تاثیر واریاسیون نقره‌ای در رنگ مو 2023

دسته: مو تاریخ نگارش: ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1231

برای اینکه بدانید واریاسیون چیست؟ چه تاثیری در ترکیب رنگ مو دارد و چگونه می توان از واریاسیون نقره ای در ترکیب رنگ موها استفاده کرد، ادامه مطلب را حتما بخوانید

تاثیر واریاسیون نقره‌ای در رنگ مو 2023

رنگ کردن مو کاری بسیار محبوب میان آقایان و بانوان است که بیشتر خانم‌ها سمت آن کشیده شده‌اند. برای رنگ کردن مو تنها خرید رنگ و زدن آن به موها کافی نیست بلکه باید دانش و اطلاعات کافی در این زمینه وجود داشته باشد. رسیدن به موی خوش رنگ با نتیجه دلخواه نیازمند ترفندهایی است تا بتوان به هدف مطلوب رسید. یکی از این ترفندها استفاده از واریاسیون رنگ مو است که میان انواع واریاسیون‌ها، رنگ نقره‌ای بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در این بخش از سایت محبوب و پر بازدید زیبامون به تاثیر واریاسیون نقره‌ای در رنگ مو پرداخته شده است.

 

واریاسیون نقره ای

رنگ مو نقره ای

 

واریاسیون چیست؟

واریاسون‌ها نوعی رنگ موی قو و خالص بوده که با رنگ موی اصلی و یا رنگساژهای روی موی دکلره ترکیب می‌شوند تا تناژ رنگ را تغییر داده و باعث درخشش و زیباتر شدن رنگ مو شوند. واریاسیون‌ها را نمی‌توان به تنهایی استفاده کرد بلکه در کنار رنگ مو به کار می‌رود تا تغییرات دلخواه بر روی موی اصلی به وجود آید. واریاسیون مانع از پدید آمدن رگه‌های زرد، نارنجی پرتقالی و قرمز روی مو پس از رنگ شدن می‌شود از این رو با استفاده از آن می‌توان رنگ موی یکدست داشت.

در کاتالوگ‌های رنگ مو، واریاسیون‌ها با حرف E نشان داده شده‌اند که برای تشدید یا از بین بردن تناژ خاصی از رنگ مو مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ مو دارای تناژهای مختلف است که با توجه به رنگ موی سابق، رنگ پوست و چشم نوع مناسب آن را می‌توان استفاده کرد. از آنجایی که واریاسیون‌ها همانند رنگ مو دارای تناژهای مختلف سرد و گرم هستند در این بخش از سایت زیبامون مفصل به تاثیر واریاسیون نقره‌ای در رنگ مو پرداخته شده است.

 

واریاسیون چیست

واریاسیون در رنگ مو

 

حتما بخوانید: رنگساژ مو دودی صورتی + فرمول ترکیب رنگ

 

واریاسیون نقره‌ای با چه رنگی ترکیب می‌شود؟

انواع واریاسیون‌ها وجود دارند که هر یک مختص رنگ موی خاص هستند. واریاسیون نقره‌ای برای موهای دودی و زیتونی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تن و سایه زرد رنگ را از بین می‌برد. واریاسیون نقره‌ای جزو رنگ‌های سرد محسوب شده که از آن علاوه بر پیشگیری از زرد شدن مو، برای ایجاد براق شدن موها استفاده می‌شود.

واریاسیون نقره‌ای این قدرت را دارد که تناژ رنگ‌های اصلی دودی و نقره‌ای را افزایش دهد که گاهی می‌توان به تنهایی از آن استفاده کرد. کسانی که موهای سفید دارند، می‌توانند با رنگ‌ و واریاسیون نقره‌ای موهای خود را رنگ کنند تا به رنگ مد نظر دست یابند که دیگر نیازی به دکلره کردن مو ندارند زیرا موها خود به خود کامل سفید هستند. رنگ موی کلاسیک با واریاسیون نقره‌ای به جذابیت چهره می‌افزاید.

 واریاسیون نقره‌ای برای پیاده سازی رنگ یا لایت نقره‌ای بعد دکلره مورد استفاده قرار می‌گیرد که معمولا بهتر است از آن به تنهایی استفاده نشود بلکه با رنگ دودی و زیتونی مخلوط کرد. واریاسیون‌ها نسبت به رنگ‌ها ماندگاری کمتری دارند که پس از چند بار شستشو از بین می‌روند در نتیجه در ترکیب با رنگ مو، ماندگاری آن‌ها بیشتر خواهد شد. واریاسیون‌ها همانند اکسیدان دارای ترکیبات شیمیایی بوده که استفاده از آن منجر به خشکی، شکنندگی و نازک شدن تارهای مو خواهد شد.

 

ترکیب رنگ مو با واریاسیون

رنگ مو نقره ای زیبا

 

حتما بخوانید: ترکیب رنگ موهای کنفی، عسلی، بیسکویتی و نسکافه ای

 

طرز استفاده از واریاسیون نقره‌ای

برای اینکه تاثیر واریاسیون نقره‌ای در رنگ مو مشخص شود باید طرز استفاده از آن را دانست. واریاسیون نقره‌ای در دسته رنگ‌های سرد قرار می‌گیرد که یک تا دو بند انگشت از آن با سه قاشق غذاخوری اکسیدان ترکیب شده و در انتها با کمی روغن زیتون و شامپو مخلوط می‌شود.

به عبارتی دیگر گفته می شود که عدد جهانی واریاسیون 12  است که اگر قرار باشد با رنگ موی پایه شش ترکیب شود از تفریق 12 و 6، عدد شش حاص شده که نیاز است 6 سانتی‌متر از واریاسیون را با رنگ موی پایه شش ترکیب کرد. ترکیب به دست آمده پس از 20 تا 30 دقیقه باقی ماندن بر روی موی خیس قابل شستن است. به طور کلی امکان استفاده از یک تا ده سانتی‌متر از انواع واریاسیون در ترکیب رنگ مو وجود دارد اما عموما از قانون جهانی عدد 12 استفاده می‌شود که پایه رنگ مو از آن کم شده و عدد نهایی حاصل شده میزان مجاز استفاده از واریاسیون است.

قاعده مطرح شده برای مقدار واریاسیون نقره‌ای حدودی بوده که مقدار دقیق آن بستگی به رنگ موی اصلی و ضخامت موها دارد از این رو بهتر است کار را به آرایشگر ماهر سپرد. بسیاری از سالن‌های زیبایی کار رنگ مو انجام می‌دهند که در صورت آشنایی آرایشگر با انواع رنگ مو و واریاسیون‌ها، مطابق تجربه و مهارت کسب شده قادر خواهد بود با استفاده از مقدار واریاسیون مناسب بهترین رنگ مو را در آورد.

 

 

روش استفاده از واریاسیون

رنگ مو زیبا با واریاسیون نقره ای

 

فرمول‌های ترکیب واریاسیون نقره‌ای

با استفاده از واریاسیون می‌توان انواع رنگ‌ها را بر روی مو در آورد. تاثیر واریاسیون نقره‌ای در رنگ مو زمانی به خوبی معلوم خواهد شد که طبق فرمول‌های زیر به درستی ترکیب شوند:

 

فرمول رنگ مو با واریاسیون

 

رنگ موی نقره‌ای اسموکی

رنگ موی نقره‌ای اسموکی در واقع نوعی هایلایت است که زیبایی خاصی را در موها به وجود می‌آورد و به دلیل روشن شدن زمینه موها بهتر است براق و درخشان باشد. طبق فرمول زیر با استفاده از واریاسیون نقره‌ای می‌توان به رنگ موی نقره‌ای اسموکی رسید:

 • رنگ مو: بلوند نقره‌ای و سوپر پلاتین دودی
 • واریاسیون نقره‌ای: ۲ سانت
 • روشن‌کننده: ۲ سانت
 • اکسیدان: ۶ درصد
 • دکلره: پایه ۹

 

رنگ مو نقهر ای اسموکی

 

رنگ موی دودی نقره‌ای روشن

رنگ موی دودی نقره‌ای روشن از آن دسته رنگ‌هایی است که میان آقایان و بانوان طرفدار زیادی دارد زیرا بسیار خاص و منحصر به فرد است که می‌توان آن را با لباس‌های رنگ مختلف و آرایش‌های متنوع ست کرد. از طریق واریاسیون نقره‌ای می‌توان به رنگ موی دودی نقره‌ای روشن رسید که طبق فرمول زیر به دست می‌آید:

 • رنگ مو: رنگ موی ترکیبی دودی شماره۱۰ به مقدار ۸۰ میل و دودی شماره ۹ به مقدار ۵۰ میل
 • واریاسیون نقره‌ای: ۵ سانت
 • واریاسیون دودی: ۲ سانت
 • اکسیدان: شماره ۱
 • دکلره: پایه ۱۰

 

رنگ موی دودی نقره‌ای روشن

 

رنگ موی نقره‌ای یخی

رنگ موی نقرهای یخی یکی از انواع رنگ مو است که انتخاب بانوان خاص پسند است زیرا رنگی کاملا متفاوت به ارمغان می‌آورد. برای داشتن موی نقره‌ای یخی بهتر است از وارایسایون نقره‌ای و خاکستری طبق فرمول زیر استفاده کرد تا به نتیجه دلخواه رسید:

 • رنگ مو: بلوند نقره‌ای ۱۰ سانت
 • واریاسیون نقره‌ای: ۳ سانت
 • واریاسیون خاکستری: ۳ سانت
 • اکسیدان شماره ۱: ۳۰ سی‌سی

 

رنگ موی نقره‌ای یخی

رنگ مو نقره ای یخی

 

حتما بخوانید: ترکیب رنگ مو بدون دکلره با عکس (جدید 2023)

 

نکته مهم در استفاده از واریاسیون مو

برای رنگ کردن موها به رنگ اصلی و رنگ قبلی مو دقت می‌شود. اگر موها قبلا مش یا هایلایت شده‌اند برای جلوگیری از وارد شدن آسیب‌های بیشتر به مو بهتر است از اکسیدان استفاده نشود بلکه بهتر است به جای آن کمی شامپو با مقدار مناسب از واریاسیون نقره‌ای ترکیب نموده و روی موهای خیس قرار گیرد تا عمل رنگساژی انجام شود.

در موهای رنگ شده یا هایلایت شده از قبل که چند سانت از ریشه به تازگی درآمده است باید مقدار مناسب واریاسیون نقره‌ای با با رنگ مورد نظر ترکیب شده و بعد آن را به ریشه مو و قسمت‌های مورد نظر که خشک است زد. پس از گذشت 30 الی 45 دقیقه کافیست موها را شانه کرده و بعد از 10 دقیقه موها را شست.

 

واریاسیون در رنگ مو

ترکیب رنگ مو با واریاسیون نقره ای

رنگ مو نقره ای شیک

 

کلام آخر

واریاسیون‌ها نوعی رنگ موهای خاص و قوی هستند که برای ایجاد سایه روی مو با رنگ‌های دلخواه ترکیب می‌شوند. گاهی برای داشتن رنگ موی زیبا، بهتر است چند رنگ مو و واریاسیون مختلف با یکدیگر ترکیب شوند. واریاسیون نوعی محصول آرایشی و بهداشتی روی کاتالوگ‌های رنگ با حرف E بوده که دارای انواع گوناگونی است که شماره آن روی کاتالوگ‌ها درج شده و هر یک باید با رنگ خاصی مخلوط شود تا امکان استفاده بهینه‌ از ویژگی‌ها و خواص آن به وجود آید.

تاثیر واریاسیون نقره‌ای در از بین رفتن سایه زرد و نارنجی ایجاد شده روی موها غیر قابل چشم پوشی است. واریاسیون‌های نقره‌ای ضمن تقویت تناژ رنگ‌های اصلی دودی و نقره‌ای، حالتی براق و درخشان به موها می‌بخشند.  عموما نباید واریاسیون‌ها را به تنهایی استفاده کرد، اما واریاسیون نقره‌ای در این زمینه مستثنی بوده که می‌توان  آن را به تنهایی برای اجرای رنگ یا لایت نقره‌ای بعد از دکلره کردن موها به کار برد.

افرادی که موی سفید دارند، با رنگ کردن مو و استفاده از انواع رنگ‌های نقره‌ای و واریاسیون نقره‌ای می‌توانند به رنگ دلخواه رسیده و دیگر نیازی به دکلره کردن موها نیست زیرا موها خود به خود سفید هستند. تاثیر فوق‌العاده واریاسیون نقره‌ای بر آرایشگران پوشیده نیست از این رو از آن به عنوان یک محصول اساسی و اصلی در رنگ کردن موها استفاده می‌شود.

اگر شما هم تاکنون از واریاسیون‌ها به ویژه واریاسیون نقره‌ای استفاده کرده‌اید و تجربه خاصی در این زمینه دارید، در بخش نظرات با زیبامون در میان بگذارید و بگویید از میان مارک‌های استفاده شده کدام یک از همه بهتر است. خوانندگان گرامی اگر ازاین مطلب خوشتان آمده است حتما با طلایی کردن ستاره‌ها به ما امتیاز دهید. سایت زیبامون پربازدیدترین سایت در زمینه رنگ مو و واریاسیون‌ها بوده که می‌توانید از طریق وارد شدن به لینک‌ها اطلاعات مختلفی کسب کنید.

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی:

ترکیب رنگ موی دودی با رنگ های دیگر با ۳ فرمول زیبامون

ترکیب رنگ موی خوش رنگ با فرمول

ترکیب رنگ مو برای موهای سفید

ترکیب رنگ موی فوق العاده دختر خانم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

برچسب ها:
رنگ مو
واریاسیون
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید