در حال گرفتن اطلاعات...

رده لوله مانیسمان چیست؟ تفاوت رده های مختلف در چیست؟

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 538

لوله مانیسمان بدون درز یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع لوله فلزی است. لوله مانیسمان برخلاف بسیاری از لوله‌ها، به صورت مستقیم از آلیاژ فولادی و بدون هیچگونه جوشکاری تولید می‌شود

رده لوله مانیسمان چیست؟ تفاوت رده های مختلف در چیست؟

لوله مانیسمان بدون درز یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع لوله فلزی است. لوله مانیسمان برخلاف بسیاری از لوله‌ها، به صورت مستقیم از آلیاژ فولادی و بدون هیچگونه جوشکاری تولید می‌شود. از این رو دارای ساختاری یکپارچه، یکدست و بدون درز و شکاف است. این ویژگی باعث شده تا لوله مانیسمان بدون درز، استحکام و مقاومت بسیار بالایی نسبت به سایر لوله‌ها داشته باشد.

لوله مانیسمان رده 40 و لوله مانیسمان رده 20 از پرکاربردترین انواع لوله فولادی در صنایع مختلف است. امروزه لوله بدون درز مانیسمان، به دلیل استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی و دوام فوق‌العاده، کاربرد بسیاری دارند. در این بین، لوله مانیسمان رده 40 و رده 20 به واسطه مشخصات فنی مناسب، بیشتر مورد توجه هستند. در همین راستا و در این مطلب قصد داریم به کاربردها و تمایزات این دو لوله پرکابرد بپردازیم.

 

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان یا بدون درز در کنار انواع لوله سیاه فولادی بدون درز، از مهمترین و برجسته‌ترین لوله های فولادی محسوب می‌شود. ساختار یکپارچه و بدون هرگونه درز و جوش، مهمترین ویژگی این نوع لوله هاست.

فرآیند تولید لوله مانیسمان بدون ایجاد هرگونه اتصال جوشکاری و به صورت مستقیم از نورد فولاد صورت می‌پذیرد. همین امر ساختاری یکدست و مقاوم برای این نوع لوله ها به وجود آورده است.

طول عمر بالای لوله‌ها، مقاومت بسیار مناسب در برابر خوردگی و تحمل فشار قابل‌توجه، از مزایای برجسته لوله مانیسمان است. لوله مانیسمان در رده های مختلفی تولید می شود که لوله مانیسمان رده 40 و رده 20 از پرکاربردترین آن‌هاست.

رده لوله مانیسمان چیست؟

رده لوله یک نوع پارامتر برای دسته بندی و روشی برای مشخص کردن نوع لوله مانیسمان است. در محاسبه و نامگذاری رده ها، فاکتورهایی نظیر میزان تحمل تنش، جنس، قابلیت‌ها و ویژگی‌های لوله مؤثر است. در نتیجه این موادر در رده بندی لوله ها نقش مهمی ایفا می کنند.

رده لوله را می توان نوعی معادل برای اسکجول لوله و تعیین مشخصات فنی دانست. رده بندی استاندارد لوله‌ها معمولاً به وسیله استانداردهای ASME و API تعیین می شود. لوله مانیسمان رده 40 و لوله مانیسمان رده 20 از جمله رده های مهم و پرکاربرد هستند.

لوله مانیسمان رده 20 و کاربرد لوله رده 20

لوله رده 20 مانیسمان در دسته لوله فولادی سبک قرار می گیرد و برای طیف وسیعی از کارها استفاده می شود. اموری که نیاز به تحمل فشار بالایی نداشته باشند. طبیعتاً تحمل فشار لوله رده 20 نسبت به رده های بالاتر نظیر لوله مانیسمان رده 40 کمتر است. این نوع لوله ها در ابعاد، طول و ضخامت های مختلف تولید می شوند.

از مهمترین کاربرد لوله مانیسمان رده 20 می توان به لوله کشی گاز تو کار ساختمانی اشاره کرد. سیستم‌های لوله‌کشی موتورخانه و شرایطی که نیاز به تحمل فشار قابل توجهی ندارد، از دیگر کاربردهای این نوع لوله است.

لوله مانیسمان رده 40 و کاربرد لوله رده 40

لوله مانیسمان رده 40 از محبوب ترین و پر فروش ‌ترین انواع لوله بدون درز می باشد. لوله رده 40 در ضخامت ها، قطر و وزن های مختلفی تولید می شود. این لوله قوی تر از لوله رده 20 و ضعیف تر از لوله های رده بالاتر نظیر لوله مانیسمان رده 80 است.

لوله مانیسمان رده 40 نسبت‌به سایر رده‌ها کاربرد بیشتری دارد. این امر به واسطه ویژگی‌های خوب مقاومتی، استحکام، دوام و تنوع بالا به وجود آمده است.

تناسب بالا در مشخصات فنی و کارایی، باعث شده تا لوله مانیسمان رده 40 در طیف گسترده‌‌ای از صنایع کاربرد داشته باشد. صنایع نفت و گاز، ساختمان، پتروشیمی، آتش نشانی، ساخت مخازن و لوله کشی گاز از این جمله است.

برای بررسی لیست قیمت لوله مانیسمان رده 40 توصیه میکنیم نگاهی به لیست قیمت لوله مانیسمان رده 40 بیندازید.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه لوله مانیسمان رده 40 می توانید با تلفن ۸۸۶۵۴۲۰۰ تماس بگیرید.

 

 

تفاوت لوله مانیسمان رده 40 و رده 20

از مهمترین تفاوت های لوله مانیسمان رده 20 و رده 40 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحمل فشار و مقاومت

برجسته ترین تفاوت لوله های رده 20 و رده 40، میزان مقاومت و فشاری است که لوله متحمل می شود. لوله های رده 20 معمولاً برای امور کم فشار و سبک انتخاب ایده آلی هستند. لوله رده 40 نیز با مقاومت بالاتر، می ‌تواند برای کارهایی که نیاز به توان فشاری بیشتری است، استفاده شوند.

ضخامت و قطر داخلی

قطر خارجی در رده های مختلف لوله های مانیسمان رده 20 یا رده 40 می تواند یکسان باشد. اما با تغییر رده و ثابت بودن قطر خارجی، میزان ضخامت و به عبارتی قطر داخلی لوله تغییر می کند. در نتیجه لوله رده 40 ضخامت بالاتری نسبت به لوله رده 20 مشابه دارد.

نوع کاربرد لوله مانیسمان

لوله های رده 20 اغلب برای کارهای سبک خانگی، تأسیسات و سیستم های موتورخانه ای کاربرد دارند. اما لوله رده 40 دامنه کاربرد بیشتری دارد. با قابلیت تحمل فشار بالاتر، علاوه بر برخی امور خانگی برای کاربردهای صنعتی و کارگاهی نیز مورداستفاده قرار می گیرد.

قیمت لوله مانیسمان رده 40 و رده 20

قیمت خرید لوله مانیسمان رده 40 و رده 20 یکی دیگر از تفاوت های اصلی این دو رده است. لوله های رده 20 که به عنوان لوله‌های سبک نیز شناخته می شوند، قیمت کمتری دارند. زیرا میزان فولاد به کارگرفته شده، ضخامت و مشخصات فنی لوله مانیسمان 20، پایین تر از لوله رده 40 می‌باشد. برای مشاهده قیمت انواع لوله مانیسمان می توانید به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

از مهمترین فاکتورهای مؤثر بر قیمت لوله مانیسمان رده 40 و لوله مانیسمان رده 20 عبارتند از:

  • روش تولید
  • سایز و ضخامت لوله
  • برند تولید کننده
  • نوسانات قیمت ارز و قیمت جهانی فلزات
  • میزان عرضه و تقاضا
  • هزینه های مربوط به حمل و ارسال

راهنمای خرید لوله مانیسمان رده 40 و رده 20

برای خرید لوله مانیسمان باید به چند فاکتور توجه کرد. نوع کاربرد لوله، شاه کلید اصلی در انتخاب است. هر یک از رده ها در موارد و شرایط خاصی بهترین کارایی خود را دارند. در نتیجه خرید لوله مانیسمان رده 40 یا رده 20 باید متناسب با کاربرد آن ها صورت پذیرد. هرچه رده لوله مانیسمان بالاتر باشد، برای کارهای سنگین‌تر مناسب بوده و از طرفی دیگر هزینه خرید آن بیشتر خواهدبود.

توجه به مشخصات فنی مانند قطر، ضخامت و طول لوله از دیگر موارد است. لوله مانیسمان رده 40 یا رده 20 معمولاً در طول 6 متری و 12 متری تولید می شوند. لوله های 6 متری دامنه کاربرد بیشتری دارند.

 

 

برند تولیدکننده، مسائل مربوط به بارگیری و همچنین خرید از بهترین مرکز فروش لوله مانیسمان از دیگر فاکتورهای مهم می‌باشد. مواردی که می تواند کیفیت بالا و بهترین قیمت را برای شما به همراه داشته باشد.

خرید لوله مانیسمان رده 40 و رده 20 با بهترین قیمت

فولاد جهان مهر در زمینه فروش آهن آلات، لوله و اتصالات با بیش از 23 سال تجربه فعالیت دارد. فولاد جهان مهر طی این سال‌ها و با همکاری برندهای معتبر داخلی و خارجی تنوع بالایی از محصولات فراهم کرده‌است. امکان دریافت قیمت لوله فولادی مانیسمان رده 40 و رده 20 و ارسال به سراسر ایران از دیگر مزایای این مجموعه است.

فولاد جهان مهر با به‌کارگیری تیم حرفه ای و مجرب، آماده ارائه مشاوره خرید لوله مانیسمان می باشد. شما عزیزان برای آگاهی از شرایط خرید لوله مانیسمان رده 40 و رده 20 می‌توانید با تلفن ۸۸۶۵۴۲۰۰ تماس بگیرید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید