علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد چیست؟

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 393

در این مقاله به مهم‌ترین فاکتورها در این رابطه خواهیم پرداخت و به سوال «علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد چیست؟» پاسخ خواهیم داد. اگر شما نیز پس از جلسه‌های متعدد لیزر به نتیجه مطلوبی نرسیده‌اید، راه‌حل مشکلتان را در مقاله پیش رو پیدا می‌کنید.

علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد چیست؟

آیا می‌دانید علت رشد مجدد برخی از موهای زائد بعد از لیزر چیست؟‌ گاهی اوقات برخی افراد به دلیل رشد مجدد موها از نتیجه لیزر خود ناراضی هستند. اگر بعد از صرف هزینه و زمان بسیار، به نتیجه دل‌خواهتان نرسید، این کار چه فایده‌ای خواهد داشت؟ عوامل متعددی در نتیجه لیزر موهای زائد تاثیرگذار هستند. در این مقاله به مهم‌ترین فاکتورها در این رابطه خواهیم پرداخت و به سوال «علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد چیست؟» پاسخ خواهیم داد. اگر شما نیز پس از جلسه‌های متعدد لیزر به نتیجه مطلوبی نرسیده‌اید، راه‌حل مشکلتان را در مقاله پیش رو پیدا می‌کنید.

 

رنگ و نوع پوست و مو؛ از عوامل موثر در برگشت موهای زائد بعد از لیزر

اشعه لیزر رنگ‌دانه‌های مو را مورد هدف قرار می‌دهد و قادر به تشخیص فولیکول‌های موهای خاکستری، بلوند و قرمز نیست. برای مثال هنگام رفع موهای زائد چانه با استفاده از لیزر، اگر موهای این قسمت ترکیبی از مشکی و خاکستری باشد، موهای مشکی از بین خواهند رفت؛ اما قسمت‌های خاکستری همچنان در جای خود باقی می‌مانند.

هرچه موها ضخیم‌تر باشند، نتیجه بهتری خواهید گرفت. البته اگر موهای نواحی مختلف بدنتان نازک هستند، می‌توانید از لیزرهایی نظیر لیزر اکسنتو استفاده کنید. این دستگاه که به دو تکنولوژی لیزر الکسانداریت و اندیگ مجهز است، توانایی رسیدن به لایه‌های عمیق‌تر پوست را دارد و برای از بین بردن موهای نازک و همچنین پوست‌های تیره پیشنهاد می‌شود.

همانطور که اشاره کردیم، لیزر رنگ‌دانه‌های فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد؛ هرچه پوست روشن‌تر باشد، نتیجه مطلوب‌تر خواهد بود. همچنین تفاوت بین رنگ پوست و موها نیز در نتیجه لیزر موثر است. تفاوت بیشتر، نتیجه بهتر! تتو نیز تاثیر لیزر را کاهش می‌دهد؛ در واقع هرچه رنگ بیشتری روی پوست داشته باشید، تاثیر لیزر کمتر می‌شود.

مراکز لیزر و کلینیک‌ها هنگام خرید دستگاه لیزر موهای زائد باید کلیه این موارد را در نظر بگیرند و باتوجه‌به آن دستگاهی مناسب برای انواع پوست‌ها و موها انتخاب کنند.

 

عوامل بیولوژیکی؛ اختلالات هورمونی تاثیر لیزر را کاهش می‌دهند

وقتی به دنبال علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد هستید، عوامل بیولوژیکی را نیز در نظر بگیرید. افرادی که مشکلات هورمونی دارند و هورمون‌های آن‌ها ثبات کافی ندارد، نتیجه خوبی از لیزر موهای زائد دریافت نخواهند کرد. بیماری‌های مربوط به تیروئید، غده‌های فوق کلیوی و سایر مواردی که باعث به‌هم‌ریختگی هورمون‌ها شده‌اند را در ابتدا درمان و سپس اقدام به لیزر موهای زائد کنید.

پس از رفع مشکلات هورمونی حتما از دستگاه‌های مناسب استفاده کنید. برای مثال یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد، الکساندرایت است. قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت باتوجه‌به نوسان ارز هر لحظه تغییر می‌کند. اگر در مجموعه خود به این دستگاه نیاز دارید، همین حالا اقدام به خرید کنید. در بخش بعد به تاثیر نوع دستگاه در برگشت موهای زائد پس از لیزر خواهیم پرداخت.

 

نوع دستگاه لیزر؛ بهترین دستگاه را متناسب با پوست و موی خود انتخاب کنید

دستگاه‌های لیزر فقط برای رفع موهای زائد استفاده نمی‌شوند و کاربردهای بسیاری دارند. از هر دستگاه باید در جای مناسب آن استفاده کرد. برای مثال دستگاه لیزر shr یکی از بهترین‌ها برای جوان‌سازی، رفع موهای زائد و نیز رفع لک و جوش‌های فعال است. در جواب  سوال «کیا از لیزر جواب نگرفتن؟» باید به افرادی اشاره کنیم که از دستگاه نامناسب استفاده کرده‌اند.

برندهای معتبر بسیاری مشغول به تولید انواع دستگاه‌های لیزر هستند. هنگام انتخاب این دستگاه‌ها باید به نوع پوست و موی مراجعان توجه شود. یک لیزر باکیفیت و مناسب، از معیارهای کلیدی در رسیدن به نتیجه بهتر است. همچنین دستگاه‌های لیزر باید در دوره‌های معین سرویس شوند تا عملکرد بهتری داشته باشند و از آسیب‌های جدی به پوست جلوگیری شود.

 

 

مهارت تکنسین؛ شرط اصلی برای نتیجه بهتر لیزر موهای زائد

مهارت پایین تکنسین نیز یکی دیگر از دلایل جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد است. افرادی که تخصص کافی برای انجام این کار را داشته باشند، به‌سرعت رنگ پوست، مو و میزان ضخامت مو را تشخیص می‌دهند؛ در نتیجه تنظیمات دستگاه را متناسب با این عوامل انجام خواهند داد. اگر تکنسین تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد، امکان بازگشت موهای زائد بعد از لیزر بیشتر می‌شود؛ همچنین امکان آسیب و سوختگی پوست نیز بالا می‌رود.

 

نحوه از بین بردن موهای زائد؛‌ موهای خود را به‌هیچ‌وجه از ریشه خارج نکنید! 

بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد پیش از لیزر، استفاده از تیغ و ژیلت است؛ زیرا در این روش موهای ناحیه مورد‌نظر از ریشه خارج نمی‌شوند. اشعه لیزر باید به فولیکول مو دسترسی داشته باشد و آن را از بین ببرد. اگر موها را با استفاده از اپیلاسیون یا موچین از ریشه خارج کنید، لیزر کارایی لازم را نخواهد داشت. حتما کندن مو با دست بعد از لیزر را تجربه کرده‌اید؛ اما دلیل از بین نرفتن کامل آن را نمی‌دانید. در صورت استفاده از هر روشی به غیر از تیغ و ژیلت، موهای زائد همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند و فقط ریشه آن‌ها کمی ضعیف خواهد شد.

 

 

فواصل زمانی منظم؛ عاملی مهم برای دریافت نتیجه بهتر از لیزر موهای زائد

اگر می‌خواهید نتیجه بهتری از از لیزر موهای زائد بگیرید، باید این کار را با نظم و برنامه انجام دهید.

  • 4 تا 6 هفته برای کلیه نواحی صورت ماند چانه، پشت لب و فک
  • 6 تا 8 هفته برای کلیه نواحی بدن ماند دست، پا و بیکینی

رعایت نکردن این برنامه می‌تواند یکی از دلایل جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد باشد. مدت زمان‌های تعیین‌شده به چرخه رشد مو در نقاط مختلف بدن بستگی دارند و باتوجه‌به آن محاسبه شده‌اند.

 

آیا لیزر درمان قطعی موهای زائد است؟

در جواب سوال «آیا لیزر درمان قطعی موهای زائد است؟» باید بگوییم که شاید این روش صددرصد موثر نباشد، اما بهترین راهکار موجود است. رفع موهای زائد با استفاده از لیزر به عوامل متعددی مانند نوع پوست، مو،‌ دستگاه و مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر بستگی دارد. استفاده از دستگاه لیزر مناسب، امکان رویش مجدد مو پس از لیزر را تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. پیش از مراجعه به مراکز لیزر حتما از نوع دستگاه و تناسب آن با پوست و موی خود اطمینان حاصل کنید.

 

با دستگاه‌های لیزر آفا دیگر نگران برگشت موهای زائد خود نباشید

در این مقاله به سوال «علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد چیست؟» پاسخ دادیم و مهم‌ترین دلایل را بررسی کردیم. برای از بین بردن موهای زائد فقط دستگاه لیزر مهم نیست و شما نیز باید قبل و بعد از لیزر نکات لازم را رعایت کنید. در صورت توجه به موارد ذکرشده حتما نتیجه بهتری خواهید گرفت.

شرکت آفتاب فروزان آریا با هدف خدمت به جامعه پزشکی بهترین دستگاه‌های درمان و زیبایی را وارد بازار کشور می‌کند. برای خرید انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد، جوان‌سازی، مراقبت از پوست و لاغری غیرتهاجمی و آشنایی با عملکرد هریک از آن‌ها وارد سایت این مجموعه به آدرس afateb.com شوید یا با شماره 88107070-021 تماس بگیرید. کلیه کالاهای موجود در این مجموعه ضمانت اصالت کالا دارند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل ارسال می‌شوند. تیم پشتیبانی حاضر در آفا در 24 ساعت شبانه‌روز پاسخگوی سوال‌های شما عزیزان خواهد بود.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید