ترکیب رنگ مو برای موهای سفید

دسته: مو تاریخ نگارش: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 318

اگر مشتاق هستید درباره جدیدترین فرمول ترکیب رنگ مو برای موهای سفید را مطالعه کنید و راز و رمز ماندگاری رنگ مو بر روی موهای سفید را بدانید، همراه ما باشید.

ترکیب رنگ مو برای موهای سفید

پارامترهای مختلفی در سفید شدن موها دخیل هستند. برای بعضی افراد افزایش سن موجب بروز موهای سفید می‌شود و برای عده دیگری، عوامل ژنتیکی در سنین جوانی موجب ظاهر شدن موهای سفید می‌شود. به همین دلیل لازم است اصول رنگ آمیزی موهای سفید را بدانید  ترکیب رنگ مو برای موهای سفید را یاد بگیرید. با کمک اطلاعاتی که در این مقاله ارائه کرده‌ایم، می‌توانید به راحتی موهای سفیدتان را رنگ کنید و از ماندگاری رنگ لذت ببرید.

اگر شما نیز مشتاق هستید درباره جدیدترین فرمول ترکیب رنگ مو برای موهای سفید را مطالعه کنید و راز و رمز ماندگاری رنگ مو بر روی موهای سفید را بدانید، همراه ما باشید.

 

پیشنهاد مطالعه: چیزهایی که باید درباره سفید شدن موها بدانید!

 

چگونه موهای سفید را رنگ پذیر کنیم؟

رنگ‌پذیری موهای سفید یک فرایند نسبتاً چالش‌برانگیز است. موهای سفید به دلیل عدم دارا بودن پیگمنت‌های رنگی، بسیار سخت به رنگ‌های مختلف واکنش نشان می‌دهند. با این حال، با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی در زمینه رنگ‌های مو، امکان رنگ‌آمیزی موهای سفید وجود دارد. در زیر نحوه رنگ‌آمیزی موهای سفید را برای شما شرح می‌دهم:

 1. انتخاب رنگ مو مناسب: برای رنگ‌آمیزی موهای سفید، نیاز به استفاده از رنگ‌ مو با پوشش بالا و مقاومت در برابر شستشو خواهید داشت. برندهای خوب و معتبر در این زمینه وجود دارد که برای استفاده در ترکیب رنگ مو برای موهای سفید استفاده می‌شود.
 2. تست و بررسی ترکیب رنگ: هرچند رنگ موهای ترکیبی متناسب با موی سفید به شما توصیه شود، باز هم ریسک عدم رنگ پذیری به دلایل مختلف وجود دارد. به همین دلیل باید قبل از استفاده از رنگ مو، آزمایش پیش‌ترکیب را بر روی یک بخش کوچک از موها انجام دهید تا از رنگ‌آمیزی یکدست و نتیجه مطلوب اطمینان حاصل کنید.
 3. آماده‌سازی موها: موها برای رنگ پذیری مطلوب، باید تمیز و خشک باشند. برای پیشگیری از وز شدن موها، می‌توانید از آنتی دمیج یا اولاپلکس استفاده کنید.
 4. استفاده از حرارت ممنوع: بسیاری از موارد، برای رنگ پذیری بالا در موهای سفید از حرارت استفاده می‌شود. این کار ریسک زیادی دارد و باید حتما تحت نظارت متخصص انجام شود.
 5. مراقبت‌های بعد از رنگ‌آمیزی: پس از رنگ کردن موهای سفید، باید از از محصولات نرم ‌کننده و مرطوب ‌کننده و مراقبتی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید تا هیچ آسیبی به رنگ مو وارد نشود.
 6. تجدید رنگ: رنگ‌آمیزی موهای سفید ممکن است به طور مکرر نیازمند تجدید باشد. به این ترتیب می‌توانید موهای خوش رنگ و زیبای خودتان را حفظ کنید.

 

موی سفید

 

پیشنهاد مطالعه: آیا رفع دائمی سفیدی موها واقعیت دارد؟

 

بهترین ترکیب رنگ مو برای موهای سفید

برای اینکه ترکیب رنگ مو برای موهای سفید را امتحان کنید، باید بدانید چطور می‌توان موهای سفید را آماده کرد. آمادگی موهای سفید برای رنگ پذیری از پارامترهای مهم و مورد توجه است. هر چه موها به شکل مطلوب‌تری شرایط پذیرش رنگ را داشته باشند، شما به راحتی می‌توانید هر ترکیب رنگ عادی را بر روی آن‌ها امتحان کنید. به همین دلیل در ادامه قصد داریم بهترین روش‌هایی که برای آماده سازی مو و پیش زمینه ترکیب رنگ مو برای موهای سفید مطرح می‌شود را مرور کنیم.

 

1-پیگمنت تراپی موهای سفید

در این روش، لازم است تا پیگمنت‌های رنگی مصنوعی به موهای سفید اضافه کنید. این کار کمک می‌کند تا رنگ‌پذیری آن‌ها افزایش یابد. ترکیب رنگ مو برای موهای سفید در این روش به این صورت است که شما باید یک درجه روشن‌تر از رنگ مورد نظرتان را درون ظرف بریزید و با آب مقطر مخلوط کنید. سپس این مخلوط را روی موهایتان بزنید و حداقل 10 الی 15 دقیقه صبر کنید. پس از گذشت این مدت زمان، رنگ های ساقه مو را با استفاده از حوله یکبار مصرف از روی موهایتان پاک کنید. در مرحله بعدی لازم است تا همان رنگ را با اکسیدان شماره 6%  مخلوط کنید و مجدداً روی موهایتان بزنید. سپس با گذشت ۳۰ دقیقه آن را بشویید.

این تکنیک برای افرادی که دارای موهای سفید هستند، بسیار مناسب است. زیرا موهای سفید رنگ‌پذیری پایینی دارند و این روش باعث افزایش رنگ‌پذیری و چسبندگی رنگ بر روی موهای سفید می‌شود. با این روش، می‌توانید رنگ دلخواه خود را به موهای سفید دست یابید و نگران پاک شدن زودهنگام رنگ نخواهید بود. اما بهتر است قبل از انجام این کار با یک آرایشگر متخصص مشورت کنید تا نتیجه بهتری به دست آورید و موها خراب نشوند.

 

 

2-مردانساژ موهای سفید

برای باز کردن کوتیکول ساقه مو سفید، باید از این تکنیک استفاده کنید.روش رنگ‌آمیزی موهای سفید با استفاده از روش مردانساژ می‌تواند بسیار موفقیت آمیز باشد. به همین دلیل لازم است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا موهای خود را به اکسیدان شماره ۲ یا ۳ آغشته کنید و حدود ۱۵ دقیقه منتظر بمانید تا کوتیکول‌های مو باز شوند و رنگ پذیری موها افزایش یابد.
 2. سپس موها را بدون شستشو با آب، با استفاده از حوله‌های خشک و یکبار مصرف، اکسیدان را از روی موها به خوبی پاک کنید.
 3. حالا موها آماده پذیرش رنگ می‌شوند. برای رنگ‌آمیزی موهایتان، می‌توانید رنگ مورد نظر خودتان را با اکسیدان شماره ۱ تا ۶ درصد مخلوط کنید.
 4. رنگ تهیه شده را به موهایتان بمالید و مدت زمان مشخصی (معمولاً حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه) منتظر بمانید تا رنگ به عمق موها نفوذ کند و ثابت شود.
 5. در انتها رنگ پذیری مو را بررسی نمایید، موها را به طور کامل با آب بشویید تا از به خوبی تمیز شوند.

این روش از رنگ‌آمیزی مو، باعث می‌شود که رنگ به موهای سفید عمیق‌تر نفوذ کند و به راحتی پاک نشود. یادتان باشد که در این روش نیز همچنان مراقبت‌های مرتبط با رنگ‌آمیزی مو را نیاز دارید تا موها رنگ خود را نگهدارند.

 

3-شامپو دکلره بسازید

برای رنگ کردن موهایی که حداقل 20% آن ها سفید است، می‌توانید از این روش استفاده کنید و یک شامپو دکلره یا شامپو شیمیایی با کیفیت بسازید. این شامپو دکلره بسیار قوی است و باید در کمتر از 20  دقیقه آن را از روی موها پاک کنید. برای اجرای این روش، لازم است تا یک پیمان شامپو بچه را با یک پیمانه پودر دکلره و اکسیدان ۶ درصد مخلوط کنید و موهای خود را به آرامی با این مخلوط رنگ‌آمیزی نمایید.  برای استفاده کافی است از ریشه تا انتهای موها به شامپو آغشته کنید و 20 دقیقه منتظر بمانید. در این فاصله باید کیفیت موها و کشسانی آن را بررسی نمایید. پس از آبکشی و خشک کردن موها، می‌توانید رنگ مورد نظر خود را روی آن قرار دهید. رنگ مدنظر با اکسیدان6% ترکیب شود و در سطح ساقه مو ماساژ داده شود تا جذب رنگ افزایش پیدا کند. یادتان باشد، به کمک این روش می‌توانید به علت قوی بودن دکلره‌ای که در آن استفاده می‌شود، به راحتی رنگ دلخواه خود را به موهای سفیدتان به دست آورید.

 

رنگ کردن مو سفید

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین رنگ مو برای پوشش موهای سفید

 

انواع ترکیب رنگ مو برای موهای سفید

همان‌طور که اشاره شد، برای رنگ پذیری بهتر موهای سفید می‌توانید از روش‌های ذکر شده در بالا استفاده نمایید. اما به یاد داشته باشید که ترکیب رنگ مو برای موهای سفید، کمی خاص‌تر از موهای عادی است. به همین دلیل در این بخش ترکیب رنگ مو برای موهای سفید را مرور می‌کنیم.

 

1-ترکیب رنگ مو بلوند برای موهای سفید

برای ترکیب رنگ بلوند برای موهای سفید، می‌توانید از این فرمول استفاده کنید.

 • رنگ طبیعی ۸ به اندازه ½
 • رنگ شکلاتی شماره ۵ به اندازه ۱۰ سانتیمتر
 • رنگ سه صفر به اندازه ۱۰ سانتیمتر
 • رنگ دودی شماره ۷ به اندازه ½

رنگ طبیعی 8، شکلاتی 5 و دودی و 000 را داخل کاسه رنگ بریزید. این رنگ‌ها را با یکدیگر مخلوط کنید و به میزانی واریاسیون دودی و نقره‌ای به اندازه ۲ سانتیمتر اضافه کنید. سپس اکسیدان ۹ درصد را هم به این مخلوط اضافه کنید. حالا مخلوط را بر روی موهایتان بمالید و به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه روی موها نگه دارید.

این ترکیب برای به دست آوردن رنگ بلوند برای موهای سفید مناسب است. با این حال، توجه داشته باشید که نتیجه نهایی رنگ‌آمیزی به ویژگی‌های موهای شما، میزان پیگمانت موها و محصولات مورد استفاده بستگی دارد. همچنین، ممکن است نیاز به تجدید رنگ دوره‌ای داشته باشید تا رنگ مورد نظر خود را حفظ کنید. بهتر است قبل از انجام رنگ‌آمیزی، با آرایشگر متخصص مشورت کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

 

رنگ مو بلوند برای موهای سفید 

 

2-ترکیب رنگ مو دودی برای موهای سفید

برای استفاده از پایه‌های دودی و ترکیبات رنگ مو برای موهای سفید، می‌توانید از رنگ‌های گروه N استفاده کنید. بهتر است بدانید که رنگ موهای گروه N (رنگ‌های طبیعی شماره ۴ و ۵) است و رنگ موهای گروه M ( رنگ‌های طبیعی شماره ۳ و ۴) است. فرمول ترکیب رنگ مو دودی برای سفید به این شرح است.

 • رنگ طبیعی شماره ۵
 • رنگ دودی شماره ۶ به اندازه ½
 • رنگ زیتونی شماره ۴ به اندازه ۵ سانتیمتر
 • واریاسیون دودی و آبی به اندازه ۳ سانتیمتر

رنگ طبیعی شماره 5، رنگ دودی شماره 6 و زیتونی 4 را همراه با واریاسیون دودی و آبی داخل کاسه مخصوص بریزید. این ترکیب رنگ‌ها را با اکسیدان ۶ درصد مخلوط کنید و مخلوط را روی موها بزنید. سپس پس از ۴۵ تا ۶۰ دقیقه آن را بشویید.

یادتانب اشد که این ترکیب رنگ‌ها بهترین نتیجه برای رنگ‌آمیزی موهای سفید شما را به ارمغان خواهند آورد.

 

رنگ مو دودی برای موهای سفید

 

3-ترکیب رنگ مو شرابی برای موهای سفید

مو شرابی یک رنگ مو زیبا و جذاب است که به دلیل طبیعیت و گرمایی‌ که دارد، مورد توجه بسیاری از افراد قرار می‌گیرد. این رنگ مو به دلیل دارا بودن ترکیبی از قهوه‌ای، قرمز و بنفش برای طیف‌های مختلف پوست متوسط و روشن مناسب است. اما یادتان باشد که برای رنگ مو باید به ویژگی‌های چهره توجه داشته باشید. پوست روشن با چشم‌های سبز، قهوه‌ای یا مشکی می‌تواند از این رنگ مو استفاده کند.  پوست گرم و نیمه تیره با چشم‌های قهوه‌ای و مشکی امکان استفاده از رنگ شرابی را دارد.در نهایت، انتخاب رنگ مو باید به سلیقه شخص و تناسب با ویژگی‌های چهره و پوست افراد بستگی داشته باشد. فرمول رنگ مو شرابی برای موهای سفید را در ادامه مشاهده می‌کنید.

 • رنگ طبیعی شماره ۵ به اندازه ½
 • رنگ شرابی شماره ۶ به اندازه 2/3
 • رنگ ماهاگونی شماره ۶ به اندازه ۵ سانتیمتر

رنگ مو طبیعی شماره 5، رنگ مو ماهاگونی شماره 6 و رنگ شرابی شماره 6 را مطابق اندازه‌های درج شده داخل کاسه رنگ بریزید. این رنگ‌ها را با هم مخلوط کنید و به میزان مناسبی واریاسیون نقره‌ای و اکسیدان ۶ درصد اضافه کنید. سپس مخلوط را روی موها بزنید و مدت زمان حدوداً ۴۵ تا ۶۰ دقیقه روی موها نگه دارید. با این فرمول می‌توانید رنگ موی شرابی دلخواه خود را به دست آورید.

 

 رنگ مو شرابی برای موهای سفید

 

4-ترکیب رنگ مو فندقی برای موهای سفید

رنگ فندقی به شدت محبوب است و در دسته بندی رگ موهای گرم قرار می‌گیرد. اگر عاشق این رنگ مو هستید، کافی است برای به دست آوردن آن از فرمول زیر استفاده نمایید.

 • رنگ شکلاتی شماره ۵ به اندازه نیم سانتیمتر
 • رنگ دودی شماره ۶ به اندازه 1/3
 • رنگ ماهاگونی شماره ۵ به اندازه ۳ سانتیمتر
 • رنگ طبیعی شماره ۳ به اندازه ۳ سانتیمتر

برای داشتن رنگ فندقی کافی است رنگ طبیعی شماره 3 را همراه با دوده 6 و شکلاتی 5 ترکیب کنید و کمی ماهاگونی شماره 5 اضافه نمایید. این رنگ‌ها را با هم مخلوط کنید و به میزانی واریاسیون نقره‌ای و واریاسیون قرمز اضافه کنید. سپس اکسیدان ۶% را هم به این مخلوط اضافه کنید. حالا مخلوط را روی موها بمالید و مدت زمان حدوداً ۴۵ تا ۶۰ دقیقه نگهدارید و سپس شست و شو دهید.

 

رنگ مو فندقی برای موهای سفید

 

پیشنهاد مطالعه: سفید شدن موها، جلوگیری از سفیدی مو با تغذیه + درمان خانگی

 

مراقبت ها و اقدامات ماندگاری رنگ مو سفید

دوام رنگ در موهای سفید نسبت به موهای دیگر که دارا رنگ هستند، کاهش می‌یابد. به همین دلیل چالش‌های متعددی برای رنگ مو سفید وجود دارد. از سوی دیگر نگهداری از رنگ مو موفقیت آمیزی که بر روی موها اجرا شده است نیز، داستان‌های خاص خودش را دارد. به همین دلیل لازم است تا در این زمینه هوشمندانه‌تر عمل کنید.

 • استفاده از محصولات مخصوص موهای سفید، مهم‌ترین راز ماندگاری رنگ مو است. برخی از برندهای لوازم آرایشی، محصولات مخصوص موهای سفید را عرضه می‌کنند که باعث تثبیت بهتر رنگ می‌شوند و کمک می‌کنند تا رنگ به موهای سفید چسبیده و دوام بیشتری داشته باشد.
 • انتخاب رنگ و محصولات با کیفیت یکی دیگر از روش‌های مراقبت از نتیجه رنگ موها است. انتخاب رنگ مو با پوشش بالا و اجزای محافظ مو، موثرترین راه برای داشتن دوام بیشتر رنگ است.
 • استفاده از محصولات حفظ رنگ مو نیز گزینه مناسب است تا رنگ موها را حفاظت کنید. شامپوها و محصولات مراقبت از موهای رنگ شده می‌توانند کمک کنند تا رنگ موهای شما برای مدت طولانی‌تری دوام داشته باشد. این محصولات به حفظ پیگمانت موها کمک می‌کنند و از آن جلوگیری می‌کنند که رنگ زودتر از موها بشوید.
 • نور خورشید و اشعه UV می‌توانند باعث کاهش دوام رنگ شوند. در هنگام قرارگیری در نور مستقیم خورشید، از کلاه یا شال استفاده کنید تا موها در برابر نور مستقیم حفظ شوند.
 • عدم شستشوی مکرر موها به عنوان یک روش مراقبتی مطلوب مدنظر قرار می‌گیرد. شستشوی مکرر موها می‌تواند باعث کاهش دوام رنگ شود. سعی کنید فقط زمان‌های لازم را برای شستشوی موها در نظر بگیرید و از آب بسیار گرم هم خودداری کنید.
 • استفاده مکرر از سشوار و حالت دهنده‌های حرارتی مو می‌تواند رنگ را دچار آسیب کند. کاهش استفاده از این لوازم و کمک گرفتن از محافظ گرمایی برای مو گزینه مناسبی است که دوام رنگ مو را افزایش می‌دهد.

 

رنگ کردن مو سفید شده

 

خلاصه مطلب

با استفاده از تکنیک‌های ذکر شده برای بهبود رنگ پذیری می‌توانید با خیال آسوده رنگ پذیری موها را افزایش داده و با کمک فرمول‌های ذکر شده در ترکیب رنگ مو برای موهای سفید، ظاهرتان را متحول کنید. هرچند دراین راستا متخصصین بهتر می‌توانند نتیجه رضایت بخشی را ارائه کنند اما هزینه بالا گاهی مانع از اقدام تخصصی می‌شود. به همین دلیل زیبامون پربازدیدترین سایت در زمینه آرایش و رنگ مو، به شما جزییات تخصصی در این خصوص ارائه می‌کند.

اگر تجربه رنگ کردن موهای سفید دارید، از تجربیاتتان برای ما بنویسید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود، لطفا به ما امتیاز و ستاره بدهید.

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی:

ترکیب رنگ موی صورتی با رنگ های دیگر

ترکیب رنگ موی فوق العاده دختر خانم

بهترین مراکز تخصصی اوزون تراپی مو در تهران

بهترین مراکز تخصصی کراتین مو در تهران

مدل رنگ مو تکه ای در جلوی موها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید