در حال گرفتن اطلاعات...

هر آنچه قبل از انجام اکستنشن مژه نیاز دارید

دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 970

در ادامه این بخش از زیبامون اطلاعات خوبی در رابطه با اکستنشن مژه کسب خواهید کرد .

هر آنچه قبل از انجام اکستنشن مژه نیاز دارید

اکستنشن مژه ، مژه های نیمه دائمی هستند که به مژه های طبیعی متصل می شوند و در حال حاضر بین علاقه مندان به زیبایی بسیار محبوب شده است. اکستنشن کردن مژه ، یک پله بالاتر از چسباندن مژه های مصنوعی است و به مدت چندین هفته نیز دوام دارد . در واقع ، محبوبیت روزافزون آرایش دائمی مانند آرایش دائمی برای لب و میکروبلیدینگ ابرو ، اکستنشن کردن مژه را نیز به یک روش پرطرفدار تبدیل کرده است . این روش غیر تهاجمی ، بدون درد است و زمان آرایش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد . 

اگرچه اکستنشن کردن مژه ها تاثیر بسیار زیادی در افزایش زیبایی چشم ها دارد ، اما اطلاعات کافی در رابطه با مزایا و معایب این کار دارید و با تمام چیزهایی که لازم است قبل از اکستنشن مژه بدانید ، آشنا هستید ؟

برای اینکه اطلاعات خود را در رابطه با این موضوع افزایش دهید و با هر آنچه قبل از انجام اکستنشن مژه نیاز دارید ، آشنا شوید ، حتما در ادامه این بخش با زیبامون دات کام همراه بمانید .

 

اکستنشن مژه چیست؟

تاریخچه اکستنشن مژه به 3500 سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد ، جایی که مصریان باستان از برس‌ ها و پمادها برای رسیدن به مژه‌ هایی پرپشت و حجیم استفاده می‌ کردند . اما اکستنشن های امروزی از ابریشم ، مو راسو یا مژه‌ های مصنوعی سبک ساخته شده‌ اند که مستقیماً روی مژه‌ های طبیعی قرار داده می‌ شوند . اکستنشن ها با استفاده از چسب نیمه دائمی توسط فردی که در زمینه اکستنشن کردن مژه مهارت و تخصص دارد ، انجام می شود تا ظاهر زیباتر و جذاب تر برای مژه ها و چشم ها ایجاد شود . اکستنشن‌ ها بیشتر روی خط مژه بالایی اعمال می‌ شوند و به‌ صورت «خوشه‌ ای» یا «فن‌ دار» یا به‌ صورت جداگانه روی مژه ها قرار می گیرند .

به طور کلی ،  اگر قرار است برای اولین بار ، اکستنشن کردن مژه ها را تجربه کنید ، ممکن است از داشتن نتایج غیرطبیعی یا واکنش های آلرژیک بترسید . به همین دلیل لازم است قبل از استفاده از اکستنشن مژه همه عوامل را در نظر بگیرید تا ظاهر دلخواه خود را به دست آورید .

 

اکستنشن مژه

 

چگونه اکستنشن مژه مناسب را انتخاب کنیم ؟

اکستنشن مژه در مواد ، طول ، حجم و فر های مختلف موجود است و همانطور که در بالا ذکر شد ، برای دستیابی به بهترین نتیجه ، لازم است به هر یک از این عوامل توجه ویژه ای داشته باشید .

معمولا مواد مورد استفاده برای ساخت اکستنشن مژه از ابریشم ، موی طبیعی راسو یا ترکیبی از موهای راسو و مواد مصنوعی است . مسائل دیگری که باید قبل از استفاده از اکستنشن ها با مژه کار صحبت کنید عبارتند از : 

 

طول اکستنشن مژه

اگر اکستنشن با طول نامناسبی را انتخاب کنید ، ممکن است مژه های طبیعی شما آسیب ببینند . همچنین ممکن است مژه ها خیلی سنگین باشند که در این صورت می توانند از رشد مژه های سالم جلوگیری کنند . بنابراین، هنگام انتخاب اکستنشن برای مژه ، قانون کلی این است که اکستنشن ها فقط 3 تا 5 میلی‌ متر از مژه‌ های طبیعی شما بلندتر باشند . علاوه بر این ، قطر اکستنشن ها باید تا حد امکان به قطر مژه های طبیعی شما نزدیک باشد . بنابراین اگر می‌خواهید با اکستنشن کردن ، مژه‌ های بلند و ظاهری دراماتیک داشته باشید ، سعی کنید اکستنشن هایی با قطر نازک را انتخاب کنید . به این ترتیب می توانید وزن مژه ها را کاهش دهید و به تعادل برسید و ظاهری فوق العاده طبیعی و زیبا را برای مژه های خود ایجاد کنید . 

 

طول اکستنشن مژه

 

حجم اکستنشن مژه

مژه های پر حجم در سال 2010 بسیار محبوبیت شدند ؛ زیرا بسیاری از افرادی که به فکر ایجاد تغییر در مژه ها و چشم ها خود بودند ، چیزی فراتر از بلندی و فر بودن از اکستنشن مژه می خواستند و برای برطرف کردن این خواسته ، مژه های پر حجم با اعمال اکستنشن های متعدد روی یک مژه به دست آمد . اما با این حال ، هر ردیف از اکستنشن ، سبک تر و نازک تر از ردیف قبلی است و مژه های استفاده شده در این مورد نیز بسیار سبک هستند و بدون آسیب رساندن به مژه های طبیعی ، نتایج تیره تر و نرم تری را ایجاد می کنند . 

حجم مژه ها با تعداد اکستنشن های مجزا که با هم در یک "فن" جمع شده اند ، تعریف می شوند . بیشتر هنرمندان از یک عدد به اضافه حرف D برای نشان دادن تعداد مژه های یک فن استفاده می کنند . به عنوان مثال ، مژه 3D ، شامل سه مژه جداگانه است که در کنار هم قرار می گیرند تا یک فن ایجاد کنند . 2D و 4D استایل حجمی سبک تر و طبیعی تر می دهند و از 4 بعدی تا 8 بعدی برای ایجاد ظاهری حجیم تر و دراماتیک تر استفاده می شود . 

این مدل از اکستنشن حجیم برای افرادی که دارای مژه های طبیعی قوی هستند ، گزینه مناسبی بوده و کمک می کند تا مژه هایی پرحجم و زیبا و خاص داشته باشند .

فن های هیبریدی و والیوم معمولاً از سه بعدی تا 8 بعدی هستند . حجم های مگاوالیوم نیز متفاوت هستند و بسته به آرایشگر و سالن می تواند 10 بعدی تا 20 بعدی باشد . به طور طبیعی تعداد مژه هایی که دریافت می کنید باید بر اساس سلامت و طول مژه های طبیعی و فرم چشم شما باشد . پس قبل از انتخاب مدل اکستنشن برای مژه ها ، حتما با فردی که قرار است که خدمات اکستنشن کرده مژه را به شما ارائه دهد ، مشورت کنید تا بهترین و مناسب ترین حجم از اکستنشن را برای زیباتر کردن مژه های خود انتخاب کنید . 

استایل هیبریدی در حال حاضر بسیار محبوب است زیرا ترکیبی زیبا از اکستنشن های تک مژه و فن های حجیم است .

 

حجم اکستنشن مژه

 

نوع فِر اکستنشن مژه

به طور کلی ، انواع مختلفی از اکستنشن برای مژه وجود دارد که از نطر فر خوردگی متفاوت هستند و معمولا با نام هایی مانند B-curl، C-curl، D-curl و L+ شناخته می شوند که در زیر به معرفی ویژگی های هر کدام از این موارد پرداخته ایم:

 

 • B-curl طبیعی ترین فر است . اگر مژه های صافی دارید و به کمی بلند کردن نیاز دارید ، این مدل برایتان مناسب است .

 

 • C-curl تقریباً برای همه انواع چشم مناسب است و بنابراین محبوب ترین فر در اکستنشن کردن مژه است . اگر مژه های طبیعی نازکی دارید اما دوست دارید مژه هایتان  بازتر و پرتر به نظر برسند ، به سراغ C-curl بروید . 

 

 • D-curl زمانی عالی است که می خواهید ظاهری دراماتیک داشته باشید . علاوه بر این ، بهتر است مژه های مجعد طبیعی داشته باشید زیرا شبیه یک نیم دایره هستند . 

 

 • L و L+ یک پایه صاف را فر می کنند و سپس به سمت بالا بلند می شوند . اگر پلک های یک تکه ، پلک افتاده و مژه هایی به سمت پایین و صاف دارید ، این فر را انتخاب کنید . 

 

نوع فِر اکستنشن مژه

 

فاکتورهای مهم و کلیدی برای انتخاب مدل اکستنشن مژه

برای اینکه بعد از اکستنشن کردن مژه ها ظاهری طبیعی و در عین زیبا و جذاب برای چشم ها و مژه هایتان ایجاد شود ، لازم است چند فاکتور مهم و کلیدی را در هنگام انتخاب مدل اکستنشن برای مژه های خود در نظر داشته باشید :

 

چه چیزی برای چشمان شما بهترین است؟

مانند هر محصول چشم دیگری ، هیچ اکستنشن استانداردی برای مژه وجود ندارد که مناسب همه انواع چشم باشد . به عنوان مثال ، اکستنشن هایی که برای چشم های گرد استفاده می شود ممکن است برای فردی که چشم‌ های بادامی شکل دارد ، خوب به نظر نرسد . بنابراین، برای داشتن ظاهری خیره کننده و طبیعی ، باید دریابید که کدام اکستنشن مژه برای چشمان شما بهترین است . اینها مواردی است که باید در مورد چشمان خود در نظر بگیرید:

 • اندازه چشم ها - آیا چشمان شما کوچک ، بزرگ یا متوسط است ؟ 
 • جهت گیری چشم ها - ممکن است چشم ها پهن ، نزدیک یا عمیق باشند .  
 • آلرژی یا حساسیتی که ممکن است روی مواد خاصی داشته باشید .
 • میزان حوصله و وقت شما برای نگهداری از اکستنشن
 • رنگ چشم ها
 • شکل چشم ها - چشمان شما ممکن است گرد ، بادامی ، بیرون زده یا رو به پایین باشد . 
 • شکل و اندازه مژه های طبیعی - طول ، فر ، حجم و رنگ مژه های طبیعی را لازم است در نظر بگیرید .
 • نوع پلک - پلک های افتاده و پلک یک تکه ، نسبت به انواع دیگر پلک ها نیاز به توجه بیشتری دارند .

 

چقدر می خواهید دراماتیک باشید؟

اکستنشن کردن مژه به شما این فرصت را می دهد که از حالت طبیعی به حالت کاملا دراماتیک بروید . بنابراین، قبل از اینکه برای اکستنشن کردن مژه ها اقدام کنید ، در مورد ظاهری که می خواهید داشته باشید ، تصمیم بگیرید . 

به عنوان مثال ، ممکن است به سراغ مژه هایی بروید که برخی از ستاره های سینما دارند که بلند و پرپشت هستند . این مژه ها ظاهری را به شما می‌ دهند که هرگز نمی‌ توانید با استفاده از مژه‌ های طبیعی به دست آورید . 

از طرف دیگر ، می توانید اکستنشنی را انتخاب کنید که محتاطانه باشد و به خوبی با مژه های طبیعی شما ترکیب شود . با این انتخاب ، ممکن است دوستان و خانواده شما متوجه شوند که شما جذاب هستید اما ممکن است تشخیص اینکه چه کاری انجام داده اید و یا تشخیص اکستنشن ها برای آنها سخت باشد . 

 

آیا زمان و پول کافی برای ترمیم کردن مژه دارید ؟

مژه های طبیعی مانند موهای سر شما به طور منظم ریخته و دوباره رشد می کنند . بنابراین اکستنشن مژه نیز به اندازه طول عمر مژه های طبیعی شما ماندگاری دارند . چرخه رشد تارهای مژه و مو در هر فرد ، متفاوت است . اما به طور کلی یک فرد ممکن است هر روز 1 تا 5 مژه از دست بدهد و حدود 20 درصد مژه های طبیعی هر دو هفته یکبار می ریزد . مژه های جدید به طور مداوم رشد می کنند تا جایگزین مژه هایی شوند که می ریزند و در بیشتر مواقع ، ما متوجه ریزش نمی شویم . 

اگر به درستی از مژه های اکستنشن شده مراقبت کنید ، این مژه ها ممکن است در تمام طول چرخه طبیعی مژه شما را دوام بیاورند . با این حال، از آنجایی که مژه‌ های طبیعی شما در زمان‌ های مختلف ریخته می‌ شوند، به طور ایده‌ آل برای حفظ ظاهری کامل، هر 2 تا 3 هفته یکبار نیاز به ترمیم مژه های اکستنشن شده دارید . بنابراین قبل از اکستنشن کردن مژه ها ، به ایجاد شرایطی برای مراقبت از مژه ها و تامین هزین ه کافی برای ترمیم مژه فکر کنید و بعد تصمیم نهایی خود را برای انجام اینکار بگیرید . 

 

اکستنشن مژه و حالت چشم ها

 

چگونه باید از اکستنشن مژه مراقبت کرد ؟

با توجه به اینکه اکستنشن مژه باعث می‌ شود که زیبایی چهره و چشم های شما چند برابر شود ، بسیار مهم است که از آن‌ ها مراقبت کنید تا دوام بیشتری داشته باشند و ارزش پول خود را به دست آورید . 

مراقبت های بعد از اکستنشن کردن مژه برای 48 ساعت اول پس از استفاده مهم است تا چسب خشک شود  و لازم است در 24 ساعت اول مراقب هرگونه حساسیت و خارش باشید . در صورت مشاهده این علائم ، ممکن است به چسب استفاده شده برای تنظیم اکستنشن حساسیت داشته باشید که بهتر است در اولین فرصت به متخصص مژه خود مراجعه کنید .

از دیگر اقداماتی که لازم است برای مراقبت از اکستنشن مژه انجام دهید ، عبارتند از :

 

در 48 ساعت اول از آب ، عرق کردن و وان آب گرم خودداری کنید

اجتناب از آب ، عرق کردن و وان آب گرم به چسب کمک می کند تا به خوبی در اطراف اکستنشن ها قرار گیرد . رعایت این موضوع باعث می شود که مژه ها ماندگاری بیشتری داشته باشند . می توانید قسما های مختلف صورت خود را بشویید اما از تماس آب با ناحیه چشم خودداری کنید . علاوه بر این ، در این مدت از بخار دادن صورت ، شستن موها و یوگا خودداری کنید ؛ زیرا انجام این فعالیت ها بدون تداخل با چسب اکستنشن ، غیرممکن است . 

 

از مالیدن چشم ها خودداری کنید

این قانون در 48 ساعت اول و زمانی که چسب هنوز سفت نشده بسیار مهم است . چرا که مالیدن چشم ها می تواند میکروب ها را به مژه ها منتقل کند و منجر به عفونت چشم شما شود . پس از 48 ساعت ، لمس کردن یا مالیدن چشم ها بی خطر است . با این حال ، تا زمانی که اکستنشن مژه را دارید ، باید تا حد امکان از مالیدن چشم‌ هایتان اجتناب کنید تا مژه های اکستنشن شده به خوبی در سر جای خود باقی بمانند و زیبایی خود را حفظ کنند . ب

 

از آرایش چشم خودداری کنید

استفاده از آرایش چشم در 48 ساعت اول پس از اکستنشن کردن مژه توصیه نمی شود . پس از 48 ساعت ، از آنجایی که اکستنشن مژه چشمان شما را زیباتر می کند ، دیگر نیازی به آرایش چشم نخواهید داشت و می توانید به طور کلی از آرایش چشم خودداری کنید . اما اگر مجبورید از محصولات چشمی استفاده کنید ، به سراغ محصولات آرایشی بدون چربی بروید و برای جلوگیری از ریزش مژه ها ، آرایش چشم را با حرکات ملایم انجام دهید . اگرچه بعد از گذشت 48 ساعت می توانید آرایش چشم انجام دهید اما لازم است احتیاط کنید . به عنوان مثال ، اگرچه ریمل مجاز است ، اما بهتر است از ریمل ضد آب خودداری کنید . زیرا پاک کردن این نوع از ریمل سخت است و ممکن است وقتی می خواهید مژه ها را از زیمل تمیز کنید ، باعث سست و ضعیف شدن اکستنشن ها شوید . 

علاوه بر این، توصیه می شود از مداد چشم نیز خودداری کنید . زیرا بیشتر مدادها حاوی روغن هستند و کشیدن در امتداد خط مژه ممکن است کششی ایجاد کند که احتمالاً چسب اکستنشن را ضعیف می کند  .

 

از مژه های خود در حمام محافظت کنید

اکستنشن مژه نباید روال دوش گرفتن شما را مختل کند ، به خصوص بعد از 48 ساعت اول . اما متاسفانه اگر دقت نکنید امکان خراب شدن اکستنشن ها با آب وجود دارد . بنابراین در هنگام دوش گرفتن دقت کنید که آب با فشار زیاد و مستقیم روی مژه ها نریزد و حمام کردن را با احتیاط یشتری انجام دهید . 

 

ار یک اسپولی تمیز استفاده کنید

برس مژه یا اسپولی شانه کوچکی است که برای برس زدن مژه ها از آن استفاده می شود . بهتر است از این برس ، هر صبح بعد از بیدار شدن از خواب استفاده کنید تا مژه هایتان را مرتب کنید . همچنین برای کمک به حفظ شکل و ظاهر اکستنشن های خود همیشه توصیه می شود که به جای انگشتان خود از اسپولی استفاده کنید . 

 

اکستنشن مژه چقدر ماندگاری دارد ؟

به طور کلی ، اکستنشن بر روی مژه ها ، چیزی در حدود 8 هفته ماندگاری دارد و به تدریج شروع به ریزش خواهند کرد . اما ، از آنجایی که مژه های طبیعی با سرعت یکسانی رشد نمی کنند ، پس از شروع ریزش اکستنشن ، احتمالاً در لا به لای مژه ها شکاف ایجاد می شود . بنابراین، برای اینکه چشمانتان خوب به نظر برسد ، لازم است هر 2 تا 3 هفته یک بار برای ترمیم مژه ها اقدام کنید . این کار به مژه کار کمک می کند تا اکستنشن مژه شما را بررسی کند و مشکلات احتمالی را ردبرطرف کند .

علاوه بر این ، ترمیم مژه ها ، به زمان کمتر و هزینه کمتری نسبت به انجام اکستنشن جدید دارد و باعث می شود تا همیشه ظاهری مرتب ، زیبا و عالی داشته باشید .

 

خلاصه مطلب

اکستنشن کردن مژه به شما کمک می کند تا بدون زحمت مژه هایی کلاسیک ، طبیعی ، دراماتیک یا پرتر داشته باشید . علاوه بر این ، در زمانی که برای آرایش چشم صرف می کنید نیز صرفه جویی خواهید کرد . هنگامی که اکستنشن برای مژه ها به درستی انجام شود ، این امکان وجود دارد که بدون آسیب رساندن به مژه های طبیعی ، اکستنشن ها را برای مدت طولانی عالی نگه دارید . بنابراین اگر تصمیم به اینکار دارید ، حتما به یک متخصص خبره مژه مراجعه کنید و نکات ساده مراقبت از اکستنشن مژه را انجام دهید تا از داشتن ظاهری زیبا و خاص برای چشم های و چهره خود لذت ببرید . با این روش ، ظاهری شاداب و زیبا خواهید داشت که اکثر محصولات آرایش چشم ، آن را ایجاد نمی کنند .

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

اکستنشن مژه چیست ؟ | انواع اکستنشن مژه و روش پاک کردن ریمل

چگونه بهترین روش کاشت مژه را انتخاب کنیم؟

راهکار‌های مراقبت از اکستنشن مژه

مراقبت از کاشت مژه + افزایش ماندگاری آن

همه چیز درباره کاشت و اکستنشن مژه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید