در حال گرفتن اطلاعات...

بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 681

با افزایش محبوبیت درمان نوروفیدبک، افراد بیشتری به مزایای آن علاقه مند می شوند و تمایل دارند تا بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران یا شهر مورد نظر خود را پیدا کنند.

بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران

جذاب ترین ویژگی های این روش درمانی، روش های جامع، غیر تهاجمی و دارای حداقل عوارض جانبی است. علاوه بر این، این روش به یک عمل توسط پزشکان در سراسر جهان تبدیل شده است و جایگزین مناسبی برای بیماران مقاوم به درمان است.

به طور کلی، نوروفیدبک یک عمل ابتکاری با شواهد بالینی فراوان از اثربخشی آن و آینده امیدوار کننده ای در زمینه پزشکی است. در ادامه این بخش، برخی از مهم ترین مزایای نوروفیدبک و نوروتراپی را آورده ایم و همچنین بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران را به شما همراهان عزیز معرفی کرده ایم.

 

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک (Neurofeedback) که نوروتراپی نیز نامیده می شود، از الکتروانسفالوگرافی (EEG) برای نظارت بر فعالیت مغز و ارائه بازخورد از طریق صداها و تصاویر ویدئویی در زمان واقعی استفاده می کند. تمرکز درمان نوروفیدبک، سیستم عصبی مرکزی است و برای تقویت تنظیم عصبی کار می کند. درمان نوروفیدبک می‌ تواند برای تعدادی از اختلالات سلامت روانی به‌عنوان اختلال استرس پس از سانحه، اختلال نقص توجه و بیش فعالی و اختلال وسواس فکری اجباری بسیار مؤثر باشد. حتی می تواند برای بیمارانی که از آسیب مغزی ضربه ای رنج می برند مفید باشد.

نوروفیدبک چگونه روی مغز کار می کند

آموزش نوروفیدبک را می توان موثرترین درمان دانست که اغلب ناشناخته است. این روش، یک درمان قدرتمند است که از طریق شایسته سازی یا تقویت عمل می کند و می تواند انواع علائم مرتبط با بسیاری از شرایط مختلف را بهبود بخشد.

از طریق فرآیند نوروفیدبک، ناخودآگاه شما برای تغییر رفتار خود تقویت می شود. با تقویت ضمیر ناخودآگاه از طریق رایانه، تقویت بینایی و شنوایی به دست می آید و به سادگی، فرد برای تغییر امواج مغزی خود در سطح ناخودآگاه از طریق استفاده از رایانه تقویت می شود.

با ایجاد فعالیت الکتریکی جدید از طریق فرآیند اندازه گیری و تقویت، مغز یاد می گیرد که خود تنظیمی کند که باعث آرامش سیستم عصبی می شود و همین موضوع باعث کاهش یا حذف علائم می شود. تقریباً هر مغزی، صرف نظر از سطح عملکرد (یا اختلال عملکرد) آن، می‌تواند برای عملکرد بهتر آموزش ببیند و نوروفیدبک یکی از بهترین روش ها برای این موضوع است.

به طور کلی، مغزها را می توان با نوروفیدبک آموزش داد. نوروفیدبک برای افرادی که مشکلات خواب، مشکلات تمرکز و تکانشگری دارند مناسب بوده و برای کودکان بزرگتر از 6 سال، نوجوانان و بزرگسالان قابل استفاده است. تحقیقات علمی گسترده ای انجام شده است تا نشان دهد نوروفیدبک در این علائم که اغلب در ADHD و ADD رخ می دهد، موثر است.

در واقع، نوروفیدبک یک درمان ایمن و پایدار برای این علائم است و می تواند یک مکمل جایگزین یا موثر برای دارو باشد. به شرطی که این درمان را در بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران یا سایر شهرها دریافت کنید و از تخصص و تجربه پزشک با روانشناس ارائه دهنده این درمان مطمئن باشید.

مزایای استفاده از روش درمانی نوروفیدبک چیست؟

درمان به روش نوروفیدبک مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که در زیر به تعدادی از مزایای درمان نوروفیدبک در بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران اشاره کردیم:

 

نوروفیدبک علائم اضطراب را کاهش می دهد

اضطراب یک اختلال روانپزشکی شایع است که کودکان و بزرگسالان را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی می توانند نگرانی مزمن، ترس، مشکل در آرامش، بی قراری یا احساس بی قراری و تحریک پذیری را تجربه کنند. هنگامی که اضطراب شدید باشد، می تواند بر توانایی فرد برای مدیریت فعالیت ها و روابط روزانه خود تأثیر بگذارد. همچنین اضطراب و بی قراری می تواند منجر به خستگی و مشکل در حفظ تمرکز یا تمرکز شود و وظایف روزمره مانند یک بار سنگین احساس می شوند. نگرانی نیز خوابیدن را سخت تر می کند.

علاوه بر این، اضطراب و استرس می تواند منجر به مشکلات سلامتی نیز شوند. به طور خاص، استرس یا اضطراب کنترل نشده می تواند بر تولید آدرنالین و کورتیزول تأثیر بگذارد، تولید هورمون های رشد را کاهش دهد و منجر به فعال شدن غیر طبیعی سیستم ایمنی و پاسخ های التهابی در بدن شود.

نوروفیدبک روشی غیر مداخله جویانه برای کاهش علائم اختلالات اضطرابی و بهبود عملکرد روزانه است. زندگی با اضطراب می تواند طاقت فرسا باشد - اما نیازی نیست که اینطور بماند.

مزیت اصلی درمان نوروفیدبک این است که می تواند به مغز کمک کند تا خود را آرام کند و استفاده از راهبردهای مقابله ای که قبلاً دارید یا توسعه راهبردهای جدید را برای فرد آسان تر می کند. نوروفیدبک ابزاری عالی برای استفاده در ترکیب با روان درمانی است.

 

یوروفیدبک می تواند نشانه های افسردگی را کاهش دهد

احساس ناراحتی یا غمگینی بخشی عادی از زندگی است. اما وقتی غم و اندوه به فرد می چسبد و بلند شدن از رختخواب را دشوارتر می کند یا زمانی که هیچ یک از فعالیت ‌های قبلی ‌تان دیگر سرگرم‌ کننده یا هیجان ‌انگیز به نظر نمی ‌رسند یا اگر احساس ناامیدی نسبت به احساس بهتر شدن دارید (یا حتی فکر خودکشی می ‌کنید)، این نشانه ‌ای است که غم و اندوه به افسردگی تبدیل شده است. معمولاً چنین اپیزودهایی، موقتی و قابل کنترل هستند. اما، همه افراد بدون کمک بهبود نمی یابند. افراد مبتلا به افسردگی برای انجام کارها، ادغام در گروه های اجتماعی و انطباق با شرایط جدید، بسیار سخت تری دارند.

افسردگی یک اختلال روانی رایج است که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهد. 20 درصد از جمعیت جهان در طول زندگی خود با دوره های افسردگی سر و کار دارند. همچنین، 30 درصد از افراد مبتلا به افسردگی به تنهایی از داروهای ضد افسردگی یا روان درمانی سود نمی برند. نوروفیدبک می تواند در بهبود سلامت روان برای کسانی که به داروهای ضد افسردگی یا درمان پاسخ نداده اند مفید باشد.

 

نوروفیدبک توجه و تمرکز را بهبود می بخشد

اهمیت نوروفیدبک از توانایی آن در آموزش ذهن برای کمک به خود ناشی می شود. درمان نوروفیدبک می تواند به طور خاص به مناطقی از مغز کمک کند تا تمرکز راحت تر شود و منجر به افزایش یادگیری و عملکرد در مدرسه و محل کار شود و برای افرادی که با ناتوانی های یادگیری یا مشکلات تمرکز و توجه مانند اختلال کمبود توجه مفید خواهد بود.

بیش فعالی یا ADHD می تواند ناشی از فعالیت بیش از حد آهسته یا سریع در مغز باشد. درمان نوروفیدبک می‌تواند با تغییر نحوه ارتباط مغز و بهینه ‌سازی فعالیت ‌هایی که در نواحی خاص مغز اتفاق می ‌افتد به کاهش علائم کمک کند و بدون دارو و عوارض جانبی دارو، موثر است.

نوروفیدبک ثبات عاطفی را فراهم می کند

افراد اغلب تغییرات خلقی ناگهانی را تجربه می کنند که بر زندگی حرفه ای و شخصی آنها تأثیر می گذارد. بسیاری از موقعیت ها در زندگی یک فرد می تواند استرس زا باشد، به خصوص در یک محیط حرفه ای. در این موارد، احساساتی شدن بیش از حد می تواند منجر به عملکرد پایین شود. زمانی که فردی احساس می کند در شرایط سخت گیر افتاده است یا در افکار و احساسات منفی گیر کرده است، انجام دادن یا انجام کارهای معمول ممکن است دشوار باشد. علاوه بر این، احساسات غیرقابل کنترل می تواند منجر به چالش هایی در مهمترین روابط ما شود. گاهی اوقات، این نزدیک ترین افراد به ما هستند که وقتی با کنترل عاطفی دست و پنجه نرم می کنیم، رنج می برند.

نوروفیدبک به مغز کمک می‌کند تا یاد بگیرد که خود را به روشی سالم ‌تر تنظیم کند، بنابراین کنترل هیجانی آنقدر سخت نیست، حتی زمانی که تجربه‌ های سختی را تجربه می ‌کنید. علاوه بر این، الگوی گیر کردن مغز در افکار منفی (نشخوار فکری) را تغییر می ‌دهد و به تنظیم بهتر خلق و خو کمک می ‌کند. به طور خلاصه، جلسات نوروفیدبک در كلینیك نوروفیدبک تهران می تواند به طور قابل توجهی به بهبود سلامت مغز کمک کند.

 

نوروفیدبک به درمان علائم PTSD کمک می کند

اختلال استرس پس از سانحه همچنین اختلال استرس پس از سانحه را یک وضعیت روانپزشکی می نامند که در اثر تجربه (یا مشاهده) یک تهدید جدی یا رویداد آسیب زا ایجاد می شود. در نتیجه، روش طبیعی یا تطبیقی بدن ما برای مدیریت استرس، مبارزه، فرار و واکنش انجماد ما، می ‌تواند گیر کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، خاطرات آسیب زا ممکن است باعث شود ما برای مدیریت افکار و احساسات خود دچار مشکل شویم، ممکن است به طور مزمن بیش از حد هوشیار باشیم و ممکن است احساس امنیت برایمان سخت باشد.

نوروفیدبک از QEEG و نقشه برداری مغزی برای شناسایی مناطقی از امواج مغزی بیمار استفاده می کند که به آموزش برای کاهش علائم PTSD نیاز دارند. مطالعه ای که بر روی بیماران مبتلا به PTSD انجام شد نشان داد که نوروفیدبک باعث کاهش مشکلات رها شدن، اختلال هویت و همچنین بهبود عملکرد مغز و تنظیم تأثیر می شود.

مزایای استفاده از نوروفیدبک برای درمان PTSD عبارتند از:

  • الگوهای خواب بهتر
  • کاهش استرس
  • مکانیسم های مقابله ای خوب در موقعیت های روزمره
  • بهبود خلق و خو
  • بیش‌هوشیاری کمتر
  • پاسخ های ترس کمتر
  • محرک های کمتر
  • نوسانات خلقی کمتر

معرفی بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران

اگر به فکر استفاده از روش درمانی نوروفیدبک هستید و می خواهید بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران را بشناسید، بهترین پیشنهاد برای شما مراجعه به کلینیک دکتر فریدی است.

خانم دکتر فریدی، روانشناس و نوروتراپیست هستند و در زمینه درمان انواع اختلالات رفتاری و روانی مانند تکانشگری، بیش فعالی، اوتیسم، اضطراب، افسردگی، وسواس، پرخاشگری، اعتیاد، صرع، اختلال حافظه، اختلالات گفتاری و توانبخشی سکته مغزی تخصص دارند و درمان هایی که برای این اختلالات مورد استفاده قرار می دهند از طریق تکنولوژی هایی همچون نقشه مغزی QEEG، نوروفیدبک به شیوه نوین  نوروفیدبک لورتا و تحریک مغزی است که اثربخشی بسیار عالی در درمان این اختلالات خواهند داشت. به همین دلیل است که کلینیک خانم دکتر فریدی به عنوان بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران شناخته شده است.

برای ارتباط با بهترین كلینیك نوروفیدبک تهران و خانم دکتر فریدی می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

  • آدرس:تهران سعادت آباد خ ٢٨غربی پلاك ٧٦
  • شماره تماس: 02128428890  -  09014020479
توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
برچسب ها:
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید