خشك كردن دسته گل عروس با روشهای کاربردی

دسته: اکسسوری تاریخ نگارش: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 12541

در این بخش از زیبامون با 3 روش عالی برای خشک کردن دسته گل عروسی آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

خشك كردن دسته گل عروس با روشهای کاربردی

دسته گل عروسی یکی از یادگاری های خیلی خوب از مهم ترین روز زندگی شماست و اگه بتونید این دسته گل رو به بهترین شکل ممکن حفظ و نگهداری کنید، میتونید با هر بار نگاه کردن به آن، تمام خاطرات شیرینی که از روز عروسی خود داشتید رو مرور کنید و دوباره غرق در شادی شوید!

ما در این بخش از زیبامون دات کام، طریقه خشك كردن دسته گل عروس رو بهتون یاد میدیم که میتونید به راحتی این کار رو در منزل انجام بدید و یک قاب زیبا از دسته گل عروسی خودتون داشته باشید.

 

حتما بخوانید: مدل دسته گل عروس اروپایی + جدیدترین مدلهای سال 2019 و 98

 

روش اول: طریقه خشك كردن دسته گل عروس با آویزان کردن

در این روش گلها رو در هوای آزاد به شکل برعکس باید آویزان کنید تا به مروز زمان دسته گل عروسی خشک بشه. طریقه خشک کردن دسته گل عروس با آویزان کردن رو در ادامه یاد بگیرید:

 

1. ابتدا با استفاده از نخ یا ریسمان بلند، ساقه های دسته گل رو محکم ببندید و گره بزنید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 1

 

2. انتهای ریسمان رو به یک رخت آویز متصل کنید. بهتره دو طرف نخ یا ریسمان به اندازه 20 سانتی متر آزاد باشه تا بتونید به خوبی روی رخت آویز فیکس کنید و در انتها دسته گل عروس از این رخت آویز، به حالت وارونه قرار بگیره.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 2

 

3. دسته گل متصل شده به رخت آویز رو در یک محیط خشک و معتدل مثل راهرو، کمد لباس یا اتاق خواب، اویزان کنید و اجازه بدید دسته گل عروسی شما به مدت 2 الی 3 هفته به حالت وارونه بمونه تا به خوبی خشک بشه.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 3

 

4. بعد از خشک شدن گلها، دسته گل رو پایین بیارید و ریسمان متصل به دسته گل رو قیچی کنید و گلها رو در یک گلدان زیبا و متناسب با دسته گل قرار بدید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 4

 

5. بهتره دسته گل رو در یک قاب یا باکس شیشه ای قرار بدید تا جلوه و زیبایی بیشتری داشته باشه. شما میتونید این قاب زیبا از دسته گل عروسی خودتون رو بر روی یک پایه قرار داره و برای افزایش زیبایی دکور اتاق خواب یا نشمین استفاده کنید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 5

 

حتما بخوانید: مدل های گل کاغذی برای دسته گل عروس، تم عروسی و دیزاین خانه

 

روش دوم: نحوه خشك كردن دسته گل عروس با فشار و پِرِس کردن

خشک کردن گل در لا به لای کناب یکی از روشهای قدیمی برای خشک کردن گلهای تازه هست که احتمالا همه شما برای یکبار هم که شده این کار رو انجام دادید. در ادامه نحوه حشک کردن دسته گل عروس با فشار و پرس کردن و نحوه نگهداری از این گلهای خشک شده رو بهتون آموزش دادیم:

 

1. ابتدا گلهای مورد علاقه از دسته گل عروسی تون رو از ساقه جدا کنید به گونه ای که فقط 1 الی 2 سانتی متر از ساقه گل باقی بمونه.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 6

 

2. یک کتاب سنگین رو از وسط باز کنید و یک تکه کاغد روغنی روی صفحه کتاب قرار بدید و سپس یک تا 2 تا از گلهای دسته گل عروسی رو بر روی این کاغذ روغنی بگذارید و مجدد یک لایه دیگر کاغذ روغنی روی گلها قرار بدید و در نهایت به ارومی کتاب رو ببندید به گونه ای که گلها از جای خودشون تکون نخورند.

 

خشک کردن دسنه گل عروسی 7

 

3. یک جسم سنگین مثل چند کتاب یا گلدان رو بر روی کتاب مورد نظر قرار بدید تا فشار بیشتری به گلها وارد بشه. این فشار اضافه کمک میکنه تا گلهای خشک شده زیباتری داشته باشید.

اجازه بدید گلها به مدت 2 هفته در این وضعیت بمانند تا به خوبی خشک و نازک شوند. بعد از گذشت این مدت زمان باید گلهای شما کاملا خشک، شکننده و نازک شده باشند.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 8

 

5. یک قاب عکس بزرگ و متناسب با تعداد گلهای خشک شده تهیه کنید. بهتره قاب عکسی که انتخاب میکنید دارای قاب فلزی یا چوبی و دارای پوشش شیشه ای باشه.

 

نحوه خشک کردن دسته گل عروس 9

 

6. کتاب رو به آرومی باز کنید و گلهای خشک شده رو با احتیاط و با استفاده از یک موچین بردارید و بر روی یک کاغذ روغنی تمیز و جدید قرار بدید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 10

 

7. یک تکه مقوا رو بر اساس اندازه قاب عکس برش بزنید و اماده کنید و سپس گلهای خشک شده رو با سلیقه خودتون بر روی این مقوا بچینید و طرحی که دوست دارید رو با استفاده از این گلهای خشک شده ایجاد کنید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 11

 

8. مقداری چسب رو درون یک ظرف کم عمیق بریزید و با استفاده از خلال دندان به پشت گلهای خشک شده بزنید و سپس گلهای رو در جای خودشون بچسبونید تا کاملا فیکس و محکم بشن.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 12

 

9. قاب عکس رو با قرار دادن شیشه کامل کنید و این تابلو جذاب از دسته گل عروسی خشک شده رو در اتاق خواب نصب نمایید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 13

 

حتما بخوانید: دسته گل عروس با گل ارکیده

 

روش سوم: خشك كردن دسته گل عروسی با ژل سیلیکا (Silica Gel)

برای استفاده از این روش هم به مقداری ژل سیلیکا، ظرف بزرگ، قاب عکس و اسپری فیکساتور نیاز داریم. برای استفاده از این روش به ترتیب زیر عمل کنید.

لازمه بدونید ژل سیلیکا برخلاف اسمی که داره حالت پودری داره و چیزی شبیه به شن هست و معمولا در فروشگاه های لوازم هنری به فروش میرسه.

 

1. ابتدا گلها رو از ساقه جدا کنید و فقط اجازه بدید 1 الی 2 سانتی متر از ساقه گل باقی بمونه.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 14

 

2. یک ظرف پلاستیکی رو تا نیمه با ژل سیلیکا پر کنید و قبل از اینکه گلها رو درون ظرف قرار بدید، مقداری از ژل سیلیکا رو هم بر روی گلبرگها بپاشید تا این ژل به درون گلها نفوذ کنه.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 15

 

3. گلها رو به طور قائم و با فاصله 2 تا 3 سانتی متری در کنار هم درون سیلیکا قرار بدید. یه هیچ عنوان گلها رو روی هم قرار ندید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 16

 

4. تمام ظرف رو با ژل سیلیکا پر کنید. توجه داشته باشید که نباید ژل سیلیکا رو مستیما بر روی گلها بریزید. بلکه ژل سیلیکا رو کم کم در اطراف گلها بریزید و پخش کنید تا جایی که گلها کاملا پوشیده شوند.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 17

 

5. درب ظرف و ببندید و در یک مکان خنک و خشک قرار بدید و اجازه بدید گلها به مدت 2 هفته درون این ظرف بمونند.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 18

 

6. یک قاب عکس با عمق 3 الی 4 سانتی متر تهیه کنید تا بتونید گلهای خشک شده رو به خوبی درون این قاب قرار بدید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 19

 

7. ژل سیلیکا رو به آرومی از روی گلها بردارید و گلهای خشک شده رو خارج کنید. بر روی گلها اسپری فیکساتور بپاشید تا شکل و رنگ گلها ثابت بمونه. برای اینکار میتونید از اسپری مو یا تافت هم استفاده کنید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 20

 

8. گلها رو با استفاده از چسب حرارتی درون قاب عکس بچسبانید. بهتره قبل از چسباندن گلها، ابتدا چیدمان گلها رو مشخص کنید و بعد چسباندن گلها رو شروع کنید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 21

 

9. شیشه قاب عکس رو بندازید و این قاب زیبا از دسته گل عروسی رو بر روی دیوار نصب کنید.

 

خشک کردن دسته گل عروسی 22

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی:

مدل دسته گل عروس برای پاییز و زمستان 97

مدل های جدید دسته گل عروس بهاری

دسته گل عروس - انواع زیبای مدل دسته گل رز

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
ubaTaeCJ
۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
1
پاسخ
ubaTaeCJ
۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
1
پاسخ
ubaTaeCJ
۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
1
پاسخ
ubaTaeCJ
۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
1
پاسخ
ubaTaeCJ
۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
1
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید