فیکساتور در آرایش چه نقشی دارد و چطور از آن استفاده می کنند؟

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 156

در ادامه مطلب همراه ما بمانید شما را با این محصول آرایشی باور نکردنی بیشتر آشنا خواهیم کرد. پودر فیکس در انواع و اقسام مختلف و با کاربردهای متفاوتی تولید می‌شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

فیکساتور در آرایش چه نقشی دارد و چطور از آن استفاده می کنند؟

در طول تاریخ افراد از طبقه اجتماعی بالا، نه تنها زن‌ها بلکه مردان نیز از مواد آرایشی جهت شرکت در مجالس مهم استفاده می‌؜کردند. امروزه نیز استفاده از مواد آرایشی در بین زنان مختلف در سرتاسر دنیا از جمله ایرانیان رواج یافته و تاثیر بسزایی در ظاهر آنان دارد.

قطعا برای خانم‌ها در بسیاری از مجالس مهم، ماندگاری این مواد آرایشی مهم است. شاید برای شما سوال باشد که این امر چگونه امکان‌پذیر است؟ بله درست است، با استفاده از فیکساتور این امر امکان‌پذیر است.

اما فیکساتور چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟ در ادامه مطلب همراه ما بمانید شما را با این محصول آرایشی باور نکردنی بیشتر آشنا خواهیم کرد. پودر فیکس در انواع و اقسام مختلف و با کاربردهای متفاوتی تولید می‌شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

فیکساتور چیست؟

پودر فیکس یا فیکساتور یک محصول آرایشی با حفظ بافت بیولوژیکی در راستای ماندگاری و ثبات مواد آرایشی روی پوست تاثیر مهمی دارد و یک تکمیل کننده آرایش است.

با قرار دادن فیکساتور در برنامه آرایشی، آرایش شما کامل و بی نقص می‌شود. پس فیکساتور یک محصول تکمیل کننده میکاپ برای دوام آرایش است.

 

نقش فیکساتور در میکاپ

از دیرباز محققین در تلاش بودند که به تثبیت کننده‌ای جهت نگهداری از مواد مختلف دست یابند. با گذر زمان و تمایل انسان به زیبایی موارد آرایشی نیز تکامل یافته و تثبیت کننده‌ها وارد بازارهای فروش مواد آرایشی شدند. پودر فیکس نقش موثری در نگهداری آرایش یک خانم در مجالس مهم دارد.

ماندگاری آرایش عروس، آرایش هنرپیشه‌های سینما و تئاتر و موارد دیگر از جمله مثال‌هایی هستند که تنها راه این ماندگاری برای آنها استفاده از پودر فیکس بوده است. فیکساتور یا پودر فیکس با دوام و ماندگاری مواد آرایش روی صورت، نقش بسزایی در تکامل یک آرایش خوب دارد.

 

 

اگر به یک مجلس بسیار مهم مانند عروسی، مهمانی یا تولد دعوت شده‌اید و نمی‌دانید چگونه چندین ساعت ظاهر خود را همانند ساعت اولیه میکاپ حفظ کنید، از فیکساتور یا پودر فیکس استفاده کنید.

آرایش چهره بدون استفاده از فیکساتور، بعد از عرق کردن و گذر ساعت‌های اولیه شمایل خود را از دست می‌دهد یا از بین می‌رود. این مشکل دلیلی بر اهمیت استفاده از پودر فیکس جهت نگهداری مواد آرایشی است.

 

آشنایی با انواع فیکساتور و انتخاب فیکساتور مناسب

در این بخش به بررسی دسته‌بندی پودر فیکس‌ها و آشنایی با انواع پودر فیکس می؜پردازیم. بهتر است بدانید که برای انتخاب فیکساتور مناسب در نظر گرفتن شرایط مهم است.

 

انواع پودر فیکس با توجه به خشک یا چرب بودن پوست صورت

در بازار می‌توان انواع فیکساتور یا پودر فیکس را تهیه کرد. ممکن است پوست‌تان چرب یا خشک باشد، بنابراین پیدا کردن یک پودر فیکس مناسب جهت پوست‌تان امری مهم است که باید در این رابطه دانش کافی در ارتباط با نوع پوست خود داشته باشید.

 

 

جالب است بدانید که بیشترین استفاده از فیکساتور برای پوست‌های چرب است. چرا که افراد دارای پوست خشک به دلیل ماندگاری مواد آرایش روی پوست‌شان اغلب نیازی به استفاده از فیکساتور ندارند یا نیاز نیست از فیکساتور مرطوب استفاده کنند.

همچنین افرادی که دارای پوست چرب هستند باید از خرید فیکساتور با قابلیت مرطوب کنندگی خودداری کنند. پس اگر پوست‌تان چرب و خشک است چند پودر فیکس را تست کنید و فیکساتور مناسب پوست‌تان را خریداری کنید.

 

فیکساتور با نوع رنگ های متفاوت

فیکساتور یا پودر فیکس در دو نوع بی‌رنگ و رنگ‌دار تولید می‌شوند؛ پودر فیکس بی رنگ همانگونه که مشخص است بدون رنگ است و رنگی به پوست صورت اضافه نمی‌کند. نوع رنگی فیکساتور باعث شفافیت یا تیرگی پوست می‌شود. در انتخاب نوع رنگ‌دار فیکساتور باید به این مورد که چه تاثیری در رنگ مواد زیرین خود دارد، توجه کنید.

 

فیکساتور مناسب آب و هوای متفاوت

انتخاب نوع فیکساتور به سردی یا گرمی فصول سال بستگی دارد. استفاده از فیکساتور خنک و ضدتعریق در هوای مرطوب و گرم و استفاده از فیکساتور مرطوب در زمستان و روزهای سرد برای جلوگیری از خشکی پوست مناسب است.

 

فیکساتور به اشکال مختلف

نمونه‌ای از این محصولات به صورت اسپری عرضه می‌شوند. اسپری‌ها معمولا در قوطی‌هایی با ابعاد متفاوت و با قابلیت اسپری کنندگی تولید می‌شوند. به عنوان مثال یک نمونه از فیکساتور به شکل اسپری دار SPA، مناسب روزهای آفتابی و برای محافظت در برابر تابش نور آفتاب است. همچنین فیکساتور یا پودر فیکس به شکل پودر تولید و روانه بازار می‌شود.

روی پوست افرادی که خشک و حساس است، استفاده از فیکساتور کرمی مفید است. این فیکساتور قابلیت چربی و رطوبت دهندگی بالایی دارد که به افراد دارای پوست چرب توصیه نمی‌شود. این پودر فیکس با رنگ‌بندی متنوعی در بازار موجود است.

فیکساتور ژلی نیز همانند فیکساتور کرمی درای قابلیت چربی بالایی است و دوام زیادی دارد. این گزینه انتخاب مناسبی برای افراد دارای پوست خشک است.

 

آشنایی با بهترین فیکساتور

قطعا برای شما کیفیت در هنگام خرید فیکساتور مهم است. انتخاب بهترین فیکساتور یا پودر فیکس نیاز به دانستن نکاتی در این بابت دارد. در این بخش به بررسی موارد مهم و موثر در انتخاب بهترین فیکساتور می‌پردازیم.

  • در درجه اول اینکه محصول انتخابی باید مناسب پوست‌تان باشد و باعث آسیب به پوست‌تان نشود، بسیار مهم است. پس اگر به دلیل استفاده از مواد اولیه که در تولید فیکساتور این محصول استفاده شده باعث تخریب پوست‌تان می‌شود، از خرید و استفاده از آن پرهیز کنید.
  • نحوه استفاده آسان و راحت از پودر فیکس مهم است. باید نحوه استفاده روی جلد محصول یا راهنمایی که در کنار آن قرار گرفته، درج شده باشد.
  • اینکه فیکساتور یا پودر فیکس در از بین بردن برق مواد آرایش موثر باشد؛ مهم است. همچنین امکان خشک شدن سریع این محصول یکی از نکات مهمی است که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید.
  • مورد بعدی راضی نبودن از فیکساتور است. اینکه بعد از استفاده حس ناخوشایندی داشته باشید خوب نیست. به عنوان مثال عدم احساس چسبندگی فیکساتور به صورت، نکته مهمی است.
  • فیکساتور تثبیت کننده آرایش است. پس تاثیر آن در دوام آرایش باید دقیقا مطابق انتظارتان باشد. در واقع وظیفه هر محصول آرایشی مانند آبرسان که وظیفه انتقال رطوبت به پوست و آبرسانی را دارد؛ برآورده کردن انتظاری است که از آن می‌شود. از انواع آبرسان‌های معتبر می‌توان به دو برند "آبرسان ژوت" و "آبرسان آلارو" اشاره کرد.

 

نحوه استفاده از فیکساتور

جهت استفاده از فیکساتور اسپری از اسفنج و جهت استفاده از فیکساتور پودری از براش استفاده کنید. زمان استفاده از فیکساتور بعد از اتمام مراحل میکاپ و آرایش است.

 

نحوه استفاده از اسپری فیکساتور

قبل استفاده از فیکساتور، آن را به خوبی تکان دهید و در فاصله 15 تا 20 سانتی‌متری از صورت، به دور از تماس با چشم اسپری کنید. ابتدا به صورت X و بار دیگر به صورت T   این کار را انجام دهید. عدم لمس صورت بسیار مهم است.

هنگام استفاده از فیکساتور جهت میکاپ، ابتدا فیکساتور را روی اسفنچ اسپری کنید و به آرامی روی پوست صورت بکشید. همچنین با استفاده از براش می‌توان از این محصول استفاده کرد.

با اسپری کردن فیکساتور روی براش کانسیلر چشم از آن استفاده کنید. در این روش فیکساتور به‌راحتی در زیر چشم پخش خواهد شد و باعث یکنواختی کانسیلر می‌شود.

 

نحوه استفاده از فیکساتور به صورت پودر

استفاده از براش و کیفیت آن در روند کار مهم است. ابتدا با براش کمی از پودر را برداشته و روی تمام سطوح پوست به آرامی بکشید. در استفاده از مقدار زیاد پودر پرهیز کنید؛ چراکه باعث نا آراستگی پوست شما می‌شود.

 

خطرات استفاده از اسپری های دیگر به جای اسپری تثبیت کننده

اینکه برای ثبات مواد آرایش از هر موردی استفاده کنید درست نیست. مخصوصا استفاده از اسپری مو به جای اسپری تثبیت کننده مضر است. اسپری مو شامل مواد دفع کننده، الکل، مواد لاکی است که باعث اذیت شدن، خشک شدن، قرمزی و تاول پوست می‌شود و در آخر چهره‌تان را به صورت پیر و چروک‌دار نشان می‌دهد.

در فیکساتور یا پودر فیکس از پاربن استفاده نشده اما این ماده در اسپری مو یافت می‌شود. فیکساتور شامل پلیمر و سیلیکون هست و ماده اصلی تشکیل دهنده آن آب است که باعث مضراتی که اسپری مو بر جای می‌گذارد، نمی‌شود. جهت خرید پودر فیکس از مو تن رو با ما در ارتباط باشید.

 

مضرات استفاده از فیکساتور

فیکساتور مانند یک عایق در برابر هوا عمل می‌کند. با بستن منافذ پوست باعث عدم تنفس پوست و فعالیت آن و همچنین سبب مردگی سلول‌های پوست می‌شود. پس بهتر است در استفاده زیاد از این محصول پرهیز کنید.

 

تفاوت فیکساتور و پرایمر

از پرایمر جهت زیرسازی آرایش قبل از عمل میکاپ استفاده می‌شود. اما فیکساتور برای تثبیت پوست و بعد از آرایش به کار می‌رود. در بازار پرایمر بیشتر به صورت کرم و ژل یافت می‌شود؛ اما فروش فیکساتور به صورت اسپری و پودر است.

 

 

در کل این دو محصول در روند میکاپ نقش موثر و بسزایی دارند. جهت آرایشی یک دست، نیاز به استفاده از پرایمر و جهت دوام آرایش، نیاز به استفاده از فیکساتور یا پودر فیکس است.

 

کلام پایانی

همانطور که پیش‌تر نیز گفتم در هنگام خرید فیکساتور باید به دوام و کیفیت آن بیشتر توجه کرد. در این مطلب شما را با فیکساتور، انواع آن، نحوه استفاده و مضرات استفاده از این محصول آشنا کردیم. آشنایی دقیق با این محصول قبل از خرید بسیار مهم است.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید