تاثیرات نوشیدن قهوه بر لاغری

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 227

در صورتی که رژیم لاغری دارید و به دنبال نوشیدنی مناسبی می گردید که بتواند در رژیمتان به کمک شما بیاید، قهوه می تواند بهترین گزینه باشد.

تاثیرات نوشیدن قهوه بر لاغری

در صورتی که رژیم لاغری دارید و به دنبال نوشیدنی مناسبی می گردید که بتواند در رژیمتان به کمک شما بیاید، قهوه می تواند بهترین گزینه باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده بر خواص قهوه ثابت شده مواد موجود در قهوه می تواند به کاهش وزن و چربی سوزی در ناحیه اطراف شکم کمک بسیاری کند. بنابراین کسانی که یک رژیم غذایی درست و سالم دارند با مصرف منظم قهوه می توانند رسیدن به لاغری را برای خودشان آسان تر کنند. در ادامه با قهوه های مناسب برای لاغری، بهترین زمان نوشیدن قهوه و علت اثری گذاری قهوه بر لاغری آشنا خواهید شد.

 

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه

برای افزایش اثرگذاری قهوه بر چربی سوزی و لاغری باید در زمان درست اقدام به نوشیدن آن کنید. بر اساس تحقیقات بهتر است در طول روز با فاصله زمانی بیشتری قهوه ی خود را بنوشید. به طور مثال در صورتی که در طول یک روز می خواهید 4 فنجان قهوه بنوشید، فنجان اول قهوه را در وعده صبحانه و فنجان دوم را قبل از نهار یا بعد از آن میل کنید. دو فنجان دیگر را می توانید با فاصله ی بیشتری تا قبل از غروب میل کنید. توجه داشته باشید تا شش ساعت قبل از خواب دیگر قهوه ننوشید تا برنامه ی خوابتان مختل نشود. البته میزان قهوه ای که در روز می نوشید حتما نباید چهار فنجان باشد و این میزان کاملا به شما بستگی دارد. در صورتی که در روز دو فنجان قهوه می خورید سعی کنید این دو فنجان را با فاصله بیشتری میل کنید. مصرف قهوه به این صورت سبب می شود اشتهای شما تا حدودی کاهش یابد و میزان غذای مصرفی شما نسبت به دیگر روز ها کمتر شود.

 

میزان مصرف قهوه برای اثر گذاری بهتر بر لاغری

شما می توانید با توجه به فواید بی نظیر یک قهوه خالص و بدون شکر به صورت روزانه قهوه بنوشید اما بهتر است در طول یک روز بیش از دو فنجان قهوه ننوشید.

 

بهترین روش مصرف قهوه

در صورتی قهوه سبب لاغری می شود که شما آن را به صورت تلخ و با آب مصرف نمایید. اگر قهوه را با شکر، خامه و شیر میل می کنید دیگر انتظار نداشته باشید که بر لاغری و چربی سوزی اثری داشته باشد زیرا شما با اضافه کردن این مواد به قهوه کالری آن را افزایش داده اید. قهوه های آماده که فوری هستند و سریع درست می شوند تاثیری بر لاغری و کاهش وزن ندارند زیرا حاوی شکر، مواد نگه دارنده و مواد شیمیایی هستند.

 

معرفی قهوه های لاغر کننده

در ادامه با بهترین قهوه هایی که بر لاغری و تناسب اندام اثر می گذارند آشنا خواهید شد.

قهوه ی اسپرسو

با عبور دادن آب داغ از میان قهوه های فشرده شده قهوه اسپرسوی تلخ و تیره آماده می شود. این نوشیدنی خوش عطر بسیار کم کالری است و در هر 40 گرم آن تقریبا 4 کالری وجود دارد. با نوشیدن این قهوه قبل از ورزش سیستم عصبی مرکزی تحریک می شود و در نتیجه عملکرد ورزشی شما بهتر خواهد شد. این امر به دلیل کافئین موجود در اسپرسو است. پس از نوشیدن اسپرسو دمای بدن شما بالاتر می رود که همین تولید گرما سبب کالری سوزی و لاغری می شود. با نوشیدن قهوه اسپرسو اشتهای شما تا میزان زیادی کاهش می باید و کالری مصرفی شما در طول روز کمتر می شود.

 

قهوه گانودرما و اثر آن بر لاغری

قهوه گانودرما یک قهوه ی ترکیبی است. این قهوه از پودر گانودرمای سرخ و پودر قهوه تهیه می شود و برای دوست داران قهوه گزینه ی مناسبی می باشد. برای مصرف این قهوه به منظور لاغری باید آن را در دو نوبت صبح و عصر بنوشید. تدوام این کار سبب چربی سوزی و رسیدن به لاغری می شود. اثرات نوشیدن قهوه گاندودرما پس 14روز کاملا نمایان خواهد شد.

 

قهوه سبز

به قهوه ی رست و تفت داده نشده قهوه ی سبز و خام می گویند. این قهوه طعم ملایم تری نسبت به قهوه های تفت داده شده دارد اما خواص آن بیشتر از دیگر قهوه هاست. در قهوه سبز یک ترکیب طبیعی بسیار مهم وجود دارد که سبب آزاد شدن گلوکز در بدن می شود و متابولیسم بدن افزایش می یابد. این ترکیب اسید کلروژنیک نام دارد که در قهوه سبز نسبت به دیگر قهوه ها میزان بیشتر از آن وجود دارد. می توانید این قهوه را همانند کپسول مصرف کنید. ترکیب این قهوه با ورزش و رژیم غذایی سالم می تواند کاملا ثمربخش باشد و سبب لاغری و چربی سوزی شود و چربی های اطراف شکم و کمر را به خوبی از بین ببرد.

البته باید توجه داشته باشید مصرف بیش از اندازه ی قهوه سبز توصیه نمی شود زیرا ممکن است سبب مشکلات زیادی شود.

 

قهوه عربیکا

قهوه عربیکا به عنوان یکی از خوش طعم ترین قهوه های جهان شناخته می شود و دارای دانه های کوچک و روشن است. نوشیدن این قهوه سبب افزایش سوخت و ساز بدن می شود که در نهایت موجب لاغری و کاهش وزن می شود.

 

 

علت اثر گذاری نوشیدن قهوه بر لاغری و کاهش وزن

مصرف قهوه سبب افزایش کالری سوزی می شود

مصرف کافئین نرخ سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و بدین معناست که شما وزن خود را به راحتی از دست می دهید و وزنتان کاهش خواهد یافت.

 

تحریک چربی های قهوه ای بدن با مصرف قهوه

چربی های قهوه ای بیشتر در نقاط شکم و گردن قرار دارند که سبب تولید گرما در بدن هستند. نوشیدن قهوه به خوبی می تواند بر روی آنها اثر بگذارد و تا حدودی سبب از بین رفتن چربی های قهوه ای شود. البته قهوه بر چربی های سفید بدن هم می تواند اثر بگذارد و آنها را از بین ببرد ولی اثر گذاری آن بر چربی های قهوه ای چندین برابر است.

 

کاهش افسردگی با مصرف قهوه و اثر آن بر چاقی

افسردگی بر چاقی بسیار اثر گذار است و در واقع باهم مرتبط هستند. افراد مبتلا به افسردگی اغلب تحرک کمی دارند که همین امر سبب می شود تمام غذای مصرفی آنها تبدیل به چربی شود. همچنین این افراد یا مبتلا به پر خوری هستند و یا کم اشتها می شوند. حال نوشیدن قهوه چطور به کمک افراد افسرده می آید؟ با مصرف قهوه چنین فردی احساس سرخوشی و خوشحالی می کند و خلق و خوی او تا حدودی بهبود می یابد در نتیجه با تداوم مصرف قهوه به درمان افسردگی این شخص کمک شایانی خواهد شد.

 

پاکسازی بدن با مصرف مدوام قهوه

قهوه سبب پاکسازی کبد و کلیه، دفع سم های بدن و دفع نمک اضافی می شود. این امر به دلیل این است که قهوه ادرار آور و مدر است و با افزایش دفع ادرار به فرد کمک می کند تا از برخی بیماری ها و چاقی دور بماند.

 

نوشیدن قهوه و افزایش سوخت و ساز بدن

قهوه حاوی آنتی اکسیدان است و به همین دلیل می تواند از پیری پوست و برخی بیماری ها جلوگیری کند. علاوه بر این تاثیرات به دلیل نداشتن کالری، چربی و کلسترول و وجود آنتی اکسیدان می تواند با افزایش سوخت و ساز بدن سبب لاغری و چربی سوزی شود. تقویت سیستم ایمنی از دیگر مزایای نوشیدن قهوه است.

 

افزایش فعالیت بدنی

با نوشیدن قهوه میزان انرژی شما بیشتر می شود در نتیجه فعالیت بدنی شما در طول روز افزایش می یابد.

 

 

فواید قهوه در کوتاه مدت

  • افزایش انرژی برای ورزش کردن و فعالیت بدنی
  • کاهش اشتها و میل به غذا
  • افزایش سوخت و ساز بدن

 

نکات پایانی

  • مصرف بیش از اندازه ی قهوه نه تنها سودمند نخواهد بود و به لاغری و چربی سوزی کمکی نخواهد کرد بلکه باعث ایجاد برخی مشکلات مانند بیماری های قلبی عروقی برای فرد خواهد شد.

  • نوشیدن بیش از اندازه قهوه سبب تهوع، کاهش تمرکز، آسیب به ارگان های بدن و تحریک اعصاب می شود.
  • نوشیدن قهوه زمانی به لاغری شما کمک خواهد کرد که در کنار یک رژیم غذایی سالم و ورزش مداوم باشد.

این مطلب توسط سایت فارسی بیوتی تهیه و جمع آوری شده است. سایت فارسی بیوتی در زمینه های زیبایی، سلامت و تناسب اندام، روانشناسی و مد و استایل روزانه مطالب متنوع و جدیدی منتشر می کند. برای خواندن مطالب بیشتر می توانید به این سایت مراجعه کنید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید