دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت و مزایای آن - دکتر رضا شاکر

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 675

جایگزینی دندان‎‌های از دست رفته با استفاده از ایمپلنت دندان فوری از جمله روش‌‎های نوظهوری بوده که توانسته در طی مدت کوتاه علاقمندان زیادی را به خود جذب کند.

دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت و مزایای آن - دکتر رضا شاکر

جایگزینی دندان‎‌های از دست رفته با استفاده از ایمپلنت دندان فوری از جمله روش‌‎های نوظهوری بوده که توانسته در طی مدت کوتاه علاقمندان زیادی را به خود جذب کند. آشنایی با مزایای این روش و ویژگی‌‎های مثبتی که برای بیماران به همراه دارد از جمله دلایل اشتیاق افراد به انجام ایمپلنت دندان فوری می‌‎باشد. در واقع این نوع ایمپلنت دندانی در زمینه‎‌ی کوتاه سازی طول دوره‌‎ی درمان و تسریع بهبودی بیماران گام‎‌های مؤثری برداشته و توانسته سطح درمانی روش‎‌های سنتی ایمپلنت را ارتقا دهد.

 

دندان سفید

 

از دست دادن دندان علاوه بر ایجاد مشکلات مختلف در غذا خوردن مثل گرفتن لقمه وجویدن آن، مشکلات متعددی را در زمینه‎‌های مختلفی چون از دست دادن بخشی از زیبایی صورت و ایجاد مشکلاتی در تکلم را نیز به همراه دارد. با وجود این مشکلات فرد ممکن است دچار کاهش اعتماد به نفس شدید شده و دیگر از حضور در جمع و فعال بودن و صحبت کردن کناره‌گیری کند. کناره‌گیری از جمع و عدم ارتباط با دیگران برای انسانی که برای زندگی در محیط اجتماع تربیت می‌شود گاهی بسیار سخت و آزاردهنده خواهد بود به طوری که ممکن است او را به سمت افسردگی سوق دهد.

به همین دلیل توصیه می‌شود در وهله‎‌ی اول در مراقبت از دندان‌‎های خود و حفظ آن کوشا باشید تا به مدت طولانی‎‌تر بتوانید از آن استفاده کنید و سپس بعد از، از دست دادن دندان به فکر جایگزینی آن با جدیدترین روش‎‌های موجود در بهترین کلینیک و توسط بهترین متخصص ایمپلنت باشید تا نتیجه‎‌ای رضایت بخشی را حاصل نمایید.

 

آشنایی ایمپلنت یک روزه دیجیتال

روش انجام ایمپلنت دندان فوری تقریباً مشابه نوع سنتی آن بوده و در این روش نیز شاهد قرار گرفتن پیچ‎‌هایی از جنس تیتانیوم در استخوان فک به منظور پایه یا همان ریشه‎‌ی دندان هستیم. بعد از قرارگیری پایه و ثبات آن به وسیله پیوند استخوان و دیگر روش‎‌های موجود، تاج دندان که همانند دندان‌‎های طبیعی خود فرد ساخته شده است، بر روی آن سوار می‌شود. اما تفاوتی که سبب جداسازی ایمپلنت دیجیتال از نوع سنتی آن می‌شود سرعت انجام کار و استفاده از تکنولوژی روز دنیا جهت کاهش درد و کوتاه سازی پروسه درمان می‎‌باشد. به طوری که این ویژگی‎‌ها سبب افزایش رضایتمندی بیماران پس از انجام این نوع ایمپلنت دندان شده است.

در این روش درمانی از مدل‌‎های سه بعدی جهت بررسی بهتر و بیشتر استخوان فک و موقعیت و طرز قرارگیری رشته‎‎‌های عصبی استفاده می‌شود. با بررسی این مدل، اطلاعات بیشتری در اختیار دندانپزشک قرار گرفته و به این ترتیب وی تسلط بیشتری را در قرار دادن پایه‎‌ی ایمپلنت درون فک خواهد داشت. همچنین استفاده از روش دیجیتال در ایمپلنت دندان فوری کمک می‌کند تا دندان پزشک با آگاهی از مکان قرارگیری پایه‎‌ی ایمپلنت، به ایجاد کمترین شکاف درون استخوان فک بپردازد و دیگر نیازی به انجام بخیه و مشکلاتی از این قبیل وجود نداشته باشد. به همین خاطر نیز بیمار با درد کمتری روبرو شده و پروسه درمانی کوتاه‎‌تری به جهت عدم خونریزی زیاد و تورم لثه خواهد داشت.

 

مزایای ایمپلنت‎ دندان فوری دیجیتال نسبت به نوع سنتی

همان طور که اشاره نمودیم ایمپلنت‌‎های فوری و دیجیتال با اهدافی مشابه با ایمپلنت سنتی، به منظور جایگزینی دندان‎‌های از دست رفته صورت می‎‌گیرند اما در انجام جراحی و ابزارهای کاربردی متفاوت می‎‌باشند به طوری که حضور تکنولوژی در نوع دیجیتال آن نمود بیشتری پیدا می‌کند. از این رو شاهد مزایای بیشتری در ایمپلنت دیجیتال خواهیم بود.

 

ایمپلنت دندان

 

  • روشی کم تهاجم؛ ایمپلنت‎‌های دیجیتال به علت ایجاد شکاف حداقلی و ایجاد کمترین عوارض و آسیب به عنوان روشی کم تهاجم شناخته می‌شوند.

 

  • تسریع جراحی؛ از دیگر مزایای ایمپلنت فوری دیجیتالی تسریع درمان در بیماران می‎‌باشد. بسیاری از بیماران تمایل دارند که هر چه سریع‌تر جای خالی دندان‎‌های خود را بازیابند و راحت‎‌تر به ارتباط با دیگران بپردازند. در این روش جراحی ایمپلنت تنها در یک جلسه دندانپزشک اقدام به انجام پروسه درمانی می‌کند.

 

  • ظاهری طبیعی‎‌تر؛ برخورداری از دندان‌‎های طبیعی که دارای طرح و رنگ مشابه دیگر دندان‎‌های خود فرد است از دیگر ویژگی‎‌های مثبتی است که می‌توان برای این نوع جراحی ذکر نمود.

 

  • جلوگیری از تحلیل استخوان فک؛ تحلیل لثه و استخوان فک از دیگر مشکلاتی است که معمولاً بعد افتادن و یا کشیدن دندان، فرد با آن روبرو می‌شود. در صورتی که مدت طولانی از این اتفاق بگذرد به مرور استخوان فک مقاومت خود را از دست داده و دچار تحلیل می‌شود که در این مواقع انجام ایمپلنت و کاشت دندان بسیار سخت‎‌تر خواهد چرا که نیاز به پیوند استخوان و طی کردن مراحلی جهت آماده سازی فک برای پذیرش پایه‎‌ی ایمپلنت احساس می‌شود. در حالی که در ایمپلنت‎‌های فوری به دلیل این که ظرف مدت کوتاهی پس از، از دست دادن دندان فرد اقدام ایمپلنت می‌کند لثه و استخوان فک آماده پذیرش ایمپلنت خواهد بود.

 

  • عمر طولانی دندان؛ دندان‎‌های ایمپلنت شده توسط بهترین متخصص ایمپلنت در تهران عمر طولانی و مفیدی خواهند داشت به طوری که فرد تا مدت‌‎ها می‌تواند بدون هیچ گونه نگرانی از ان استفاده نماید. تنها کافی است همانند دندان‌‎های طبیعی با آن برخورد نموده و مراقبت‎‌های لازم نظیر مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان را انجام دهد.

 

  • استرس کمتر؛ رفت و آمد و طی نمودن زمان مشخص جهت انجام جراحی ایمپلنت همواره از موارد استرس‌زا برای بیماران بوده و موجب ایجاد یک بار روانی در آن‎‌ها خواهد شد. در حالی که با استفاده از خدمات ایمپلنت دندان فوری و دیجیتالی افراد به دلیل رفت و آمد کمتر استرس پایین‌‎تری را تحمل می‌کنند چرا که کلیه‎‌ی اعمال تنها در یک جلسه انجام شده و فرد دیگر استرسی بابت جلسات بعدی نخواهد داشت.

 

نکاتی در خصوص انجام ایمپلنت

 

بازسازی فک بالا و پایین با ایمچلنت

 

اگر چه ایمپلنت دندان فوری فواید و مزایای فراوانی را برای افراد به همراه دارد ولی در صورتی که توسط بهترین متخصص جراحی لثه و ایمپلنت صورت نپذیرد و دندانپزشک تجربه و مهارت کافی جهت انجام آن را نداشته باشد نمی‌توان نتیجه‎‌ی موفقیت آمیزی را انتظار داشت. بنابراین توصیه می‌کنیم که در صورت تصیمیم‌گیری جهت انجام این جراحی زمانی را صرف آشنایی با مجهزترین کلینیک‎‌های ایمپلنت و خدمات زیبایی نمایید تا بهترین خدمات و مناسب‌‎ترین قیمتی که از سوی آن‎‌ها ارائه می‌شود را برگزینید؛ در این صورت می‌توانید نتیجه‌‎ی دلخواه خود را رقم بزنید.

جهت انجام جراحی ایمپلنت دندان فوری به وسیله‎‌ی مدرن‌‎ترین و با کیفیت‌‎ترین دستگاه‎‌ها و استفاده از جدیدترین تکنیک‎‌های علم دندانپزشکی می‌توانید به سایت مرکز تخصصی دکتر رضا شاکر که ارائه دهنده‌‎ی انواع خدمات کاشت ایمپلنت با تکنیک پانچ، فرش ساکت، ایمپلنت دندان فوری و گارانتی برای ایمپلنت انجام شده است، مراجعه نمایید. در صورت تمایل به برقراری ارتباط با سایت کلینیک دکتر رضا شاکر می‌توانید از آدرس drshakerclinic.com استفاده نمایید.

همچنین می‌توانید با شماره تماس 02122375671-02122375648 ، آدرس اینستاگرام @dr.r.shaker و یا شماره واتساپ 09044066062 با این کلینیک ارتبا ارتباط برقرار کنید و یا به صورت حضوری به آدرس : سعادت آباد - بین چهار راه سرو و میدان کتاب، بیست متری آسمان، نبش آسمان پنجم شرقی، پلاک 38، طبقه اول مراجعه نمایید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید