سفارش کالا و خدمات زیبایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 529

از نظر شما یک مداد چشم خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در این بخش از زیبامون با تمام ویژگی های یک مداد چشم خوب و باکیفیت آشنا خواهید شد!

مداد چشم چیست؟ مداد چشم خوب چه ویژگی هایی دارد؟

آیا هنگام آرایش از مداد چشم استفاده می کنید؟ 

از نظر شما یک مداد چشم خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ 

مزایای استفاده از مداد چشم چیست؟ 

تمامی این سوالات درباره مداد چشم ممکن است برای هر شخصی پیش آید، در این نوشتار ما سعی بر آن داریم تا شما را در هنگام خرید مداد چشم خوب راهنمایی کرده تا در ابتدا ویژگی های یک مداد چشم خوب را بشناسید پس از آن به سراغ خرید خود بروید تا بتوانید محصولی با کیفیت و مناسب با بوجه خود تهیه کنید. در ادامه برای آشنایی با مداد چشم خوب چه ویژگی هایی دارد؟ با الانزا همراه باشید. 

یکی از مهمترین اعضای صورت چشم ها است که نه تنها به زیبایی صورت شما می افزاید حتی در تماس مستقیم با بینایی قرار دارد و باید برای آرایش آن از محصولات معتبر و سالم استفاده نمائید، از آنجایی که مداد چشم یکی از مهمترین محصولات آرایشی است که بیشتر برای خانم هایی که تازه خط چشم کشیدن را یاد گرفتن کارآیی دارد باید بگوئیم که بهتر است از مداد چشم روان و نرم استفاده کنید اما یکی از بهترین ویژگی هایی که مداد چشم خشک دارد این است که نمی ریزد و برای کشیدن خط از جهت نریختن زیر چشم بسیار عالی است. 

 

انواع مداد چشم

 

آرایش چشم 1

 

همانطور که می دانید مداد چشم انواع مختلفی دارد که مهمترین ویژگی آن تنوع و سرعت در پاک کردن آن است و شما حتی اگر در کشیدن خط چشم یا هر حرکت دیگری مهارت داشته باشید ترجیح می دهید از مداد چشم برای اکثر کارهای آرایشی خود استفاده کنید چرا که پاک کردن آن بسیار ساده بوده و اگر مداد چشم تان کمی خشک و غیر روان کشیده می شود  نیاز است که با کمی کرم پشت پلک خود را نرم کنید و پس از آن به راحتی مداد را پشت پلک خود به حرکت در بیاورید. 

 

 • مداد چشم پودری

مداد چشم هایی که بر پایه پودر تشکیل می شود دارای نوک سفت بوده و برای کشیدن پشت پلک طبیعی و صاف به نظر خواهد رسید، به یاد داشته باشید با این مداد چشم های پودری بیشتر می توانید برای افراد تازه کار استفاده کنید و ارتباط بهتری می شود برقرار کرد. 

 

 • مداد چشم واکسی

این مداد چشم بیشتر برای کسانی استفاده می شود که به دنبال مدادهای مشکی تر بوده و با نوک نرم و روان آن به راحتی می توانند بر روی پلک شما پخش شود و رد خود را برجای بگذارد، استفاده از این مداد کمی سخت تر بوده و به افراد تازه کار پیشنهاد داده نمی شود و بیشتر برای کسانی که مهارت بالایی دارند مناسب است. 

 

 • مداد چشم سرمه ای

در اینجا منظور از مداد چشم سرمه ای رنگ آن نبوده و ما با جنس آن کار داریم، این مداد چشم ها نیاز به تراشیده شدن ندارد  بسیار نرم تر از مدادهای گفته شده در بالا است و شما نیاز دارید برای استفاده از آن کمی مهارت بیشتر به خرج بدهید و خیلی کار با آن آسان نبوده است. این مداد ها ماندگاری بالایی داشته و با شستشو نیز از بین نمی روند اما باید این مورد را هم بگوییم که این مدل از مدل های سنتی خود راحت تر پاک می شود. 

 • مداد چشم مکانیکی

مطمئنا از شنیدن نام مداد چشم مکانیکی متعجب خواهید شد و برایتان این سوال پیش خواهد آمد که مداد چشم مکانیکی به چه منظور است، در ادامه باید بدانید که مداد چشم مکانیکی همان مداد چشم سرمه ایی است که قابلیت تراشیده شده دارد و به اندازه مداد سرمه ای نرم و روان نیست. 

 

 • مداد چشم پیچی 

با پیشرفت علم و تکنولوژی و تنوع در محصولات آرایشی کاملا طبیعی است که برای محصولی مانند مداد چشم مدل های مختلفی اختراع شود و خب برای راحت تر کردن استفاده هر مسیری را انتخاب خواهند کرد، مداد چشم پیچی نیز یکی از همین گزینه ها است که کار شما را آسان می کند و ماندگاری بیشتری نسبت به مدادهای معمولی دارد و ساختاری نرم و منعطف آن باعث می شود طرفداران بسیاری داشته باشد. 

 

چند ترفند ساده برای استفاده از مداد چشم

 

آرایش چشم 2

 

 • خط چشم به روش نقطه ای: برای کشیدن خط چشم با مداد شما می توانید گوشه خارجی پلک خود را به سوی بیرون بکشید و با مداد چشم از گوشه داخلی چشم هایتان شروع به کشیدن خط نقطه ای کنید یا از خط های کوتاه استفاده کنید و به یکباره از خط ممتد برای کشیدن آن استفاده ننمائید. در پایان کار خط های کوتاه را به یکدیگر وصل کنید و با این روش خطی بسیار دقیق و صاف روی پلک خود بکشید و خط چشم تان تمام خواهد شد. 

 

 • خط چشم با مداد قهوه ای: اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که پوست و موی روشنی دارید ممکن است استفاده از خط چشم مشکی خیلی زیبایی خاصی به صورت شما ندهد و ظاهری متناسب ایجاد نکند با این حساب شما می توانید از مداد چشم قهوه ای برای کشیدن خط چشم با مداد خود استفاده کنید. یک راه دیگر برای تکمیل این روش وجود دارد و آن این است که شما به وسیله خط چشم مشکی پشت پلک خود را مشکی کنید و برای پلک زیر خود از مداد قهوه ای استفاده کنید تا زیباتر به نظر برسید. 

 

 • خشکی نوک مداد چشم: گاهی اوقات ممکن است شما به دلیل باز کردن درب مداد چشم به علت سرمای هوا نوک مداد چشم تان خشک شود و این خشکی بیش از حد می تواند باعث شود که خط چشم شما بریده بریده کشیده شود و در نهایت یک دست بر روی چشم های شما کشیده نمی شود. برای رفع این مشکل تنها نیاز است شما با دو دست خود پلک تان را به بالا بکشید و بعد از آن کمی هم نوک مداد را گرم کنید تا نتیجه بهتری داشته باشد.

 

 • درشت جلوه دادن چشم ها: اگر چشم هایی ریز دارید و برای درشت تر کردن چشم هایتان خط چشم می کشید توصیه می کنیم خط چشم خود را از نیمه شروع کنید و پس از آن خط را کامل به دور چشم هایتان نکشید و از نیمه پلک های خود شروع کنید و تا قسمت خارجی پلک خود ادامه بدهید و به هم متصل کنید. 

 

 • استفاده از مداد چشم سفید: اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که چشم هایی ریز دارید و برای درشت تر به نظر رسیدن چشم هایتان دست به مداد چشم و خط چشم می برید توصیه ما به شما این است که در هنگام استفاده از این محصول یک مداد چشم سفید نیز داشته باشید تا در نهایت آرایش تان از آن برای کشیدن در داخل پلک پایین خود استفاده کنید و جلوه چشم هایتان بیشتر خواهد شد. 

 

 • مداد چشم خاکستری: یکی از جایگزین های مناسب برای مداد چشم های مشکی، مداد چشم خاکستری است که برای آرایش های ملایم و سبک بسیار کاربردی خواهد بود. 

 

 • نگهداری از مداد چشم:  برای نگهداری از مداد چشم بهتر است آن را در جای خنک نگهداری کنید و قبل از تراشیدن آن به مدت  10 دقیقه آن را داخل یخچال قرار دهید تا هنگام تراشیدن له و نرم نشود. 

 

چگونه عمر مداد چشم خود را طولانی کنیم؟ 

 

آرایش چشم 3

 

شاید برایتان این سوال پیش آید که مگر عمر مداد چشم را می شود طولانی تر کرد؟ در جواب باید به شما بگیم که بله برای داشتن آرایشی زیبا نیاز است از مداد چشم های با کیفیت و خوب استفاده کنید تا آرایشتان بیشتر به چشم بیاید. مداد آرایشی خوب باید نرم باشد و پس از مدتی زیر چشم شما را سیاه نکند از همین رو برای نگهداری آن نیاز است آن را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید تا مداد آرایشی شما همیشه سفت بماند و برای مدت طولانی بتوانید از آن استفاده کنید. 

 

مزایای استفاده از مداد چشم

 

آرایش چشم 4

 

داد چشم یکی از محبوب ترین محصولات آرایشی در میان خانم ها است که از اهمیت بالای برخوردار بوده، شما برای زیباتر کردن چشم هایتان از سیاه کردن آن استفاده می کنید و مداد چشم یکی از همین لوازم آرایشی پرکاربرد است. در ادامه برای آشنایی با مزایای مداد چشم با ما همراه شوید. 

 

 • سهولت در استفاده: بهترین و مهمترین ویژگی مداد چشم سهولت در استفاده آن است که این محصول آرایشی را در میان خانم ها محبوب کرده است، برای استفاده از این محصول شما تنها کافیست که نوک مدادتان همیشه تراشیده و مرتب باشد تا بتوانید به کمک آن خطوط منظم و ظریفی بکشید. 

 

 • تنوع در رنگ: تنوع در رنگ مداد چشم از مهمترین گزینه هایی محبوبیت این محصول است که به شما این امکان را می دهد تا برای خرید هر رنگ مداد چشمی را که دوست دارید استفاده کنید و از تنوع آن نهایت لذت را خواهید برد. مداد چشم های آبی، مشکی، قهوه ای، سرمه ای، سبز و بنفش و … از جمله رنگ های مداد چشم است که شما می توانید برحسب سلیقه و طیف رنگی آرایشتان از آن استفاده کنید. 

 

 • امکان استفاده در چشم: از آنجایی که چشم یک عضو بسیار حساس در صورت هر شخصی است که علاوه بر زیبایی مسئولیت دیدن را نیر برعهده دارد ما به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید این محصول کمی دقت به خرج دهید و به بودجه آن نیز خیلی توجه نکنید چرا که چشم های شما بسیار مهم تر از یک مداد چشم خواهد بود. اگر شما علاقه به آرایش چشم های غلیظ دارید توصیه می کنیم از مداد چشم در داخل چشم هایتان استفاده کنید و از آنجایی که نمی شود خط چشم را داخل چشم کشید باید از مداد چشم برای کشیدن آن در داخل چشم هایتان استفاده کنید. 

 

ماندگاری مداد چشم چقدر است؟

ماندگاری و کیفیت مداد چشم به مراتب از خط چشم کمتر بوده است اما به نسبت آن محبوبیت مداد چشم از خط چشم بیشتر است که این موضوع برای بسیاری از خانم ها بیشتر اهمیت خواهد داشت و قابل چشم پوشی نخواهد بود. از همین رو زمانی که سخن از ماندگاری مداد چشم به میان می آید باید بگوییم که اگر شما از مداد چشم با کیفیت استفاده کنید در صورت شستشوی آن از بین خواهد رفت و در بیشتر مواقع نیز هاله ای از رنگ خود را روی پلک شما باقی خواهد گذاشت. 

 

مداد چشم خوب باید چه ویژگی هایی  داشته باشد؟ 

 

آرایش چشم 5

 

 1. مداد چشم خوب باید فرمولاسیونی قوی به همراه رنگدانه ای یکدست و مقاوم در برابر آب و تماس فیزیکی داشته باشد. 
 2. مقاومت در برابر ریزش اشک نیاز است. 
 3. مداد چشم خوب باید به شما این امکان را بدهد که قبل از خشک شدن زمانی کافی برای اصلاح اشتباه خود داشته باشید. 
 4. در ساختار یک مداد چشم خوب باید از روغن جوجوبا، ویتامین E و مرطوب کننده استفاده شود تا خاصیت آبرسانی خود را حفظ کند. 
 5. مداد چشم باید ماندگاری بالایی داشته باشد تا روی پلک های شما پخش نشود. 
 6. مداد چشم با نوک پهن به شما برای داشتن تمرکز بالا و درست کشیدن خط چشم کمک خواهد کرد. 
 7. برای داشتن آرایش چشم زیبا بهتر است از پرایمر قبل از کشیدن مداد چشم تان استفاده کنید تا ماندگاری و کیفیت رنگدانه های مداد چشم شما به مرور زمان بر روی پوست تان از بین نرود. 

 

نتیجه گیری

مداد چشم یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین محصولات آرایشی در میان خانم ها است که به بالا بردن جذابیت چشم های شما بسیار کمک خواهد کرد، با این حساب برای داشتن چشم های زیبا و خیره کننده تنها با استفاده از یک مداد چشم مسیر آرایش چشم خود را طی کرده اید و خیلی نیاز به کارهای دیگر نبوده. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که خرید مداد چشم یک اصول و قاعده خاصی دارد که می تواند شما را برای رسیدن به آرایش چشم های زیبا و حفظ سلامت چشم هایتان کمک کند.

برای خرید مداد چشم با کیفیت و با قیمت مناسب شما می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا (https://elanza.com/) مراجعه کنید و در صورت بررسی محصولات و مناسب بودن قیمت آن با اطمینان بر کیفیت مداد چشم های این فروشگاه خرید غیر حضوری خود را انجام داده و در کمترین زمان ممکن با بسته بندی ایمن آنها را تحویل بگیرید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
Kevin
۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۷
http://ssb100k-form-15425112.ssr.ias-lab.de
پاسخ
علی
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
مرسییی از راهنمایی تون😍😍😘
پاسخ
حانیه میرمحسنی
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
ممنون از مطالب عالیتون مداد چشم خوب می تونیم از الانزا بخریم؟
پاسخ
sepehr bhurekhan
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
مثله این که آخر مقاله گفتن می تونیم تهیه کنیم
سحاب
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
مقاله بسیار عالی و کاملی بود ممنون زیبامون
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید