رنگ كردن مو و ابرو بعد از كاشت

دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
4.5
تعداد رای‌دهندگان: 59

برای اینکه بدانید آیا می توانید رنگ كردن مو و ابرو بعد از كاشت را انجام دهید یا نه، حتما در ادامه با زیبامون همراه بمانید تا پاسخ این سوال را دریافت کنید.

رنگ كردن مو و ابرو بعد از كاشت

هر روز افراد بیشتری تحت عمل کاشت مو و کاشت ابرو قرار می‌ گیرند و قصد دارند تا با انجام این عمل، ظاهری طبیعی و زیبا را برای موها و ابروهای خود ایجاد کنند. برای اینکه بهترین نتیجه از کاشت مو و کاشت ابرو را مشاهده کنید، لازم است که به موهای کاشته شده خود زمان لازم را بدهید تا به صورت یک دسته موی کامل روی پوست سر یا قسمت ابروها رشد کنند و همچنین به توصیه های مراقبتی پزشک بعد از کاشت مو توجه داشته باشند تا موهای کاشته شده در قسمت سر و ابروها به بهترین شکل ممکن رشد کرده و ظاهر طبیعی و زیبایی را ایجاد کنند.

بنابراین، برای اینکه بدانید آیا می توانید رنگ كردن مو و ابرو بعد از كاشت را انجام دهید یا نه، حتما در ادامه با زیبامون همراه بمانید تا پاسخ این سوال را دریافت کنید.

 

بعد از کاشت مو چه انتظاری باید داشت؟

اولین چیزی که در مورد موهای خود پس از کاشت مو باید به آن توجه کنید این است که موهای شما بعد از کاشت، در حالت ریکاوری قرار می گیرند. ناحیه اهدا کننده - جایی که فولیکول های مو برای کاشت مو از آنجا پیوند زده شده است - حساس خواهد بود، فولیکول های مو پیوند شده در ناحیه گیرنده نیز شکننده هستند و لازم است که به دقت از دستورالعمل های مراقبت های بعدی، از جمله نحوه و زمان شستشوی موهای خود پیروی کنید تا نتیجه کاشت مو و کاشت ابرو، همانطور که انتظار دارید، باشد.

 

چه زمانی می توان بعد از کاشت مو و ابرو می توان موهای خود را رنگ کرد؟

به طور کلی، توصیه می شود که پس از کاشت مو، حداقل 4 هفته صبر کنید و بعد به فکر کردن رنگ کردن مو یا ابروهای کاشت شده باشید. این موضوع به این دلیل است که رنگ مو حاوی مواد شیمیایی خشن مانند مواد سفید کننده و پراکسید است و اگر موهای خود را خیلی زود پس از کاشت مو رنگ کنید، ممکن است به پوست سر و فولیکول های مو آسیب وارد کنید.

کاشت موی شما بین 7 تا 14 روز طول می کشد تا بهبود یابد، در این مدت زمان، نباید اقدام به رنگ کردن آن کنید و از هیچ درمان شیمیایی دیگری استفاده نکنید. حتی پس از فرآیند بهبودی فوری، پوست سر شما همچنان تحریک می‌ شود و تا یک ماه باید از مواد شیمیایی خشن موجود در رنگ‌های مو اجتناب کنید.

اکثر افرادی که کاشت مو و کاشت ابرو انجام می دهند متوجه می شوند که موهای کاشته شده آنها حداقل سه ماه طول می کشد تا رشد کنند. هنگامی که موهای کاشته شده شروع به رشد کرد، می توانید با خیال راحت آنها را رنگ کنید.

به طور کلی، مانند هر درمان جراحی دیگری، پس از عمل کاشت مو و کاشت ابرو، باید مراقبت‌ های ویژه‌ ای را برای موهای تازه کاشته شده خود انجام دهید تا نتیجه مطلوب را تضمین کنید. هدف اصلی این مراقبت، بهبود زخم ها، جلوگیری از بروز عوارض جانبی نامطلوب (التهاب، عفونت و غیره) و همچنین تحریک رشد موهای جدید است. به همین دلیل است که توصیه می شود، حداقل 4 هفته بعد از عمل صبر کنید سپس برای رنگ کردن مو و ابرو بعد از کاشت، تصمیم بگیرید. این زمان برای پوست سر لازم است تا روند بهبودی آن به پایان برسد، بلکه فولیکول های کاشته شده جدید نیز قدرت بیشتری برای رشد کردن پیدا می کنند. علاوه بر این، این دوره با توجه به شرایط هر فرد و نحوه پیشرفت درمان ممکن است متفاوت باشد و می تواند تا 6 هفته نیز طولانی شود.

بنابراین در حالت ایده‌آل، توصیه می شود تا جایی که ممکن است از رنگ کردن موهای خود پس از کاشت خودداری کنید. اما اگر واقعاً نیاز به رنگ کردن موهای خود دارید، بهتر است به سراغ رنگ موهای ارگانیک و بدون امونیاک و بدون پراکسید بروید تا مواد شیمیایی کمتری با موها در تماس باشد. در واقع، اولین زمانی که می توانید رنگ كردن مو و ابرو بعد از كاشت را انجام دهید، حداقل یک ماه بعد از کاشت مو است.

همچنین، توصیه می شود که حتما رنگ كردن مو و ابرو بعد از كاشت را به یک متخصص رنگ مو بسپارید؛ زیرا او بهتر می‌ داند که چگونه این کار را انجام دهد و از چه محصولی استفاده کند.

رنگ کردن مو بعد از کاشت مو

 

آیا می توان موها را قبل از کاشت مو رنگ کرد؟

اگر در حال برنامه ریزی برای کاشت مو هستید و به طور منظم موهای خود را رنگ می کنید، ممکن است از خود بپرسید که آیا می توانید موهای خود را قبل از کاشت مو نیز رنگ کنید یا خیر. در این موارد نیز توصیه می شود حداقل یک ماه قبل از کاشت مو، از رنگ کردن مو خودداری کنید. در حالت ایده آل، ترجیح داده می شود، برای مدت طولانی تری قبل از کاشت مو، از رنگ مو استفاده نکنید. دلیل اصلی این موضوع این است که رنگ مو می تواند مو و پوست سر را تحریک کند که این شرایط قبل از انجام یک عمل جراحی ایده آل نیست.

اما اگر لازم است موهای خود را قبل از کاشت مو رنگ کنید، می‌ توانید از رنگ‌ های ارگانیک و بدون پراکسید استفاده کنید تا مواد شیمیایی کمتری با پوست سر و موها در تماس باشد.

 

آیا رنگ كردن مو و ابرو بعد از كاشت بی خطر و ایمن است؟

رنگ کردن مو و ابرو بعد از کاشت بی خطر و ایمن است، به شرطی که صبر کنید تا پوست سر شما پس از عمل کاشت مو، کاملا بهبود پیدا کند. اگر این مدت زمان را رعایت کنید، رنگ کردن مو و ابرو بعد از کاشت هیچ مشکلی نخاوهد داشت. زیرا رنگ مو اگرچه گاهی اوقات می تواند پوست سر را تحریک کند اما به پوست سر نفوذ نمی کند، بنابراین، اگر به طور کامل بهبود یافته اید، می توانید رنگ کردن مو و ابرو بعد از کاشت را انجام دهید.

همچنین تیره کردن مو با استفاده از رنگ تک فرآیندی - به جای استفاده از دکلره برای روشن کردن موها، ایمن تر است و تنها هنگامی که پوست سر به طور کامل بهبود یافت و موهای کاشته شده به طول کافی رسید، می توانید مانند همیشه رنگ کردن و دکلره کردن موها را شروع کنید.

رنگ کردن ابرو بعد از کاشت

 

بایدها و نبایدها بعد از کاشت مو و ابرو

از انجایی که هزینه کاشت مو و ابرو بسیار زیاد است، لازم است که بعد از انجام این عمل، حتما توصیه ها و مراقبت های ضروری و لازم را انجام دهید تا به هیچ عنوان باعث آسیب دیدن فولیکول های مو تازه کاشته شده نشوید و رشد مو بعد از کاشت مو و ابرو به بهترین شکل ممکن باشد.

در زیر برخی از بایدها و نبایدهایی که جراح بعد از جراحی کاشت مو و ابرو به شما توصیه می کند آورده شده است:

 

کارهایی که "باید" بعد از کاشت مو و ابرو انجام دهید

  • اطمینان حاصل کنید که به دلیل اثر ماندگار آرام بخش، کسی را دارید که بعد از جراحی شما را از کلینیک به خانه برگرداند.
  • تمام آنتی بیوتیک های تجویز شده و سایر داروهای تجویز شده توسط جراح را برای جلوگیری از خطرات عفونت مصرف کنید.
  • همیشه پوست سر خود را خشک نگه دارید، مخصوصاً در چند روز اول و اگر تحت عمل کاشت موی FUT قرار گرفته اید که برش بزرگی ایجاد می کند.
  • برای جلوگیری از آسیب رساندن به فولیکول های مو، موهای خود را به آرامی بشویید و شانه کنید، با استفاده از شامپوهای ملایم و دارویی و یک شانه لبه صاف.
  • هنگام خواب شبانه سر و گردن خود را بالا نگه دارید و حداقل تا یک هفته پس از جراحی این کار را دنبال کنید.

 

کارهایی که "نباید" بعد از کاشت مو و ابرو انجام دهید

  • پس از جراحی از مصرف الکل یا حتی سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا می تواند روند بهبودی را تغییر دهد.
  • از فعالیت های بدنی شدید مانند بلند کردن اجسام سنگین، شنا، ورزش خودداری کنید. هدف اصلی شما جلوگیری از تعریق و خیس کردن پوست سر زیر بانداژ است.
  • تا چند هفته پس از جراحی از قرار گرفتن مستقیم پوست سر در زیر نور خورشید خودداری کنید.
  • در چند روز اول پس از جراحی از پوشیدن کلاه های منقبض کننده یا وسایل مخصوص پوست سر خودداری کنید.
  • چند روز بعد از کاشت مو از رنگ کردن مو خودداری کنید.

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی:

معرفی انواع روش های کاشت ابرو

چگونه کاشت ابروی خود را ماندگار کنید!

معرفی انواع روش های کاشت مو

بهترین مراکز تخصصی کاشت مو در تهران

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید