در حال گرفتن اطلاعات...

مهاجرت به انگلیس از طریق کار و سرمایه گذاری با ایساتیس (2023)

دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 148

مهاجرت به انگلیس از طریق کار و اخذ شهروندی انگستان با روش های سریع و کم هزینه با گروه سرمایه گذاری ایساتیس

مهاجرت به انگلیس از طریق کار و سرمایه گذاری با ایساتیس (2023)

یکی از بزرگ ‌ترین کشور هایی که اغلب افراد در دنیا در فکر آن به سر می‌ برند انگلستان است. چرا بیشتر افراد به دنبال اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان هستند؟ یکی از قطب های صنعتی و اقتصادی در جهان کشور انگلیس بوده و دستمزدهای بالا و به دنبال آن نرخ بیکاری بسیار پایین، زندگی آرام و بسیاری از دلایل دیگر باعث شده که افراد به دنبال اخذ شهروندی و تابعیت در آن باشند.

 راه های رسیدن به این هدف متعدد و متنوع است و دولت مردان این کشور تمام راه های اخذ شهروندی را متناسب با شرایط کشور و نیازها تعیین کردند. در ادامه با گروه سرمایه گذاری ایساتیس همراه باشید تا در مورد شرایط اخذ شهروندی بیشتر بدانید.

 

شرایط اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان

گرفتن تابعیت این کشور از چند طریق امکان پذیر است که سه طریق رایج آن عبارتند از:

اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان امری بسیار پیچیده و دارای مراحل و سختگیری های خاص خود است. به عنوان مثال شما اگر بخواهید از طریق ازدواج  با شهروند انگلیسی به دنبال گرفتن تابعیت و شهروندی این کشور باشید نیاز است حداقل پنج تا شش سال در آن زندگی کنید و بعد از آن اجازه دارید تا فرم های مخصوص تابعیت این کشور را پر نمایید.

تفاوت اقامت دائم و شهروندی انگلستان

بسیاری از افراد گمان می کنند بین اقامت دائم و شهروندی انگلستان هیچگونه تفاوتی نیست و هر دو به یک معنا هستند. لازم است ابتدا اطلاعات کاملی در مورد اقامت دائم انگلستان را در اختیار شما بگذاریم و بعد از آن به تفاوت این دو مورد بپردازیم.

داشتن امتیاز اقامت دائم انگلستان به این معنا است که شما به عنوان یک شهروند غیر انگلیسی می توانید برای همیشه در انگلستان زندگی کنید اما نمی توانید از حقوق خود استفاده نمایید. باید گفت که اقامت دائم تنها نشان دهنده نوع اقامت شما است و نشان دهنده تابعیت شما نخواهد بود. به عنوان مثال شما اگر در کشور ایران متولد شده باشید و تنها اقامت دائم انگلیس را دریافت کنید در واقع مقیم کشور انگلیس هستید، در صورتی که تابعیت قبلی خود را حفظ کرده اید.

 بهتر است بدانید که شما از طریق اخذ اقامت دائم انگلیس نمی توانید خود را شهروند انگلیسی بدانید. افرادی که جزء اتباع منطقه اقتصادی اروپا هستند کارت اقامت دائم با کارت شهروندی انگلستان تفاوت هایی نیز دارد که در توضیح آن باید گفت، افرادی که دارای کارت اقامت دائم هستند نمی توانند برای زندگی کردن به بعضی از کشورهای خاص بروند اما افرادی که دارای کارت شهروندی انگلیس هستند می توانند به راحتی در بهترین کشورها بدون اینکه ویزایی داشته باشند زندگی کنند.

 تنها تفاوت دارندگان این دو نوع کارت در همین جا خلاصه نمی شود. بلکه باید گفت افراد دارنده کارت اقامت دائم در همه مشاغل نمی توانند فعالیت داشته باشند بلکه اجازه فعالیت در برخی از مشاغل سطح بالا را نیز ندارند. اما افراد دارای کارت شهروندی هیچگونه محدودیتی در انتخاب شغل نداشته و در شغل های سطح بالا هم می توانند فعالیت کنند.

دیگر تفاوت دارندگان این دو نوع کارت در داشتن حق رای است. افراد دارای اقامت دائم در انگلستان حق رای در انتخابات ندارند. بلکه افراد دارای شهروندی انگلیس می توانند در تمام انتخابات اعم از ملی و محلی و … شرکت کنند و حق رای داشته باشند، این در صورتی است که افراد با اقامت دائم اجازه آن را ندارند.

شرایط اخذ تابعیت انگلستان

برای اخذ تابعیت انگلستان باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • یکی از اولین شرایطی که برای داشتن تابعیت انگلستان به آن نیاز دارید داشتن سن بالای ۱۸ سال است. اگر سن شما بالاتر از ۱۸ سال باشد می توانید برای تابعیت و شهروندی انگلستان درخواست دهید.
 • دومین شرط برای اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان نداشتن سابقه کیفری است. بعد از اثبات این موضوع خواهید توانست با داشتن چند شرط دیگر درخواست خود را به ثبت برسانید.
 • از شرط های لازم دیگر جهت اخذ تابعیت انگلستان زندگی در یکی از شهرهای این کشور به مدت حداقل ۵ تا ۶ سال است. شما می توانید در طول این مدت در هر شهری که تمایل دارید زندگی کنید، بزرگ و یا کوچک بودن شهر ملاک نیست.
 • باید گفت که شهر محل زندگی در انگلستان هیچ تاثیری بر مدت زمان زندگی در این شهر و اخذ شهروندی این کشور ندارد.
 • لازم است که برای اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان ثابت کنید که تمام قوانین این کشور را رعایت نموده اید.
 • اگر در مدت زندگی خود در انگلستان به همراه خانواده خود بودید و در صورت داشتن شرایط لازم همه اعضای خانواده خود می توانید برای آن ها هم تابعیت انگلستان را دریافت نمایید. با توجه به شرایط عنوان شده شما می توانید درخواست تابعیت خود و خانواده خود را نیز بدهید.
 • برای انجام مراحل درخواست خود باید تقاضانامه شخصی خود را از طریق سرویس بررسی ملیت و یا از طریق یک مامور درخواست شهروندی ثبت نمایید.
 • لازم است که برای گرفتن شهروندی این کشور حتما به این نکته توجه کنید که باید به زبان انگلیسی تسلط کاملی داشته باشید تا بتوانید برای اخذ گذرنامه کشور انگلستان اقدام کنید.

قوانین مربوط به تابعیت دوگانه در انگلستان

داشتن تابعیت دوگانه در کشور انگلستان مجاز است. وجود این قانون در این کشور بدان معنا است که شما حق این را دارید که علاوه بر داشتن شهروندی انگلستان، شهروند کشور دیگری نیز باشید. شما برای اخذ تابعیت مضاعف نیاز ندارید که درخواست تابعیت مضاعف بدهید تنها لازم است درخواست خود را برای گرفتن آن بیان کنید و در کنار آن تابعیت انگلیسی خود را حفظ نمایید.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس ایساتیس

بهتر است بدانید که داشتن تابعیت مضاعف در تمام کشورها مجاز نبوده و تعدادی از کشورها تابعیت مضاعف را قبول ندارند. توجه به این نکته که با داشتن تابعیت دوگانه زمانی که شما در کشوری که تابعیت آن را دارید زندگی می کنید و حضور دارید نمی توانید از کشور انگلستان کمک دیپلماتیک دریافت نمایید. با بیان یک مثال به روشن تر شدن این موضوع کمک می کنیم، برای مثال اگر شما تابعیت انگلستان و ژاپن را داشته باشید در زمان حضور خود در کشور ژاپن نمی توانید از انگلستان درخواست کمک دیپلماتیک کنید.

مزایای اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان

باید گفت زمانی که بتوانید تابعیت و شهروندی انگلستان را کسب نمایید همانند سایر شهروندان این کشور از حقوق و مزایای یکسان و مشابهی استفاده می کنید. مزایای اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان شامل موارد زیر است:

 • فعالیت اقتصادی و تحصیل در این کشور به صورت کاملا نا محدود امکان دارد، افرادی که شهروندی انگلستان را کسب کرده اند هیچگونه محدودیتی در مهاجرت شامل آن ها نمی شود و این افراد قادر خواهند بود فارغ از هرگونه قانون مهاجرتی در این کشور زندگی نمایند.
 • باید بدانید که پاسپورت کشور انگلستان یکی از قوی ترین پاسپورت های جهان بوده و لذا یکی از مزایای اخذ شهروندی انگلستان داشتن پاسپورت این کشور است. داشتن این پاسپورت این اجازه را به شما می دهد که در ۱۳۹ کشور سراسر جهان بدون نیاز به روادید سفر کنید و در ۷ کشور دیگر تنها با داشتن مجوز سفر از طریق اینترنتی و آنلاین مسافرت نمایید. داشتن پاسپورت انگلستان این اجازه را می دهد که آزادانه و بدون هیچ محدودیتی به داخل و خارج این کشور سفر نمایید. ارائه گذرنامه این کشور نشان دهنده حق اقامت شما در انگلستان است.
 • از تمام مراقبت های بهداشتی در این کشور به صورت کاملا رایگان می توانید استفاده کنید. همه شهروندان کشور انگلستان این حق را دارند که به تمام مراقبت های بهداشتی رایگان که در خدمات بهداشتی ملی بریتانیا تالیف شده NHS دسترسی داشته باشند و از آن ها استفاده نمایند.

مدارک لازم برای اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان

برای اینکه فرد متقاضی بتواند بعد از مدتی اقامت در این کشور تقاضای اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان را بدهد نیاز به داشتن مدارکی دارد که این مدارک شامل موارد زیر است:

مدارک لازم اخذ ویزای کاری انگلیس

 • شرکت در آزمون زندگی و کسب موفقیت در این آزمون: توجه داشته باشید که آزمون تابعیت در این کشور آزمون زندگی نیز گفته می شود.
 • داشتن تسلط کامل به زبان انگلیسی: حتما نیاز است که تسلط خود را به این زبان از طریق ارائه مدرک به اثبات برسانید.
 • برای اخذ شهروندی این کشور نیاز است مدرک سفر و یا پاسپورت خود را ارائه دهید.
 • ارائه مدارک شناسایی فرد متقاضی نظیر شناسنامه و یا کارت ملی
 • عدم ارتکاب به هیچ نوع جرم و جنایت و لزوم ارائه مدارکی برای اثبات این موضوع
 • ارائه مدارکی مبنی بر ازدواج فرد متقاضی
 • ارائه مدارک مورد نیاز تحصیلی
 • مدارک مورد نیاز مبنی بر مهارت کاری
 • لزوم ارائه مدارکی مبنی بر اثبات این موضوع که شما به مدت ۵ تا ۶ سال در کشور انگلستان زندگی کرده اید.‌
 • ارائه کارت اقامت دائم کشور انگلستان
 • پر کردن فرم های لازم درخواست شهروندی انگلستان

نکات مربوط به آزمون شهروندی انگلستان

توصیه می کنیم قبل از اینکه در آزمون شهروندی انگلستان شرکت نمایید اطلاعات خود را در مورد این آزمون کامل کنید و نکات متعددی را مدنظر داشته باشید. تعدادی از این نکات مهم و ضروری عبارتند از:

 • در زمان رزرو آزمون نیاز است که حتما شما یک شناسه ای را ارائه دهید و از آن برای انجام رزرو استفاده کنید. حتما آن شناسه را در زمان آزمون به همراه داشته باشید.
 • عکس شما در روز آزمون جهت تایید هویت شما گرفته می شود.
 • نیاز است در روز آزمون مدرک شناسایی معتبر و صحیح به همراه داشته باشید. دقت کنید که اگر مدرک شناسایی شما صحیح نباشد و از گرفتن عکس برای تایید هویت امتناع کنید اجازه شرکت در آزمون را نخواهید داشت و به هیچ عنوان مبلغ پرداختی جهت شرکت در آزمون به شما بازگردانده نمی شود.
 • جهت قبولی در آزمون شهروندی نیاز است که حتما به ۷۵ در صد از سوالات آزمون پاسخ صحیح دهید.
 • در زمان ثبت نام در آزمون شهروندی یک شماره مرجع به شما داده می شود که این شماره منحصر به فرد و خاص شخص شما بوده که در زمان تکمیل درخواست نامه شهروندی انگلستان مورد نیاز خواهد بود. برای بررسی قبولی شما در آزمون، وزارت کشور از این شماره مرجع استفاده می کند.
 • دقت نمایید که اگر زمان برگزاری آزمون شهروندی شما قبل از ۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ بوده به جای استفاده از شماره مرجع منحصر به فرد، نامه ای شامل شناسه مرجع آزمون به شما داده می شود. اگر شما به هر دلیلی این نامه را گم کرده اید لازم است که نامه ای را ارسال نمایید و در آن اعلام نمایید که نامه خود را گم نموده اید.
 • تعداد دفعات شرکت در آزمون جهت اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان نامحدود است. این بدان معنا بوده که شما می توانید در صورت مردودی در آزمون دوباره در تست شهروندی بعدی شرکت کنید. برای شرکت در تست بعدی نیاز است که به مدت ۷ روز صبر کنید و سپس مبلغ مورد نظر را جهت رزرو آزمون پرداخت نمایید.

راه های مختلف اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان

با توجه به تقاضای بالای افراد در سراسر دنیا برای اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان دولت مردان این کشور راه های مختلفی را برای رسیدن افراد به شهروندی این کشور معرفی کرده اند که این شیوه ها شامل موارد زیر است:

 • اخذ شهروندی انگلستان از طریق تولد
 • دریافت شهروندی انگلستان از طریق ازدواج
 • اخذ شهروندی انگلستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور
 • دریافت تابعیت کشور انگلستان از طریق پناهندگی

خلاصه

کشور انگلستان یکی از بزرگ ترین قطب های اقتصادی در دنیا است که داشتن شهروندی آن رویای بسیار بزرگی برای هر فرد بوده که رسیدن به آن بسیار سخت و دشوار است. برای اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان نیاز است که فرد تمام مراحل را به یک گروه دارای مهارت بسیار بالا و به وکلای بین المللی بسیار حرفه ای واگذار نماید تا بتواند به هدف خود برسد.

گروه سرمایه گذاری ایساتیس با داشتن کادری مجرب از وکلای بین المللی به دنبال آن است که رویای افراد متقاضی اخذ شهروندی انگلستان را با طی کردن تمام مراحل قانونی سخت و طاقت فرسای این کشور به حقیقت تبدیل نماید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید