چگونه برنزه شکلاتی شویم ؟ + برنزه شکلاتی مردانه

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 356

در این بخش از زیبامون با نکات مربوط به اینکه چگونه برنزه شکلاتی شویم، آشنا خواهید شد.

چگونه برنزه شکلاتی شویم ؟ + برنزه شکلاتی مردانه

بسیاری از افراد عاشق برنزه شدن پوست خود هستند ، اما قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید با خطرات زیادی همراه است که یکی از آنها سرطان پوست است . بنابراین باید راه‌ های دیگری پیدا کرد تا یاد بگیریم چگونه برنزه شکلاتی شویم و از قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش اجتناب کرده و خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهید . 

آیا به تعطیلات می روید و می خواهید تا حد امکان برنزه شکلاتی شوید ، یا برای آن مناسبت خاص به برنزه شدن سریع نیاز دارید؟ برای اینکه بدانید چگونه برنزه شکلاتی شویم نکاتی وجود دارد که رعایت آنها به شما کمک می کند تا سریعتر از همیشه برنزه ای عمیق تر و تیره تر داشته باشید . در ادامه این بخش با زیبامون دات کام همراه بمانید تا با اینکه چگونه برنزه شکلاتی شویم بیشتر آشنا شوید . 

 

نکات مربوط به داشتن بدن برنزه شکلاتی | رنگ پوست برنزه شکلاتی

 

1. لایه برداری از پوست

اگر می خواهید بدانید که چگونه برنزه شکلاتی شویم ، لایه برداری باید بخشی از برنامه هفتگی مراقبت از پوست شما باشد ، زیرا به حذف هر گونه پوست مرده ای که می تواند در نتایج برنزه شدن شما اختلال ایجاد کند ، کمک می کند . بنابراین قبل از برنزه کردن پوست خود را به آرامی لایه برداری کنید تا نور خورشید به پوست شما نفوذ کند ، اما از لایه برداری بیش از حد سخت خودداری کنید زیرا می تواند باعث تحریک و حساسیت پوست شود . اگر پوست خود را لایه برداری نکنید ، احتمالاً برنزه ناهمواری خواهید داشت یا پوست شما پوسته پوسته می شود .

 

2. از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید

همیشه ایده خوبی است که برای محافظت از پوست خود در برابر اشعه های مضر فرابنفش ، هنگام برنزه کردن ، از کرم ضد آفتاب  استفاده کنید . از ضدآفتابی استفاده کنید که دارای حداقل محافظت 30 در برابر اشعه ماوراء بنفش باشد که به اندازه کافی قوی باشد تا از نفوذ اشعه های UVA و UVB جلوگیری کند ، اما نه آنقدر قوی که از برنزه شدن شما جلوگیری کند . برای بهترین بهره وری از تاثیرات کرم ضد آفتاب باید آن را 20 دقیقه قبل از بیرون رفتن و اطمینان از اینکه آن را به تمام بدن خود زده اید ، استفاده کنید .

 

3. استفاده از روغن برنزه شکلاتی با SPF طبیعی

اگر برای شما هم این سوال ایجاد شده که چگونه برنزه شکلاتی شویم ، لازم است بدانید که استفاده از روغن برنزه کننده با spf طبیعی می تواند در این زمینه موثر باشد . البته لازم است بدانید که این روغن‌ ها نباید جایگزین ضد آفتاب شما شوند ، اما می‌ توانید از روغن‌ هایی مانند روغن آووکادو ، روغن هویج ، روغن نارگیل و روغن تمشک استفاده کنید تا پوست خود را به خوبی هیدراته نگه دارید و همچنان هنگام برنزه کردن ، با SPF محافظت کنید . 

 

رنگ پوست برنزه شکلاتی زنانه

 

4. غذاهای غنی از بتاکاروتن بخورید

طبق مطالعات انجام شده در رابطه با این موضوع که چگونه برنزه شکلاتی شویم ، اگر عاشق برنزه کردن هستید ، خوردن غذاهای غنی از بتاکاروتن برای پوست شما بسیار مفید است ، زیرا می تواند به کاهش حساسیت پوست شما به خورشید کمک کند ، به خصوص اگر از بیماری های حساسیت به نور رنج می برید . مواد غذایی مانند سیب زمینی شیرین ، هویج و کلم پیچ می توانند به برنزه شدن پوست بدون سوختگی کمک کنند . 

 

5. در ساعات اوج تابش ، از آفتاب دوری کنید

زمان برنزه شدن نقش بسیار زیادی در کمک به برنزه شدن پوست شما بدون سوختگی دارد . خورشید معمولا بین 10 صبح تا 3 بعد از ظهر قوی ترین است . بنابراین عاقلانه است که در این زمان از برنزه کردن خودداری کنید زیرا اشعه های خورشید بسیار قوی هستند و به راحتی می توانند پوست شما را بسوزانند . پرتوهای خورشید بیشترین آسیب را به پوست شما وارد می کنند و این خطر ابتلا به سرطان پوست را به دلیل قرار گرفتن در معرض آن افزایش می دهد . بنابراین اگر این سوال برایتان پیش آمده که چگونه برنزه شکلاتی شویم بهترین پیشنهاد این است که صبح یا بعد از ساعت 3 بعد از ظهر را برای برنزه شدن انتخاب کنید .

 

6. از آب نمک برای برنزه شدن خود استفاده کنید

استفاده از آب نمک می تواند به تیره شدن و طولانی تر شدن نتایج برنزه شدن شما کمک کند ، زیرا تمایل دارد به سرعت در برابر نور خورشید قرار بگیرد و در عین حال پوست مرده را از بین ببرد . اگر می توانید در ساحل برنزه شوید ، می توانید خود را در فواصل زمانی در آب غوطه ور کنید تا رنگ پوست خود را تقویت کنید . اگر نمی‌ توانید به ساحل دسترسی داشته باشید ، می‌ توانید قبل از رفتن به بیرون برای برنزه کردن ، با نمک دریا حمام کنید ، اگرچه این نمک به اندازه آب واقعی دریا موثر نخواهد بود زیرا حاوی مواد معدنی مهمی است که به برنزه شدن شما کمک می‌ کند . 

 

7. از یک شتاب دهنده برنزه استفاده کنید

استفاده از بهترین شتاب دهنده برنزه (tan accelerator) به شما کمک می کند تا در مدت زمان بسیار کوتاهی تیره ترین برنزه را برای پوست خود ایجاد کنید . بهتر است یک تسریع کننده برنزه شدن تهیه کنید که سایه برنزه شما را افزایش می دهد و در مدت زمان کمتری رنگ پوست شما را عمیق تر و تیره تر می کند و نتایج بهتر و طولانی مدت ایجاد می کند . 

 

رنگ پوست برنزه شکلاتی مردانه

 

8. در زیر نور آفتاب ورزش و تحرک کنید

اگر نمی خواهید ساعت ها در ساحل دراز بکشید و منتظر برنزه شدن باشید ، می توانید ورزش کنید و اینکار به افزایش گردش خون و همچنین مرطوب نگه داشتن پوست شما کمک می کند . ورزش همچنین به آماده سازی بدن برای جذب نور خورشید کمک می کند . علاوه بر این ، زاویه برخورد خورشید با بدن شما هنگام ورزش ، ظاهری طبیعی ، یکنواخت و مانند بوسه آفتاب روی پوست به شما می‌ دهد که بسیار متفاوت از آن چیزی است که در حالت دراز کشیدن به دست می‌ آورید . 

بنابراین اگر به فکر این هستید که چگونه برنزه شکلاتی شویم ، بهترین پیشنهاد این است که شنا کنید ، یوگا انجام دهید یا والیبال ساحلی انجام دهید و در حین بازی و هیجان ، برنزه شدن را هم تجربه کنید .

 

9. برنزه شدن شکلاتی با انعکاس

برای برنزه شدن شکلاتی می توانید به شنا بروید یا فقط در استخر دراز بکشید . برنزه شدن در زیر آب ، اشعه‌ های فرابنفش خورشید را منعکس می‌ کند ، بنابراین می‌ توانید با قرار گرفتن در آب یا در کنار آن ، بهترین میزان از اشعه نور خورشید برای برنزه شدن را دریافت کنید . نور خورشید از آب منعکس می شود و به پوست شما می پرد که باعث می شود سریع تر برنزه شوید . 

شما همچنین می توانید در ساحل دراز بکشید زیرا شن و ماسه نیز می تواند اشعه های خورشید را به شما منعکس کند ، بنابراین با حوله ساحل خود راحت باشید و برنزه شوید . 

همچنین می‌ توانید به روش قدیمی بروید و از ورقه‌ های بازتابنده استفاده کنید که اشعه‌ های فرابنفش را منعکس می‌ کنند  به بدن شما جذب کرده که راهی سریع‌ تر برای ایجاد رنگ برنزه تیره است . با این حال، اگر قبلاً برنزه شده اید ، این روشها پاسخ بهتری برای این سوال که چگونه برنزه شکلاتی شویم ، به همراه خواهند داشت . 

 

10. برنزه شدن خود را حفظ کنید

برای حفظ رنگ برنزه شکلاتی و تیره خود ، جلسات منظم برنزه کردن داشته باشید و اجازه ندهید کم رنگ شود . به یاد داشته باشید که پوست خود را با استفاده از مرطوب کننده مورد علاقه خود پس از برنزه کردن به خوبی مرطوب نگه دارید . 

 

خلاصه مطلب

به یاد داشته باشید که هر فردی تا آنجایی که پوست آن در برابر نور خورشید چقدر تیره می شود منحصر به فرد است . برخی از افراد بلافاصله می سوزند در حالی که برخی دیگر به ندرت می سوزند و این همه به ملانین بستگی دارد ، رنگدانه ای که به پوست شما اجازه می دهد برنزه شود و در بدن شما یافت می شود . اگر دوست ندارید بنشینید و منتظر بمانید تا برنزه شوید ، می‌ توانید راه‌ های دیگری را برای اینکه چگونه برنزه شکلاتی شویم را امتحان کنید و همچنان به آن ظاهر تیره و آفتاب‌ زده‌ ای برسید که همیشه می‌ خواستید . 

با این حال ، باید به یاد داشته باشید که همیشه قبل از برنزه کردن ، پوست خود را لایه برداری کنید و پوست خود را قبل و بعد از برنزه کردن به خوبی مرطوب و هیدراته نگه دارید ، به این ترتیب برنزه شدن شما می تواند ماندگاری بیشتری داشته باشد . 

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی : 

10 نکته مهم برای حمام آفتاب گرفتن

بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی برای انواع پوست خشک، چرب و جوشدار

چگونه برنزه طلایی شویم؟

همه چیز درباره انواع روش های برنزه کردن

بهترین روش برای برنزه شدن با آفتاب

برنزه کردن، چگونه برنزه بودن پوست را طولانی تر کنیم ؟

برنزه کردن پوست با روغن زیتون

سولاریوم چیست ؟ + مزایا و معایب آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید