بر درمان های پزشکی مثل معالجه میگرن، در درمان های زیبایی نیز کاربرد دارد که رایج ترین آن ها رفع چین و چروک های پیشانی، زیرچشم و بوتاکس واژن و لب است. بوتاکس یک درمان موقتی است و نتایج آن بین 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارد البته بر خلاف تصور پس از بین رفتن آثار بوتاکس پوست دچار افتادگی نمی شود.

بهتر است قبل از این که آثار بوتاکس به طور کامل از بین برود، برای ماندگاری بیشتر نتایج، هر 6 ماه یک بار، تزریق بوتاکس تمدید شود. چنانچه از نتیجه عمل ناراضی باشید پزشک معالج می تواند با تزریق آنزیم، اثر بوتاکس را از بین ببرد. برای تزریق بوتاکس از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و درمان، فقط 10 تا 15 دقیقه طول می کشد و دوره نقاهت ندارد. عواملی مانند جنس پوست، سبک زندگی روزمره، تغذیه مناسب و میزان چین و چروک‌های پوست، بر ماندگاری درمان با بوتاکس، تأثیر بسزایی دارد. عوارضی مثل قرمزی، تورم، خارش، سردرد، حالت تهوع و التهاب، همگی طبیعی بوده و به طور معمول، ظرف چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس برطرف می شود.

فاکتورهایی مثل میزان و عمق چین و چروک‌ها، مقدار ماده تزریقی به پوست، دستمزد پزشک معالج و منطقه جغرافیایی مراکز درمانی، همگی در هزینه تزریق بوتاکس مؤثرند اما با مشاوره قبل از درمان، می توانید از قیمت های دقیق، مطلع شوید.

 

تزریق بوتاکس در کلینیک سپیدار

دست یابی به زیبایی و جوان سازی پوست، با توجه به پیشرفت روز افزون علم و دانش و ابداع روش های جدیدی مثل تزریق بوتاکس، دیگر یک آرزوی محال نیست. کلینیک زیبایی سپیدار که یک مرکز پیشرو در ارائه خدمات زیبایی است با استفاده از بهترین تجهیزات و با کیفیت ترین مواد و داشتن متخصصان ماهر و مجرب، آماده است با بهره گیری از متد نوین تزریق بوتاکس، شما را دوباره به دوران اوج جوانی و جذابیت برگرداند. مشاوره رایگان با کادر متخصص این مرکز، پیش از هر اقدامی، می تواند شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین گزینه درمانی کمک کند. کیفیت عالی تزریق بوتاکس، همراه با قیمت های معقول و به صرفه این مرکز به طور حتم، انتظارات شما را از یک درمان مناسب برآورده می کند.

 

تزریق بوتاکس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید