سایه گلیتر چیست و چگونه استفاده می شود؟

دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 408

برای اینکه بدانید سایه گلیتر چیست و چگونه استفاده می شود در ادامه این بخش با زیبامون همراه بمانید.

سایه گلیتر چیست و چگونه استفاده می شود؟

همانطور که می دانید، محصولات آرایشی تنوع بسیار زیادی دارند. سایه چشم یکی از انواع محصولات آرایشی است که با استفاده از ان می توان میکاپ جذاب و زیبایی را برای چشم ها ایجاد کرد. امروزه انواع مختلفی از سایه چشم از مدل های مات گرفته تا مدل های درخشان و گلیتر وجود دارند تا بتوانید با توجه به سلیقه خود و مدل میکاپی که می پسنیدید، بهترین رنگ از سایه چشم را انتخاب کرده و زیبایی چشم های خود را کامل تر و جذاب تر کنید.

برای اینکه بدانید سایه گلیتر چیست و چگونه استفاده می شود در ادامه این بخش با زیبامون همراه بمانید.

 

سایه گلیتر چیست؟

سایه گلیتر

اگر به دنبال این هستید که درخشش و زرق و برق را به روتین آرایش خود اضافه کنید، بهترین پیشنهاد این است که به سراغ انتخاب سایه گلیتر (Glitter eyeshadow) بروید. چه بخواهید یک درخشش ظریف یا یک رنگ پررنگ داشته باشید، سایه چشم گلیتر و براق، می تواند این ظاهر را به راحتی برایتان ایجاد کند. سایه گلیتر، با طیف گسترده ای از رنگ ها و بافت ها، به شما این امکان را می دهد که خلاقیت خود را آزاد کنید و رنگدانه های غنی و درخشان و پر زرق و برق را برای آرایش چشم های خود مورد استفاده قرار دهید.

بنابراین چه درخشش روشن، رنگ‌ های تند، برنز و طلایی گرم، یا درخشش‌های درخشان را ترجیح می‌ دهید، در هر صورت، آرایش چشم‌ پر زرق و برق که با استفاده از سابه گلیتر انجام می شود، یک گزینه عالی برایتان خواهد بود.

اگرچه سایه چشم گلیتر و درخشان معمولا در میکاپ روزانه مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما در مواقعی که می خواهید یک آرایش متفاوت و شیک داشته باشید و کمی زرق و برق به چهره خود اضافه کنید، یک گزینه بسیار عالی خواهد بود.

 

روش استفاده از سایه گلیتر چگونه است؟

استفاده از سایه چشم براق ممکن است کمی دشوار باشد؛ زیرا بافت متبلور آن باعث می‌شود که ذرات از روی برس و روی صورت بیفتند. اما نگران نباشید، زیرا لازم نیست که یک آرایشگر باشید تا این روند را در پیش بگیرید. اگر می‌ خواهید از سایه گلیتر و براق که در پالت سایه چشم‌ تان وجود دارد استفاده کنید و از ایجاد لکه‌های زرق و برق در سراسر آرایش زیبایتان اجتناب کنید، راهنمای گام به گام زیر برای استفاده از سایه گلیتر را بخوانید و به راحتی یک میکاپ پر زرق و برق و درخشان با سایه گلیتر برای خود انجام دهید.

 

با استفاده از پرایمر، یک سطح صاف برای پلک ها ایجاد کنید

با استفاده از پرایمر، یک سطح صاف برای پلک ها ایجاد کنید

قبل از استفاده از سایه چشم گلیتر یا براق، مهم است که ابتدا با استفاده از پرایمر مخصوص سایه چشم، یک پایه صاف روی پلک ها ایجاد کنید. اینکار کمک می کند سایه ها بهتر بچسبند و در جای خود باقی بمانند. برای استفاده از پرایمر روی پلک های خود از یک برس صاف سایه زن استفاده کنید. این نه تنها به چسبندگی سایه چشم گلیتر کمک می کند، بلکه از چروک شدن و لکه شدن میکاپ چشم در طول روز نیز جلوگیری خواهد کرد. بهتر است پرایمری را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد یا یک پرایمر شفاف استفاده کنید.

 

یک سایه چشم به عنوان پایه روی پلک بزنید

یک سایه چشم به عنوان پایه روی پلک بزنید

یک سایه چشم با رنگ خنثی را بردارید و آن را با یک برس ترکیبی روی چین و چروک پلک خود بزنید. بهتر است سایه را به انتهای پلک بزنید و سپس با حرکات دایره ای، سایه چشم را در انتهای گلک به سمت قسمت مرکزی پلک پخش کنید. این کار باعث می شود تا سایه چشم گلیتر و براقی که بعدا استفاده می کنید، رنگ و درخشش بیشتری داشته باشد.

 

سایه گلیتر را به آرامی روی پلک بزنید

سایه گلیتر را به آرامی روی پلک بزنید

سایه گلیتر زدن

هنگام استفاده از  سایه چشم گلیتر، باید به روش نوازش کردن سایه بزنید! یعنی به جای اینکه سایه چشم را روی پلک های خود بکشید، به آرامی با انگشت یا برس صاف روی پلک بزنید. این تکنیک که مورد علاقه هنرمندان آرایش است، ریزش سایه گلیتر را به حداقل می رساند و تضمین می کند که بیشتر محصول به پوست پلک می چسبد. از گوشه داخلی چشم شروع کنید و به سمت بیرون حرکت کنید و با هر بار کشیدن به تدریج شدت آن را افزایش دهید.

بهترین پیشنهاد این است که سایه گلیتر را با انگشت روی پلک بزنید. زیرا گرمای نوک انگشت دست، رنگدانه سایه چشم گلیتر را به بهترین شکل ممکن روی پلک پخش می کند.

در واقع، ایده خوبی است کهاز براش برای استفاده از سایه گلیتر و زرق و برق استفاده نکنید، زیرا موهای براش، ذرات ریز را می گیرند و در سراسر صورت شما پخش می کنند و در همه جا لکه هایی از سایه چشم براق و درخشان باقی خواهد ماند. 

 

روش استفاده از سایه گلیتر مایع

سایه گلیتر مایع

پخش کردن سایه گلیتر مایع

اگر سایه گلیتر مایه دارید، با استفاده از اپلیکاتور محصول، مقداری از سایه چشم گلیتر مایه را روی پلک بزنید. سپس با انگشتان خود به محصول ضربه بزنید تا در هر کجا که می خواهید پخش کنید. بهترین پیشنهاد این است که روی پلک ها و گوشه های درونی چشم این سایه درخشان را نگه دارید تا ظاهری ظریف تر برای چشم ها ایجاد شود.

 

برای تأثیر شدیدتر، سایه گلیتر را به تدریج لایه لایه کنید

اگر می خواهید درخشش شدیدی برای میکاپ چشم خود داشته باشید، از ایجاد چند لایه سایه چشم براق بر روی پلک ها نترسید. آرایشگران توصیه می کنند با یک لایه نازک از سایه چشم گلیتر شروع کنید و اجازه دهید قبل از اضافه کردن یک لایه دیگر، لایه قبلی کاملا خشک شود. استفاده از این تکنیک از جمع شدن سایه چشم جلوگیری می کند و به شما امکان می دهد میزان درخشندگی مورد نظر خود را کنترل کنید. شما می توانید با سایه های مختلف آزمایش کنید یا چندین رنگ از سایه گلیتر را برای یک ظاهر منحصر به فرد ترکیب کنید.

 

سایه چشم گلیتر را با اسپری تنظیم کننده یا پودر نیمه شفاف تنظیم کنید

برای اطمینان از ماندگاری سایه چشم براق خود، این آموزش را دنبال کنید. پس از اینکه مقدار دلخواه از سایه چشم گلیتر را روی پلک ها زدید، با اسپری کردن اسپری تنظیم کننده آرایش روی چشم های بسته یا پودر شفاف روی پلک ها با یک برس کرکی کار را تمام کنید. انجام این مراحل باعث افزایش طول عمر میکاپ چشم و جلوگیری از لک شدن یا انتقال سایه چشم به سایر قسمت های پوست اطراف چشم و صورت می شود.

نتیجه نهاییسایه گلیتر روی چشم

هنگام استفاده از سایه چشم گلیتر این نکات را به خاطر بسپارید:

  • همیشه با پلک های تمیز شروع کنید. برای ایجاد ظاهری دقیق از سایه چشم اسموکی یا دودی، از یک برس صاف یا انگشت خود برای اعمال سایه گلیتر و براق استفاده کنید.
  • لبه های سایه گلیتر و پر زرق و برق را با یک برس تمیز ترکیب کنید تا ظاهری بدون درز داشته باشید.
  • برای جلوگیری از تحریک پوست و چشم، هنگام ایجاد ظاهر چشم دودی یا گربه ای بر روی پلک های خود،سایه چشم گلیتر و پرزرق و برق را خیلی نزدیک به مجاری اشک نزنید.
  • اگر چشم های حساسی دارید، بهتر است از  سایه چشم گلیتر و براق درجه یک آرایشی استفاده کنید که به طور خاص برای استفاده روی پلک ها طراحی شده اند. علاوه بر این، مطمئن شوید که آنها را با یک برس سایه تمیز بزنید تا از هرگونه مضرات احتمالی جلوگیری کنید.

 

با دنبال کردن این مراحل، می توانید به سایه چشم براق و خیره کننده و ماندگاری بر روی پلک های خود برسید. بنابراین چه در حال آماده شدن برای یک موقعیت خاص هستید یا فقط می خواهید کمی درخشش را به روتین آرایش روزمره خود اضافه کنید، این نکات به شما کمک می کند جلوه ای چشم نواز ایجاد کنید که ماندگار باشد. پس با این مراحل پیش بروید، سایه چشم شیمر یا گلیتر را در آغوش بگیرید و بگذارید چشمانتان به زیبایی هر چه تمام تر بدرخشد!

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی:

انواع سایه ی چشم و نکات لازم قبل از سایه زدن + آموزش

معرفی پالت سایه چشم با رنگهای طبیعی و نوود

آموزش مرحله به مرحله سایه چشم به همراه تصویر

بهترین مارک پالت سایه چشم اقتصادی و قابل خرید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید