10 تا از بهترین مارک های خمیر دندان

بزرگنمایی
دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 300

اگر به فکر خرید مارک خمیر دندان هستید ، حتما این بخش از زیبامون را با دقت بخوانید .

10 تا از بهترین مارک های خمیر دندان

تقریباً به هر داروخانه یا سوپرمارکتی بروید و حداقل نیمی از قفسه های محصولات بهداشتی ، با انواع مختلف خمیر دندان پر شده است . اگرچه وجود تنوع در مارک خمیر دندان بسیار عالی است اما انتخاب یک مارک خمیر دندان از بین مارک های مختلف معمولا کار سخت و خسته کننده ای است !

به همین منظور ، در این بخش از زیبامون دات کام ، تصمیم گرفتیم تا بهترین مارک خمیر دندان بر اساس توصیه دندانپزشکان را به شما همراهان عزیز معرفی کنیم تا بتوانید بهترین خمیر دندان را با توجه به نیاز خود ، چه برای درخشان کردن دندان هایتان چه برای لثه های حساس و مراقبت بهتر از دندان های خود انتخاب کرده و بهترین مراقبت را از سلامت دهان و دندان خود داشته باشید . 

 

در هنگام خرید خمیر دندان به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

این روزها انواع مختلفی از خمیر دندان در بازار وجود دارد که انتخاب محصول مناسب برای نیازهای بهداشت دهان و دندان شما می تواند یک کار سخت و دلهره آور به نظر برسد . آیا به دنبال یک خمیر دندان ضد پلاک باشیم یا خمیر دندان ضد حفره برای دندان ها مناسب تر است ؟ آیا انواع خمیر دندان سفیدکننده انتخاب خوبی هستند ؟ یا خمیر دندان ضد حساسیت با ترکیبات مناسب وجود دارد ؟

گاهی اوقات ممکن است آنقدر در انتخاب خمیر دندان مناسب یا مارک خمیر دندان غرق شویم که به سادگی نزدیک‌ ترین یا ارزان‌ ترین گزینه را انتخاب کرده و به سمت صندوق پرداخت پول برویم . 

اما انتخاب یک خمیر دندان جدید نباید یک تصمیم بدون فکر باشد ، زیرا می تواند نقش مهمی در سلامت دهان و دندان شما داشته باشد . بنابراین قبل از خرید یک خمیر دندان جدید ، حتما این موارد را در نظر بگیرید :

 

آیا خمیر دندان دارای مهر تایید ADA یا سازمان غذا و دارو است ؟

مهم نیست که چه نوع خمیر دندانی خریداری می کنید ، این خمیر دندان باید مهر تایید ADA (انجمن دندانپزشکی آمریکا) یا سازمان غذا و دارو ایران را داشته باشد . این نشان می دهد که استفاده از محصول بی خطر است و تضمین می شود که ادعاهای خود را  در مورد اثربخشی محصول را برآورده می کند . اگر یک خمیر دندان این استانداردهای اولیه را برآورده نکند ، احتمالاً ارزش خرید را ندارد .

 

آیا خمیر دندان حاوی فلوراید است ؟

فلوراید به ویژه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و کمک به حذف پلاک دندان مفید است . انتخاب خمیردندان حاوی فلوراید یک راه ساده برای اطمینان از این موضوع است که خمیر دندان به حفظ و شاید حتی بهبود سلامت دهان و دندان شما کمک می کند .

 

هدف شما از خمیردندان چیست ؟

خمی دندان‌ های مختلف برای دستیابی به اهداف مختلف ، از کنترل جرم دندان گرفته تا سفید کردن ، حساسیت زدایی ، کنترل التهاب لثه و یا کنترل حفره دندان ، طراحی و تولید می‌ شوند . بنابراین نیازها و ترجیحات شخصی شما باید در تعیین بهترین گزینه برای شما نقش داشته باشد . 

 

ترکیبات خمیر دندان چه چیزهایی هستند ؟

برچسب‌ های بسیاری از خمیر دندان‌ها ممکن است غیر قابل درک به نظر برسند ، اما لازم است چند ماده معمول که در خمیر دندان ها باید وجود داشته باشند را بشناسید . این نه تنها می تواند درک بهتری از آنچه که خمیر دندان برای رسیدن به آن طراحی شده است را به شما بدهد ، بلکه به شما قدرت می دهد تا هر طور که می خواهید از مواد خاصی استفاده کنید یا از آن اجتناب کنید . در اینجا برخی از موارد به خصوص رایج وجود دارد : 

  • نیترات پتاسیم و کلرید استرانسیم (Potassium nitrate and strontium chloride) : دو ماده ای هستند که ممکن است به دندان های حساس کمک کنند . اگر یکی از اهداف شما برای خمیر دندان ، اثر حساسیت زدایی است ، مراقب این مواد باشید . 

 

  • سولفات لورل سدیم (·Sodium laurel sulphate) یا (SLS) :این ترکیب در بیشتر خمیر دندان ها یافت می شود و ماده ای است که باعث کف کردن خمیر دندان می شود . اما برخی از افراد به آن حساسیت دارند یا در اثر آن دچار زخم های دهانی می شوند . در صورت عدم تحمل یا اگر به دنبال چیزی با مواد افزودنی کمتر هستید ، مبهتر است به دنبال گزینه‌ های بدون SLS باشید .

 

  • فلوراید قلع (Stannous fluoride) : یکی از دو نوع فلوراید موجود در خمیر دندان است (دیگری فلوراید سدیم - sodium fluoride است) . به طور کلی تصور می شود که فلوراید قلع موثرترین از این دو است . 

 

  • تریکلوزان (Triclosan ) : یک عنصر رایج برای مبارزه با باکتری ها در خمیر دندان است ، اما شواهدی وجود دارد که به مقاومت باکتریایی گسترده کمک می کند . اگر این موضوع برای شما نگران کننده است ، ممکن است بخواهید از خمیر دندان های حاوی این ماده خودداری کنید . 

 

  • زایلیتول (Xylitol) : یک ماده نسبتاً جدید در بازار خمیر دندان است که تصور می شود که برای جلوگیری از ایجاد پلاک دندان مفید است . 

 

آیا خمیر دندان طعم و بافت جذابی دارد؟

اگرچه بسیاری از افراد به این موضوع توجه نمی کنند ، اما برای انتخاب خمیر دندان مناسب ، مهم است . اگر طعم یا بافت خمیر دندان خود را دوست ندارید ، تمایل کمتری به مسواک زدن دندان های خود خواهید داشت و این می تواند بر سلامت دهان و دندان شما تأثیر بگذارد . در مقابل، طعم و بافتی که از آن لذت می برید ، مسواک زدن را جذاب تر می کند . این نکته به ویژه در مورد کودکان صادق است .

 

دندانپزشک شما چه خمیر دندانی را به شما توصیه می کند ؟

برخی از دندانپزشکان می توانند در انتخاب خمیر دندان مناسب به شما کمک کنند . به عنوان مثال ، اگر دندان مصنوعی ، دندان های بسیار حساس ، بیماری لثه و غیره دارید ، ممکن است نوع خمیر دندانی را که باید بخرید تعیین کند . به طور کلی ، هیچ کس بهتر از دندانپزشک شما سلامت دهان و دندان شما را نمی شناسد ، بنابراین در مورد بهترین گزینه های خود برای شناسایی یک خمیر دندان موثر با آنها مشورت کنید . 

 

معرفی بهترین مارک خمیر دندان خارجی و ایرانی

در ادامه تعدادی از بهترین مارک های خمیر دندان که در دنیا بسیار شناخته شده و معروف هستند را معرفی کرده ایم :

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Colgate Total 

 خمیر دندان Colgate Total ، که قبلاً بهترین خمیر دندان را در بین خریداران آمازون داشت ، اتفاقاً بیش از همه توسط دندانپزشکان تبلیغ می شود . به طور کلی ، اگر خمیر دندانی می خواهید که با پلاک دندان  مبارزه کند ، کلگیت توتال یک گزینه عالی است . این خمیر دندان ، تا 12 ساعت با پلاک ها مبارزه می کند و فرمولاسیون آن در مبارزه با التهاب لثه نیز بسیار موثر است . 

نکته مثبتی که در رابطه با خمیر دندان کلیگت توتال وجود دارد این است که انواع مختلفی از این مارک خمیر دندان وجود دارد که توانایی مبارزه با پلاک یکسانی را در حین انجام کارهای دیگر ارائه می دهند . میر دندان Advance Whitening  از این برند سفید کننده است ، خمیر دندان Daily Repair آسیب دندان های شما را برطرف می کند و خمیر دندان Deep Clean  دندان ها را عمیقا تمیز می کند . 

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Colgate Total 

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Crest Pro-Health

یکی از تنها خمیر دندان های پذیرفته شده توسط ADA در شش دسته مختلف ، خمیر دندان کرست - پرو هلس است که علاوه بر سفید کردن دندان ها ، حساسیت را کاهش می دهد ، از ایجاد حفره دندان جلوگیری می کند ، با پلاک های دندان مبارزه می کند ، از التهاب لثه جلوگیری می کند و با بوی بد دهان مقابله می کند . بنابراین اگر می خواهید با استفاده از یک خمیر دندان ، بهداشت همه جانبه دهان و دندان خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید ، حتما این مارک خمیر دندان را امتحان کنید .

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Crest Pro-Health

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Sensodyne ProNamel

خمیر دندان سنسوداین پرونمل ، با خاصیت سفید کنندگی ملایم ، برای افرادی که لثه ها و دندان های حساس دارند این فرصت را می دهد تا دندان های خود را سفید کنند . همچنین مینای ضعیف شده را سفت می کند و با این کار از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند . 

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Sensodyne ProNamel

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Arm and Hammer

همانطور که می دانید ، پیشگیری از پوسیدگی دندان کار سختی است . اما این خمیر دندان ارم اند هامر ، برای این کار مناسب است . فلوراید موجود در این خمیر دندان ، آسیب وارد شده به دندان ها را ترمیم می کند و جوش شیرین عنصر دیگری را اضافه می کند که پلاک را از بین می برد . و به عنوان یک امتیاز اضافی ، طعم نعناع با طراوت آن است که احساس خیلی خوبی را در دهان ایجاد می کند . 

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Arm and Hammer

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Crest Tartar Protection

هیچ کس حفره های دندان را دوست ندارد . خمیر دندان محافظ کرست از دندان های شما در برابر جرم (رسوب سختی که پلاک روی دندان ها ایجاد می کند) محافظت می کند . جرم ، به دندان‌ های شما آسیب می‌ زند و می‌ تواند باعث بوی بد دهان و التهاب لثه شود . با این حال، این خمیر دندان از آهکی شدن پلاک جلوگیری می کند و دهان شما را سالم و شاداب نگه می دارد . 

 

بهترین مارک خمیر دندان ، Crest Tartar Protection

 

بهترین مارک خمیردندان ، Merident 

خمیر دندان مریدنت ، یکی دیگر از بهترین مارک های خمیر دندان است که دارای خاصیت ضد باکتری و سفید کننده است . این خمیردندان حاوی فلوراید است به کاهش التهابات لثه کمک می کند ، در پیشگیری از تشکیل جرم موثر است و باعث کاهش باکتری های مولد بوی بد دهان می شود . همچنین برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ، ازبین بردن پلاک دندان و محافظت ۱۲ ساعته از دندان در برابر پوسیدگی ، سفید کردن و سفید نگهداشت دندان ها نیز بسیار موثر است . 

 

بهترین مارک خمیردندان ، Merident 

 

بهترین مارک خمیردندان - Oral-B 

خمیر دندان اورال بی ، دارای ترکیبات فعالی همچون کلرید قلع و فلوئورید سدیم است که این ترکیبات در مراقبت و محافظت از مینای دندان بسیار موثر هستند و استفاده از این خمیر دندان کمک می‌ کند تا جرم‌ ها و پلاک های دندان که سبب تحلیل لثه و ضعیف شدن دندان می‌ شوند ، به خوبی از روی دندان ها پاک شوند . همچنین این محصول  با 5 عملکرد محافظت از لثه، محافظ مینای دندان ، ضد حساسیت ، ضد پلاک و فرمولاسیون موثر سفید کننده‌ دندان بهترین انتخاب برای استفاده روزمره است .

 

بهترین مارک خمیردندان - Oral-B 

 

بهترین مارک خمیردندان ، Fuchs 

خمیر دندان فوکس ، حاوی سدیم فلوراید است که به عمل رمینرالیزاسیون دندان کمک کرده و مقاوت دندان ها را افزایش می دهد ‏.‏ همچنین این خمیر دندان حاوی زایلیتول بوده که باعث جلوگیری از رشد باکتری های پلاک دندان می شود‏.‏ استفاده روزانه از این خمیردندان موجب پیشگیری از پوسیدگی دندان و التهابات و امراض لثه خواهد شد .

 

بهترین مارک خمیردندان ، Fuchs 

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

نکات خرید مسواک برقی با کیفیت + لینک خرید

بهترین روش های رفع زردی دندان ها در خانه با ترکیبات طبیعی

باید و نبایدهای خمیردندان سفیدکننده

دندان سفید و زیبا، 6 نکته کلیدی برای سفیدی دندان

روش صحیح مسواک زدن و کشیدن نخ دندان به همراه ویدیو

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید