چرا باید در شمال ویلا بخریم؟

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 339

مردم عزیز ایران علاقه شدیدی به شمال دارند و علت آن هم خوش آب و هوا بودن و سرسبزی است. بنابراین با اولین تعطیلاتی که در تقویم مشاهده می کنند وسایل سفر را آماده می کنند. هم چنین با وجود آمدن کرونا، خرید ویلا در شمال افزایش داشت علت آن هم معلوم است. اپیدمی کرونا بسیاری از افراد را در خانه محبوس کرد که همین موضوع سبب آن شد که اغلب افراد علاقمند به خرید ویلا در شمال باشند.

چرا باید در شمال ویلا بخریم؟

علاوه بر کرونا، بحران اساسی کشور خشکسالی است. با توجه به خوش آب و هوا بودن شمال و فراوانی آب، خرید ویلا در شمال یک سرمایه گذاری محسوب می شود که این سرمایه گذاری هم برای وجود خود شماست که از آن لذت ببرد و هم جهت افزایش سرمایه شماست.

مسکن تنها موردی است که اگر روی آن سرمایه گذاری کنید پشیمان نمی شوید چرا که به صورت موازی با تورم رشد می کند و ارزش پول شما حفظ می شود.

نکته ی قابل توجه این است چه توافقات برجام انجام شود و چه توافقات انجام نشود، از ارزش مسکن کاسته نخواهد شد اما سوالی که پیش میاید این است ویلای جنگلی بخریم یا ویلای ساحلی.

https://gillim.ir/property-type/villa

ویلای جنگلی یا ساحلی؛ مساله این است.

همان طور که می دانید شمال ایران را می توان به ۲ قسمت تقسیم کرد. قسمت هایی که نزدیک به ساحل و دریا هستند و قسمت دیگر در جنگل یا کوهپایه ها قرار دارند. انتخاب کدام ویلا بستگی به شخصیت و علاقه مندی و سلیقه شما دارد. در ادامه به معرفی دقیق تر این دو نوع ویلا می پردازیم.

ویلای ساحلی مناسب چه کسانی است؟

ویلای ساحلی در کنار دریا ها وجود دارند و اغلب آن ها هم نزدیک به مراکز رفاهی هستند. شما می توانید هر موقع که نیاز داشتید به آنجا بروید و خرید کنید. خانه ساحلی مناسب افرادی است که به دریا و موج ها علاقه بسیاری دارند. اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقمند به شلوغی هستید و هیجان بالا را دوست دارید، ویلاهای ساحلی مناسب شما است.

لازم به یاد آوری است که تنها عیب ویلاهای ساحلی این است در تابستان هوای آن جا شرجی و یا مرطوب است که همین موضوع سبب خراب شدن بسیاری از وسایل و حتی خراب شدن ویلا  می باشد. بنابراین علاوه بر هزینه خرید ویلا باید هزینه های دیگر اعم از هزینه تعمیر ویلا پس از گذشت زمان را نیز در نظر بگیرید. اگر از گرما فراری هستید، سراغ ویلای ساحلی نروید.

https://gillim.ir/property-type/beach-villa

ویلای جنگلی

همان طور که از اسمش مشخص است این ویلا ها در جنگل واقع شده است و چشم انداز آن کوه ها و جنگل های سر سبز می باشد. این نوع ویلاها مناسب افرادی است که به دنبال آرامش هستند. سکوت به معنای واقعی را در آن می توانید تجربه کنید. نکته قابل توجه این است اغلب ویلاهای جنگلی در خارج از شهر قرار دارند و شما باید تمامی وسایل مورد نیاز خود را از قبل تهیه کنید چرا که رفتن به مراکز خرید آسان نیست. علاوه بر ویلاهای لوکس می توانید ویلاهای چوبی را نیز مشاهده کنید و هر کدام را علاقمند بودید، خریداری نمایید.

هزینه ویلاهای جنگلی به صرفه تر و معقول تر از ویلاهای ساحلی است.

ویلاهای جنگلی علاوه بر طبیعت بکر و سکوتی که دارد، مشکلاتی را نیز در پی دارد. به علت دور بودن آن از شهر وجود دزد، حیوانات وحشی و ... را نیز باید  در نظر گرفت. امنیت در ویلاهای ساحلی بیشتر است اما فضای باز در ویلاهای جنگلی بیشتر است.

https://gillim.ir/property-type/forest-villa

در هنگام خرید ویلا به چه نکاتی توحه کنیم؟

موارد بسیار زیادی وجود دارد که قبل از خرید ویلا باید به آن توجه کنید. در ادامه به معرفی ان ها می پردازیم.

نوع مواد و مصالح به کار رفته

 مصالحی که در ساخت خانه استفاده می شود در قیمت ویلا بسیار تاثیرگذار است.با توجه به افزایش قیمت سیمان و آهن الات هزینه های سرمایه گذاری نیز بیشتر شده است.

سند و پروانه ساخت

از دیگر موارد مهمی که بررسی آن مهم است پروانه ساخت ویلا و پایان کار را مشاهده کنید و تا اطمینان حاصل نکردید از خرید آن خودداری کنید.

نوع کاربری

 بسیاری از زمین های موجود در شمال صرفا کاربری کشاورزی دارد و نمی توان آن را تغییر کاربری داد و در آن ساخت و ساز داشت. با این وجود بسیاری از افراد سودجو در زمین های کشاورزی، بدون مجوز خانه می سازند و از این طریق پول در می آورند.

میزان مقاومت خانه

از مواردی دیگری که قبل از خرید باید به آن توجه کنید، امنیت و مقاومت خانه است. این نکته درست است که نزدیک بودن خانه به دریا بسیار دلنشین است ولی دو مورد را به آن توجه کنید. طبق مصوبه جدید هیچ خانه ای اجازه داشتن ساحل اقتصادی را ندارد. هم چنین مقاومت اسکله های خانه در برابر سیل، زلزله و ... را جدی بگیرید.

گول خانه هایی با قیمت ارزان را نخورید.

برخی افراد ویلاهای جنگلی را که در دورترین نقاط هستند با قیمتی ارزان تر به فروش می رسانند اما از سند و کاربری آن اطمینان حاصل کنید.

تنها به محله توجه نکنید

در هنگام خرید ویلا در شمال ممکن به ویلاهایی در یک محله برخورد کنید که قیمت های متفاوتی دارند. علت گرانی برخی ویلاها به علت وجود سالن ورزشی، سونا، جکوزی و ... است.

سخن آخر

با توجه به تورم، سرمایه گذاری روی خرید ویلا در شمال سبب حفظ سرمایه شما می شود. چه با توجه به توافقات برجام، چه بدون توجه به توافقات، خرید ویلای ساحلی و خرید ویلای جنگلی، مزایای فراوانی دارد که در مقاله فوق به آن اشاره شد.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
برچسب ها:
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید