چگونه بهترین روش کاشت مژه را انتخاب کنیم؟

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 986

این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید و پس از بررسی کامل هر روش از کاشت مژه، بهترین روش کاشت مژه را آگاهانه انتخاب کنید.

چگونه بهترین روش کاشت مژه را انتخاب کنیم؟

اهمیت به زیبایی چهره و اجزای مختلف صورت، یکی از دغدغه‌های امروز بانوان است. بسیاری از آنها همواره برای داشتن چهرۀ جذاب و زیبا، سعی به استفاده از جدیدترین متدهای آرایشی یا عمل زیبایی دارند. یکی از روش‌هایی که در حال حاضر، در میان افراد به ویژه بانوان جوان، بسیار مورد توجه قرار گرفته است، کاشت مژه به صورت دائم یا موقت است. برای آنکه  کاشت مژه با دقت و آگاهی لازم صورت گیرد، بهتر است این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید و پس از بررسی کامل هر روش از کاشت مژه، بهترین روش کاشت مژه را آگاهانه انتخاب کنید.

 

کاشت مژه 1

 

آشنایی با انواع کاشت مژه جهت انتخاب دقیقِ بهترین روش کاشت مژه

کاشت مژه به عنوان روشی جهت افزایش حجم تارهای مژه و در نتیجه، زیباتر کردن چشمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما روش کاشت مژه برای افراد مختلف با توجه به درخواست هر فرد، متفاوت است.

در روش کاشت مژه دائم، برای انجام کاشت، سلامت جسمی فرد بسیار حائز اهمیت است. به این دلیل که در این روش از کاشت مژه، پزشک متخصص با جراحی روی پلک و پشت سر زیباجو، کاشت مژه را توسط موی سر فرد انجام خواهد داد.

اما در روش موقت که به اکستنشن مژه معروف است، فرد انجام دهنده یا مژه‌کار با تبحر و تخصص خود، تارهای مصنوعی مژه را به صورت تکی و با ابزار خاصی، روی مژه‌های طبیعی می‌چسباند. چسب مورد استفاده در این روش نوعی چسب طبی است که مقاومت آن تنها برای 4 الی 6 هفته خواهد بود.

با توجه به اینکه تکنیک‌های مختلفی برای کاشت مژه وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم، همواره روشی را انتخاب نمایید که علاوه بر افزایش زیباییِ چهره و چشمانتان، سلامت فردی و جسمی شما نیز لحاظ شود. چنین انتخاب آگاهانه‌ای را می‌توان به عنوان بهترین روش کاشت مژه در نظر داشت.

متاسفانه برخی افراد، به دلیل تبلیغات نادرست دوستان و اقوام، بدون شناخت و بررسی کامل، اقدام به انجام کاشت مژه می‌کنند و در اغلب مواقع، ممکن است دچار بیماری پوستی یا آسیب جدی به سلامت چشمانشان شوند.

 

کاشت مژه 2

 

کاشت مژه به صورت طبیعی، به چند روش قابل انجام است؟

بهترین روش کاشت مژه به صورت دائم، از طریق انجام دو عمل زیبایی که در این قسمت ذکر شده است، انجام می‌شود. بهتر است پیش از کاشت مژه طبیعی، این بخش از مقاله را با دقت مطالعه کنید.

 

بهترین روش کاشت مژه طبیعی با عمل پیوند مژه طبیعی

برای کاشت دائم و طبیعی مژه، باید بانک مو یا میکروگرافت‌هایی توسط پزشک متخصص از پشت سر فرد برداشته شود تا با جداسازی فولیکول‌های مو، عمل پیوند انجام شود. در این روش از کاشت مژه، پزشک بُرش‌های بسیار کوچکی در قسمت بالا و پایین پلک ایجاد کرده و سپس فولیکول‌های مو را در نقاط مشخص شده، پیوند می‌زند. با ایجاد بخیه روی پلک، تمام موهای پیوند زده شده، در جای خود ثابت خواهند شد.

کاشت مژه طبیعی و دائمی، به صورت بی‌حسی موضعی و به مدت 2 ساعت طول خواهد کشید که در این عمل زیبایی، پزشک بین 20 تا 40 تار مژه، می‌کارد.

فرد متقاضی برای کاشت مژه دائم، ممکن است به مدت 10 روز احساس درد و التهاب در قسمت چشمان داشته باشد که با مصرف داروهای مُسکن، می‌توان شدت درد را کاهش داد. نکتۀ مهمی که باید پس از عمل کاشت مژه به آن توجه کنید، کوتاه کردن و مرتب کردن مژه‌های طبیعی است. به دلیل دائمی بودن کاشت مژه و رشد طبیعی آنها، به طور میانگین باید در ماه یکبار عمل کوتاهی مژه‌ها را انجام دهید تا ظاهر مژه‌ها زیبا و پرپشت جلوه کند.

 

کاشت مژه 3

 

بهترین روش کاشت مژه به روش میکروسرجری

کاشت مژه دائم به روش میکروسرجری تا حدودی شبیه به کاشت مژه با عمل پیوند است. در این روش از کاشت مژه، پس از اِعمال بی‌حسی موضعی به فرد متقاضی، فولیکول‌های برداشته شده از میکروگرافت‌های پوست سر، یک به یک به  هر مژه پیوند زده می‌شود. در واقع، هر فولیکول به صورت کاملاً مجزا روی پلک و در نواحی خالی، کاشته می‌شود. مدت زمان انجام این عمل کاشت مژه بین 2 تا 3 ساعت طول خواهد کشید. فرد متقاضی می‌تواند بلندی مژه‌ها را مشخص کند.

 

مزایا و معایب کاشت مژه دائم و طبیعی

همانطور که ذکر کردیم، این روش از کاشت مژه، تنها باید توسط پزشک متخصص و حرفه‌ای انجام شود. حساسیت این روش از کاشت مژه، در جراحی و نحوۀ کاشت مژه است که بسیار به تبحر و مهارت فرد بستگی دارد. به همین جهت، اگر این عمل درست انجام نشود، قطعاً آسیب جدی به سلامت چشمان و حتی پلک‌ها وارد خواهد شد.

اما مزیت این نوع کاشت مژه نسبت به سایر روش‌های موجود، دائمی و طبیعی بودن مژه‌های کاشته شده است. یعنی با یک بار عمل کاشت، دیگر نیاز به ترمیم مجدد نخواهید داشت و همواره از داشتن مژه‌های طبیعی و بلند لذت خواهید برد. این روش شاید از نظر برخی زیباجویان، به عنوان بهترین روش کاشت مژه محسوب شود.

پس از انجام هر یک از روش‌های کاشت مژه دائم، باید به نکات ذکر شده از سوی پزشک متخصص و مراقبت‌های پس از کاشت، توجه کنید تا با رعایت موارد عنوان شده، به نتیجۀ مطلوب از کاشت مژه دائم، برسید.

 

بهترین روش کاشت مژه موقت

روش دیگری که در اغلب سالن‌های زیبایی برای کاشت مژه انجام می‌شود، روش اکستنشن مژه است. روشی که در آن، مژه‌کار به صورت تکی، هر تار مژۀ مصنوعی را به مژۀ طبیعی با کمک چسب طبی و با کیفیت می‌چسباند. البته، میزان ماندگاری و دوام مژه‌ها، به کیفیت چسب و همچنین میزان مهارت مژه‌کار بستگی دارد. اما بین 4 تا 6 هفته، در حالت طبیعی با رعایت برخی نکات مهم، ماندگاری خواهند داشت.

 

کاشت مژه 4

 

فواید و مضرات کاشت مژه به روش اکستنشن مژه

به طور مسلم، به دلیل موقت بودن این نوع کاشت مژه، شما نیاز به حضور مجدد در سالن زیبایی برای ترمیم مژه‌ها را خواهید داشت. بنابراین، این روش بر خلاف روش کاشت مژه دائم، ترمیم نیاز خواهد داشت.

ضمن آنکه در این روش نیاز به بی‌حسی موضعی و عمل جراحی نخواهید داشت و عمل کاشت بدون نگرانی از آسیب به سلامت چشمان، توسط مژه‌کار حرفه‌ای، انجام خواهد شد. با توجه به این نکته، ممکن است این روش از کاشت مژه، از نظر بسیاری از افراد به عنوان بهترین روش کاشت مژه لحاظ شود.

 

مراقبت‌هایی که پس از کاشت مژه به روش اکستنشن باید در نظر بگیرید!

 

  • پس از اکستنشن مژه، چشمان خود را با دست مالِش ندهید و برای پاک کردن چشمان، از پد آرایشی مخصوص استفاده کنید.
  • از ریمل‌های روغنی و ضد آب استفاده نکنید.  زیرا از دوام و ماندگاری چسبِ زده شده به مژه‌های مصنوعی، کاسته خواهد شد.
  • پس از اکستنشن مژه، به مدت 24ساعت دوش نگیرید و همچنین به مدت 2 روز به استخر یا جکوزی نروید. با رعایت این نکته، به ماندگاری بیشتر مژه‌ها کمک خواهید کرد.
  • اگر می‌خواهید مواد و مژه‌های مصنوعی را خودتان تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم، از سایت نگین استور خریدتان را انجام دهید. در این فروشگاه اینترنتی، شما با انواع محصولات آرایشی و بهداشتی با کیفیت و درجه یک آشنا خواهید شد و با اطمینان از استاندارد بودن هر کالا، سفارش خود را ثبت خواهید کرد. 

 

کاشت مژه 5

 

نکتۀ پایانی در خصوص انتخاب بهترین روش کاشت مژه

 برای کاشت مژه موقت و دائم، هرگز به تبلیغات دیگران توجه نکنید! بهتر است پیش از انجام هر کار به ویژه عمل زیبایی، تحقیق و بررسی‌های لازم را در نظر بگیرید تا با آگاهی کامل نسبت به هر عمل زیبایی یا کاشت مژه، تصمیم‌گیری دقیق و درست انجام دهید.

متاسفانه در جامعۀ امروزی ما، بسیاری از افراد تحت تاثیر تعاریف و تبلیغات متعدد از سوی افراد یا رسانه‌ها، تصمیم به انجام عمل زیبایی می‌گیرند. بهترین روش کاشت مژه باید براساس شناخت کافی از هر روش کاشت مژه، انجام شود.

برگرفته شده از مجله نگین استور

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید