در حال گرفتن اطلاعات...

بهترین و جدیدترین روش‌های جوانسازی پوست

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 832

بهترین روش جوانسازی پوست، استفاده از دستگاهی است که در یک چشم به هم زدن ساعت عمر را به عقب کشانده و پوست شما را درست مانند سال‌های جوانیتان صاف و درخشان کند.

بهترین و جدیدترین روش‌های جوانسازی پوست

بهترین روش جوانسازی پوست، استفاده از دستگاهی است که در یک چشم به هم زدن ساعت عمر را به عقب کشانده و پوست شما را درست مانند سال‌های جوانیتان صاف و درخشان کند. درست است که این جملات بیشتر شبیه به توصیف ماشین زمان است، اما در حال حاضر تکنیک‌ها و دستگاه‌هایی در دنیا وجود دارد که نه در یک چشم به هم زدن ولی در مدت کوتاهی صافی و لطافت را به پوست شما برمی‌گرداند.

علم روز دنیا به سمت استفاده از دستگاه‌ها و فرآیندهای کم دردسر و یا به عبارتی غیرتهاجمی می‌رود. استقبال متقاضیان جوان‌سازی پوست در تمام دنیا نیز، دقیقاً چنین رویکردی را می‌طلبد. اما آیا می‌دانید کدامیک از دغدغه‌های شما در مورد پوستتان با اینگونه دستگاه‌ها رفع می‌شود؟

 

نشانه‌های پیری که با استفاده از دستگاه‌های جوانسازی پوست محو می‌شود

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چین و چروک تنها علائم پیری پوست نیستند. اگر کمی به حافظه‌تان فشار بیاورید و پوست‌های جوان و شاداب را متصور شوید، متوجه خواهید شد که هیچ نوع عارضه‌ای بر روی اینگونه پوست‌ها وجود ندارد. بنابراین جوانسازی پوست تنها به معنای از بین بردن خط و خطوط ناشی از افزایش سن نیست.

پوست جوان پوستی است که صاف، درخشان، بدون عارضه و باطراوت است. دستگاه‌ها و تکنیک‌های پیشرفته‌ای که در سال‌های اخیر در زمینه جوانسازی پوست مطرح شده‌اند، دقیقاً همین رویکرد را دنبال می‌کنند. این تکنیک‌ها کاربردهای فراوانی داشته و اثرگذاری آنها در حد قابل توجهی بالا است.  

اما آیا نسبت به بهترین و جدیدترین روش‌های جوان‌سازی پوست شناختی دارید؟

 

جوانسازی پوست 1

 

مؤثرترین روش‌های جوان‌سازی پوست کدام‌اند؟

ویژگی مشترک تمام این روش‌ها، مکانیسم غیرتهاجمی آنها است. در این تکنیک‌ها خبری از جراحی، برش، بخیه، پانسمان و دوران نقاهت نیست. بیشتر این روش‌ها در چند جلسه کوتاه اعمال شده و هزینه مقرون به صرفه‌ای نسبت به عمل‌های جراحی دارند. ابزارهای مدرن زیادی برای جوان کردن پوست روی کار آمده است. اما مؤثرترین این ابزارها که در تمام دنیا مطرح شده‌است عبارتند از:

 

  •   تزریق مزو ژل

مزوژل بهترین گزینه برای تزریق در اطراف چشم است. این نوع فیلر که از اسید هیالورونیک، کوآنزیم‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و انواع عناصر آنتی‌اکسیدان تهیه می‌شود، طی فرآیند ساده‌ای به لایه میانی پوست یعنی مزودرم تزریق می‌شود. عنصر اصلی مزو ژل اسید هیالورونیک است. این عنصر نوعی پروتئین است که آب را درون سلول‌های پوستی حفظ کرده و به هیدراته کردن پوست کمک می‌کند.

با افزایش سن، اسید هیالورونیک موجود در پوست تحلیل یافته و نتیجه آن از دست دادن طراوت و شادابی پوست است. تزریق مزوژل به معنای بازسازی اسید هیالورونیک و تراز کردن بافت‌های پوست می‌باشد.

به علاوه عناصر به کار رفته در مزوژل وظیفه ساخت کلاژن و افزایش خون‌رسانی به بافت‌ها و اندام‌ها را دارند. همچنین  ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌های موجود در مزوژل به منظور تقویت و ترمیم پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

·        کاربرد مزو ژل

o   برطرف کردن چین و چروک و خطوط ریز صورت به خصوص در اطراف چشم، گونه و اطراف دهان

o       برطرف کردن ترک‌ها و نشانه‌های پیری در گردن

o       برطرف کردن حالت خستگی و پژمردگی پوست

o       بهبود خاصیت ارتجاعی پوست

o       افزایش کیفیت کلی پوست

o       افزایش درخشندگی و طراوت پوست 

  •    لیزر اندولیفت

سازوکار لیزر اندولیفت بر اساس اعمال فیبرهای میکرو نوری خاص به ضخامت یک تار مو (200 یا 300 میکرون) و از طریق انتقال لیپولیتیک انتخابی و مدولاسیون نوری است. این تکنیک که از سال ۲۰۰۲ تاییدیه رسمی سازمان غذا و داروی آمریکا را کسب کرده‌است، یکی از موثرترین تکنیک‌های جوان‌سازی پوست به حساب می‌آید.

 

·        کاربرد لیزر اندولیفت

o       لیفت صورت

o       پر کردن و اصلاح خط فک پایین

o       درمان افتادگی پلک

o       لیفت ابرو

o       برطرف کردن شلی و افتادگی پوست در ناحیه گردن و صورت

o       از بین بردن چین‌های عمیق نواحی مختلف صورت و گردن

o       اصلاح عدم تقارن صورت

o       از بین بردن پوست اضافی

o       حذف چربی‌های جمع شده در ناحیه غبغب

o       فشرده‌سازی و سفت کردن پوست اضافی روی کلاهک‌های زانو

o       درمان سلولیت

 

جوانسازی پوست 2

 

  •    بوتاکس

بوتاکس یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های جوانسازی پوست است که یک روش غیرتهاجمی و کم عارضه محسوب می‌شود. رویکرد این تکنیک تزریق بوتولینوم به عضله صورت و ریلکس کردن آن به منظور باز شدن چین و چروک پوستی است. این اثرات موقتی است اما می‌توان با تکرار بوتاکس، ماندگاری نتایج را افزایش داد.

بوتاکس در از بین بردن انواع چین و چروک صورت و گردن عالی عمل می‌کند. این تکنیک نه تنها جنبه درمانی داشته و اثرات پیری پوست را بهبود می‌بخشد، بلکه با ریلکس کردن عضلات و کم کردن حرکات آن از ایجاد چین و چروک پیشگیری می‌کند.  

 

·        کاربرد بوتاکس

o   برطرف کردن خطوط اخم، چروک‌های پنجه کلاغی، خطوط افقی پیشانی، چین‌های اطراف چشم و اطراف لب، خطوط گونه

o       بالا کشیدن و لیفت ابرو

o       از بین بردن نوارهای عمودی گردن

o       کانتورینگ بخش پایینی صورت و تغییر زاویه و خط فک

 

  •    تزریق ژل یا فیلر

ژل یا فیلر که عمدتاً از اسید هیالورونیک  (HA) تشکیل شده‌است، با سازوکاری بسیار ساده خطوط عمیق روی پوست را پر می‌کند. در واقع حجم از دست رفته عضلات صورت و گودی ترک‌های پوستی توسط تزریق هیالورونیک اسید جبران می‌شود. تزریق فیلر نزدیک به بیست سال است که روش‌های رفع چین و چروک‌ پوستی را متحول کرده‌است. بدیهی است که این تزریق باید توسط یک متخصص زبده و در نقاط دقیقی از صورت انجام شود.

تزریق ژل نیز مانند بوتاکس نتایج ماندگاری ندارد. برای اینکه بتوان ماندگاری این تکنیک را تداوم بخشید، باید تزریق را بسته به ناحیه مورد درمان تکرار کرد. البته سبک زندگی نیز در ماندگاری فیلر تأثیر زیادی دارد. برای مثال قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر نور آفتاب، سیگار کشیدن، دمای بالای محیط، استفاده از انواع درمان با لیزر و  RF می‌تواند باعث تجزیه زودتر ماده پر کننده یا همان فیلر شده و از ماندگاری آن کم کند.

اما به طور معمول تمدید تزریق فیلر در لب هر ۹ تا ۱۵ ماه یکبار انجام می‌شود. این فاصله زمانی برای خطوط اطراف بینی، چانه، گونه و اطراف لب هر ۱۲ ماه یکبار است. همچنین ترک‌های اطراف چشم باید هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یکبار از طریق تزریق فیلر پر شوند.

 

·        کاربرد تزریق فیلر

o   از بین بردن چین و چروک پوست در نواحی مختلف صورت مانند خطوط اخم و لبخند، پیشانی، گونه‌ها، اطراف لب، اطراف چشم و گردن

o       بالا کشیدن و لیفت گونه

o       پر کردن و بازسازی حجم لب‌ها

 

  •     کربوکسی تراپی

پوست یک ویژگی دارد که اگر اکسیژن موجود در سلول‌های آن از حد استاندارد خود کمتر شود، شروع به فعالیت در زمینه اکسیژن‌سازی می‌کند. هرچه اکسیژن‌سازی در پوست بیشتر باشد، سوخت و ساز سلولی نیز در آن بیشتر است. این به معنای بهبود گردش جریان خون در پوست است. در نتیجه این فرآیند، کلاژن‌سازی در پوست تقویت شده و ظاهر کلی پوست بهبود پیدا می‌کند.

کربوکسی‌تراپی بر مبنای این ویژگی پوست طراحی شده است. در این تکنیک کربن دی اکسید دراندازه مشخص و با یک روش ایمن به پوست شما تزریق می‌شود. اینجاست که سلول‌های پوستی احساس می‌کنند که با کمبود اکسیژن مواجه هستند و فعالیت‌های تولید اکسیژن خود را افزایش می‌دهد. در نتیجه مزایای تولید اکسیژن بیشتر نصیب پوست می‌شود.

 

جوانسازی پوست 3

 

کاربرد کربوکسی‌تراپی

o       رفع چین و چروک پوست در نواحی مختلف صورت و گردن

o       برطرف کردن بزرگی غدد چربی اطراف بینی

o       برطرف کردن جای زخم و جوش بر روی پوست

 

  •     پلکسر

پلکسر تکنیکی است که با استفاده از فاز چهارم ماده یعنی پلاسما  از طریق لیزر میکروسکوپی فرایند بازسازی پوست و کلاژن‌سازی را تقویت می‌کند. مکانیسم این تکنیک استفاده از دستگاه پلکسر و فرایند یونیزاسیون است. در این فرآیند گازهای موجود در هوا برای ایجاد قوس‌های الکتریکی کوچک به کار گرفته می‌شود. این قوس‌های الکتریکی بدون ایجاد هیچگونه آسیبی، بافت پوست را در ناحیه مورد نظر ترمیم می‌کند.

 

·        کاربرد پلکسر

o   برطرف کردن چین و چروک اطراف پلک، اطراف دهان، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم 

o       برطرف کردن استرچ مارک

o       از بین بردن خال‌های عروقی

o       از بین بردن اسکین، تک، زگیل

o       درمان اسکار ناشی از عمل جراحی

 

مرکز جوانسازی پوست در تهران

همانطور که احتمالاً حدس زده باشید، انواع تکنیک‌های جوانسازی پوست که به شما معرفی کردیم، روش‌هایی هستند که به تخصص و تجربه بالایی در بکارگیری ابزارهای مدرن جوان‌سازی دارند. بنابراین انتخاب بهترین کلینیک جوانسازی پوست می‌تواند در نوع خود یک چالش بزرگ باشد.

پیشنهاد ما به شما مراجعه به مجموعه پزشکان متخصصی است که در کلینیک پزشکی ترمه دور هم جمع آمده و خدمات زیبایی را به پشتوانه دانش و مهارت خود و البته تجهیزات پیشرفته و به روز موجود در این مرکز در اختیار شما قرار می‌دهند.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید