هزینه زاویه سازی فک با جراحی + هزینه و ماندگاری

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 820

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با زاویه سازی فک با جراحی حتما این مقاله از زیبامون را مطالعه کنید.

هزینه زاویه سازی فک با جراحی + هزینه و ماندگاری

اگر به دنبال بهبود ظاهر کلی صورت خود هستید ، خط فک منطقه مناسبی برای تمرکز است . اگرچه از نظر پزشکی ، داشتن چانه یا فک ضعیف هیچ مشکلی ایجاد نمی کند ، اما عدم تعریف و نداشتن زاویه در خط فک می تواند باعث شود که صورت گود رفته و سر و گردن خمیده به نظر برسد . خوشبختانه ، گزینه‌ های جراحی و غیرجراحی متعددی وجود دارند که به شما کمک می‌ کند تا وضوح و برجستگی را در فک و چانه افزایش دهید و در این بین ، زاویه سازی فک با جراحی یکی از روش هایی هست که نتایج خیلی خوبی را به همراه خواهد داشت .

در واقع ، زاویه سازی فک با جراحی یا تغییر شکل فک روشی است که می تواند فک بیرونی را کوچک و تغییر شکل دهد و آن را صاف و متناسب با بقیه قسمت های صورت کند . این کار می تواند باعث شود بیمارانی که آرواره های مربع پهن ، بیش از حد بلند و U شکل دارند ، جوان تر و جذاب تر به نظر برسند .

در ادامه این بخش از زیبامون دات کام با ما همراه بمانید تا اطلاعات دقیق تر و کامل تری را در رابطه با زاویه سازی فک با جراحی کسب کنید و اگر تصمیم به انجام این عمل جراحی گرفته اید ، این کار را با بینش و اطلاعات کافی انجام دهید . 

 

زاویه سازی فک و صورت با جراحی

زاویه سازی فک با عمل جراحی یا جراحی خط فک که به عنوان جراحی ارتوگناتیک (orthognathic surgery) نیز شناخته می شود ، بی‌ نظمی‌ های استخوان‌ های فک را اصلاح می‌ کند و فک‌ ها و دندان‌ ها را مجدداً مرتب می‌ کند تا نحوه عملکرد آنها بهبود یابد . انجام این اصلاحات ممکن است ظاهر صورت شما را نیز بهبود بخشد . جراحی فک یک روش بسیار موثر با میزان رضایت بالای بیمار است که توسط جراح زیبایی صورت واجد شرایط انجام می شود . این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، بنابراین شما در طول عمل خود بیهوش خواهید بود . 

 

زاویه سازی فک با جراحی می تواند فک را کوچک یا بزرگ کند ! در واقع ، جراحی خط فک می تواند برای تقویت و مشخص کردن فک یا کاهش اندازه آن با افزودن ، برداشتن یا تغییر شکل مقادیر کمی از استخوان فک با استفاده از میکرو اره یا لیزر انجام شود . جراح شما همچنین ممکن است برای بهتر شدن نتیجه ، تغییر موقعیت فک را نیز انتخاب کند .

اگر هدف از زاویه سازی فک با جراحی ، کاهش فک باشد ، معمولاً استخوان را از پشت فک بر میدارند تا خط فک صاف‌ تری ایجاد کنند و ظاهری باریک‌ تر به چهره بدهند . 

همچنین برای تقویت فک نیز از استخوان خود بیمار یا ایمپلنت جراحی استفاده می شود تا با افزایش حجم در امتداد یا پشت فک ظاهری متناسب و ایده آل برای خط فک ایجاد شود . این جراحی که با هدف تقویت و افزایش فک انجام می شود می‌ تواند به یک فک ضعیف تعریف ببخشد ، ظاهر چانه عقب‌ رفته را بهبود دهد و زاویه بسیار عالی و جذابی را برای خط فک ایجاد کند . 

 

جراحی فک برای چه منظوری انجام می شود ؟

جراحی فک ممکن است به موارد زیر کمک کند :

 • گاز گرفتن و جویدن را آسان کند و جویدن را به طور کلی بهبود می بخشد
 • مشکلات مربوط به بلع یا گفتار را اصلاح می کند
 • سایش و خرابی بیش از حد دندان ها را به حداقل می رساند
 • مسائل مربوط به بسته شدن فک ، مانند زمانی که دندان های آسیاب با هم برخورد می کنند اما دندان های جلو با هم تماس ندارند را اصلاح می کند
 • عدم تعادل صحیح صورت (عدم تقارن) ، مانند چانه های کوچک ، آندربایت ، اوربایت و کراس بایت را اصلاح می کند
 • توانایی لب ها برای بسته شدن کامل و راحت را بهبود می بخشد
 • تسکین درد ناشی از اختلال مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) و سایر مشکلات فک را برطرف می کند
 • آسیب های صورت یا نقص های مادرزادی را ترمیم می کند
 • آپنه انسدادی خواب را تسکین می دهد

 

زاویه سازی فک با جراحی

 

جراحی فک می تواند دندان ها را تراز کند

جراحی خط فک همچنین می‌ تواند به تراز کردن دندان‌ ها و فک‌ ها در صورت ناهماهنگی آنها کمک کند . جراحان زیبایی صورت با متخصصین ارتودنسی همکاری نزدیکی دارند تا فک و دندان‌ ها را برای اصلاح نا هماهنگی‌ های بایت ، از جمله اوربایت (overbite) ، آندربایت (underbite) ، کراس بایت (crossbite) یا اپن بایت (open bite) ، تغییر دهند . تراز کردن دندان‌ ها با جراحی فک می‌ تواند گاز گرفتن و جویدن را آسان‌ تر کند و اجازه دهد فک به‌ طور طبیعی بسته شود و سایش بیش از حد دندان‌ ها را نیز کاهش می دهد .

 

مراحل جراحی فک یا زاویه سازی فک با جراحی چگونه است ؟

 • برای اکثر جراحی های فک ، شما تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید .
 • برش‌ ها معمولاً در داخل دهان ایجاد می‌ شوند ، بنابراین هیچ جای زخم آشکاری وجود ندارد .
 • اگر فک یا دندان‌ های شما نامرتب باشند ، بریده می‌ شوند و سپس در جای خود قرار می‌ گیرند .
 • ممکن است از صفحات استخوانی کوچک ، پیچ‌ ها و سیم‌ ها یا نوارهای لاستیکی برای محکم کردن فک در جای خود استفاده شود . پیچ ها دائمی هستند و به مرور زمان در فک ادغام می شوند . 
 • اگر در حال کوچک کردن فک هستید ، یک برش کوچک در داخل دهان شما بین لثه و گونه ایجاد می شود و جراح از لیزر یا میکرو اره برای تراشیدن بخشی از استخوان استفاده می کند .

 

جراحی خط فک را می توان با لیپوساکشن گردن ترکیب کرد

اگر جراحی فک را به منظور زاویه سازی فک انجام می دهید ممکن است این جراحی با لیپوساکشن گردن ترکیب شود تا نمایه صورت شما بیشتر شود . سوزاندن چربی زیر چانه (submental fat) از طریق رژیم غذایی و ورزش بسیار دشوار است و می تواند ظاهر "چانه دوتایی" یا غبغب را حتی در بیماران لاغر ایجاد کند . برای برداشتن این چربی موضعی و جلوگیری از بازگشت آن می توان از لیپوساکشن استفاده کرد و سپس با زاویه سازی فک با جراحی ظاهری تعریف شده و عالی برای خط فک و صورت ایجاد خواهد شد .

 

جراحی فک را می توان با بزرگ کردن چانه ترکیب کرد

بزرگ کردن چانه که معمولاً به عنوان جراحی کاشت چانه از آن یاد می شود ، اغلب با جراحی خط فک ترکیب می شود تا هم زاویه سازی فک با جراحی به بهترین شکل ممکن انجام گیرد و هم تقارن در سرتاسر قسمت پایین صورت ایجاد شود و خز فک و گردن کنتراست خوبی پیدا کنند . در جراحی کاشت چانه از چانه سیلیکونی یا استخوان خود بیمار برای افزایش استحکام به چانه ضعیف یا فرورفته استفاده می شود . کاشت چانه می‌تواند نمایه صورت شما را با ایجاد ظاهری تیزتر ، باریک‌ تر و برجسته‌ تر برای چانه بهبود بخشد . 

اگر از استخوان خود برای بیرون آمدن چانه استفاده می شود ، یک تکه استخوان چانه بریده می شود و دوباره با پیچ و صفحه به پایین چانه شما متصل می شود .

 

قبل و بعد از زاویه سازی فک با جراحی

 

خطرات و عوارض جانبی زاویه سازی فک با جراحی چیست ؟

مانند بسیاری از جراحی های صورت ، جراحی فک با خطرات و عوارض جانبی خاصی همراه است ، از جمله :

 • ورم
 • از دست دادن خون
 • عفونت
 • جای زخم
 • آسیب عصبی
 • درد
 • شکستگی فک
 • بازگشت فک به موقعیت اولیه
 • مشکلات مربوط به بایت فیت و درد مفاصل فک
 • نیاز به جراحی بیشتر
 • نیاز به درمان ریشه روی دندان های منتخب
 • از دست دادن بخشی از فک

 

بعد از زاویه سازی فک با جراحی چه انتظاری باید داشت ؟

تورم صورت پس از جراحی طبیعی است و بسته به دامنه جراحی شما ، احتمالاً چند روز در بیمارستان خواهید ماند . جراح شما دستورالعمل هایی در مورد اینکه چه چیزی برای خوردن و آشامیدن بی خطر است ، چه نوع مسکن هایی می توانید مصرف کنید ، چگونه بدون ایجاد اختلال در فک بخوابید و چه زمانی می توانید به محل کار یا مدرسه بازگردید ، ارائه می دهد . 

بعد از عمل نباید سیگار بکشید یا فعالیت شدید یا ورزش کنید . هنگامی که تورم از بین رفت ، فوراً نتایج را مشاهده خواهید کرد و این نتایج دائمی هستند ، اگرچه ممکن است همچنان به براکت نیاز داشته باشید تا دندان های خود را با شکل فک جدید خود هماهنگ کنید.

 

زاویه سازی فک با جراحی در مقایسه با فیلرها و بوتاکس برای زاویه سازی فک

پرکننده های پوستی گزینه دیگری برای افرادی است که می خواهند خط فک برجسته تری داشته باشند ، اما نمی خواهند تحت عمل جراحی قرار گیرند . بهترین کاندیداها برای پرکننده‌ های فک ، افرادی هستند که خط فک نسبتاً مشخصی دارند که می‌ خواهند اندکی آن را تقویت کنند . 

بوتاکس در امتداد خط فک می تواند اثری مشابه جراحی تراشیدن خط فک ایجاد کند ، اما بوتاکس اثر دائمی کمتری دارد . بوتاکس برای لاغر کردن ماهیچه‌ های ماستر (masseter muscles) عمل می‌ کند که می‌ تواند ظاهری نازک‌ تر به صورت و چانه بدهد . 

 

هزینه زاویه سازی فک با جراحی

هزینه زاویه سازی فک با جراحی با توجه به شکل و ظاهر طبیعی فک و چانه ، مشکلاتی که در قسمت فک و دندان ها وجود دارد و تغییراتی که می خواهید روی خط فک و چانه ایجاد کنید ، تعیین می شود و همچنین هزینه های مربوط به کلینیک انتخابی شما ، هزینه های مربوط به دستمزد پزشک و دستیار پزشک و سایر هزینه های مربوط به مراقبت های بعد از عمل متغییر خواهد بود و به همین دلیل نمی توان هزینه ثابت و مشخصی را بیان کرد . 

برای اینکه اطلاعات تقریبی از هزینه زاویه سازی فک با جراحی داشته باشید لازم است یک جلسه مشاوره با پزشک جراح مورد نظر خود را در نظر بگیرید تا شرایط فیزیکی شما و انتظاراتی که از عمل جراحی فک دارید ، مورد بررسی قرار بگیرید و هزینه ای که باید این منظور در نظر بگیرید برایتان مشخص شود . 

 

خلاصه مطلب

زاویه سازی فک با جراحی یکی از روش های کاربردی با نتیجه دائمی برای تراشیدن خط فک و ایجاد ظاهری باریک تر  و تعریف شده برای خط فک محسوب می شود . با این جراحی می توان خط فکی را که به خوبی مشخص نیست تقویت کرد و زاویه سازی خیلی خوبی را برای خط فک به وجود آورد . در برخی موارد ، ممکن است برای اصلاح درد ناشی از اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) یا رفع ناهمواری فک یا آرواره‌ ای که هنگام جویدن باعث درد می‌شود ، از جراحی فک استفاده شود .

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید