هر آنچه که درباره بوتاکس بینی باید بدانیم

دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 399

برای اینکه با هر آنچه که درباره بوتاکس بینی باید بدانیم بیشتر آشنا شوید، در ادامه این بخش با زیبامون همراه بمانید و اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.

هر آنچه که درباره بوتاکس بینی باید بدانیم

همه ما بوتاکس را به عنوان یک محصول موثر برای رفع چین و چروک، کاهش خطوط ریز و بازگرداندن ظاهری جوان تر می شناسیم و دوست داریم؛ چراکه بوتاکس برای درمان خطوط پیشانی، پنجه کلاغی، خطوط بین ابروها و موارد دیگر از جمله بینی مورد تایید FDA است. جالب است بدانید که امروزه بوتاکس به عنوان یک جایگزین عالی و محبوب برای جراحی بینی در نظر گرفته می شود.

در واقع اگر از شکل و موقعیت نوک بینی خود ناراضی هستید و همچنین تمایلی به جراحی بینی ندارید، می توانید از بوتاکس بینی برای لیفت نوک بینی استفاده کنید. بوتاکس بینی، یک روش غیرجراحی است که می تواند به طور موقت افتادگی نوک بینی را بالا ببرد و ظاهر صورت شما را هماهنگ کند. در حقیقت، بوتاکس بینی یک سرویس آرایشی محبوب است که به افرادی که از بینی خود خوششان نمی آید، اعم از پهن بودن پایه بینی، باز شدن سوراخ های بینی، یا سایر نگرانی ها کمک می کند. بوتاکس بینی می تواند به کاهش این نگرانی های زیبایی کمک کند و باعث شود تا بینی باریک تر، زیباتر و از نظر زیبایی شناسی دلپذیرتر داشته باشید.

بنابراین برای اینکه با هر آنچه که درباره بوتاکس بینی باید بدانیم بیشتر آشنا شوید، در ادامه این بخش با زیبامون همراه بمانید و اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.

 

بوتاکس بینی چیست و چه مزایایی دارد؟

بوتاکس یک تعدیل کننده عصبی مناسب برای آرام کردن موقت عضلات صورت است. این درمان به دلایل بسیاری از جمله موارد زیر محبوبیت پیدا کرده است:

نتایج هدفمند و ظریف را ارائه می دهد:

متخصص تزریق بوتاکس، می تواند نگرانی های جزئی و منحصر به فرد زیبایی در امتداد و اطراف بینی را با استفاده از بوتاکس بینی اصلاح کند.

 

یک روش کم تهاجمی است:

هیچ جراحی، برش، پیوند یا بهبودی پس از انجام بوتاکس بینی وجود ندارد.

 

روشی سریع و راحت است:

افرادی که به دلیل مشغله کاری، زمانی برای استراحت و بهبودی پس از جراحی بینی ندارند، می توانند با استفاده از بوتاکس بینی، شکل و فرم مناسبی را برای بینی خود ایجاد کنند! در واقع این روش، به‌ عنوان بهترین جایگزین برای جراحی زیبایی بینی خواهد بود. زیرا بوتاکس بینی یک فرآیند سریع است که بسته به نیاز شما معمولاً 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. پس از تکمیل، می توانید بدون از دست دادن چیزی به برنامه معمول خود بازگردید.

 

مقرون به صرفه است:

بوتاکس بینی بسیار مقرون به صرفه تر از جراحی بینی است.

بوتاکس بینی

بوتاکس بینی برای چه افرادی مناسب است؟

اگر از ظاهر بینی خود ناراضی هستید و می خواهید بدون جراحی آن را تغییر دهید، ممکن است کاندیدای عالی برای بوتاکس بینی باشید. بوتاکس بینی هم برای آقایان و هم برای خانم‌ هایی که از سلامت خوبی برخوردارند و می‌خواهند به سادگی، عیوب زیبایی بینی خود مانند شل شدن سوراخ‌ های بینی، پهن شدن بینی، افتادگی نوک بینی و غیره را اصلاح کنند، بسیار مناسب است.

 

بوتاکس بینی چه چیزی را می تواند درمان کند؟

بوتاکس یک نوروتوکسین است که می تواند ماهیچه های بیش فعال را آرام کند. هنگامی که بوتاکس در اطراف بینی تزریق می شود، می تواند مشکلات زیبایی را برطرف کند، از جمله:

 

 • افتادگی نوک بینی: این درمان زیبایی بر تزریق بوتاکس در محل صحیح بینی تمرکز دارد تا به بالا کشیدن نوک بینی (depressor septi nasi) کمک کند. این تزریق نوک بینی را برای لیفت بینی بلند می کند و باعث می شود نوک بینی جذاب تر به نظر برسد.

 

 • چین و چروک بینی یا خطوط خرگوشی اطراف بینی: خطوط خرگوشی اطراف بینی، به چین و چروک های اجتناب ناپذیری اطلاق می شود که برخی افراد در کناره های بینی خود با آن مواجه می شوند. این خطوط مورب اغلب از روی پل بینی به طرفین پخش می شوند و به دلیل چندین سال حالات تکراری صورت مانند اخم کردن، چشم دوختن یا خندیدن ایجاد می شوند. تزریق بوتاکس به عضله بینی اطراف دو طرف بینی برای کاهش و شل شدن انقباضات عضلانی و صاف کردن خطوط خرگوش یا چین و چروک های بینی انجام می شود.

 

 • پهن شدن بینی: برای برخی افراد، لبخند زدن می تواند باعث گشاد شدن بینی آنها شود. بوتاکس بینی با شل کردن عضله گشاد کننده ناریس خلفی که مسئول کشیدن بینی به سمت جانبی است، شل شدن بینی را کاهش می دهد. در واقع بوتاکس بینی، به شل شدن بینی و کاهش ظاهر بینی پهن کمک می کند.

 

 • لاغری و تغییر شکل بینی: هنگامی که یک متخصص دارای مجوز بوتاکس بینی را انجام می دهد، می تواند بینی را باریک تر کند و شکل آن را تغییر دهد.

تغییر شکل بینی با بوتاکس

بوتاکس بینی برای لیفت بینی و از بین بردن افتادگی نوک بینی

بوتاکس نوک بینی، به طور موقت افتادگی نوک بینی را اصلاح می کند که یکی از نگرانی های رایج زیبایی برای بسیاری از افراد است. این نوع روش بوتاکس برای افتادگی خفیف تا متوسط که اغلب به دلیل کشش در عضله خاص متصل به نوک بینی و فک بالا ایجاد می شود، بهترین کارایی را دارد. کشش مداوم در عضله سپتی ناسی (septi nasi muscle)، نوک بینی را به سمت پایین می چرخاند و آن را در حالتی آویزان نگه می دارد. از آنجایی که این عضله حالت های صورت اطراف دهان و بینی را کنترل می کند، هر گونه تغییر در این الگوی فعالیت به طور دائمی حالات صورت و ظاهر شما را در هنگام استراحت تغییر می دهد. به این معنی که بوتاکس بینی برای تسکین ظاهر رو به پایین نوک بینی بسیار مناسب است و به بینی شما اجازه می دهد تا ظاهری جذاب داشته باشد.

 

بوتاکس برای بینی پهن

تزریق بوتاکس روشی عالی برای ترمیم بینی پهن است. این فرآیند با منقبض کردن فعالیت عضلات مسئول کشیدن سوراخ های بینی به طرفین و نوک بینی به سمت پایین عمل می کند. بوتاکس بینی، راه حل غیرجراحی کاملی برای بینی پهن است زیرا ساختار استخوان را تغییر نمی دهد اما درعوض، پهن شدن بینی را کاهش می دهد و نوک بینی را لیفت می کند و ظاهر بینی بسیار باریک تر و ظریف تری به شما می دهد.

 

بوتاکس بینی برای از بین بردن خطوط اطراف بینی

برای اکثر افراد، ایجاد خطوط و چین و چروک در اطراف بینی که به خطوط خرگوشی معروف هستند، می تواند یک مشکل جدی باشد. این خطوط مورب اغلب از کناره های بینی روی بینی پخش می شوند و زمانی که بینی خود را چروک می کنید و در برخی موارد لبخند می زنید ظاهری بسیار چروک ایجاد می کند.

بوتاکس بینی، می تواند با مسدود کردن موقت سیگنال های عصبی مسئول انقباضات و چین و چروک های عضلانی عمل می کند. هنگامی که پزشک متخصص، بوتاکس را به بینی تزریق می کند، ماهیچه های بیش فعال را شل می کند و از انقباض آنها جلوگیری می کند. در پاسخ، پوست اطراف بینی صاف شده و خطوط خرگوشی اطراف بینی نیز  کاهش می باید.

 

بوتاکس بینی برای لاغری و تغییر شکل بینی

شاید شنیدن این جمله که بینی خود را بدون جراحی لاغر و تغییر شکل دهید؟ کمی عجیب و دور از واقعیت به نظر برسد! اما باید گفت که با استفاده از بوتاکس بینی امکان پذیر است!

چراکه پزشکان متخصص در زمینه تزریق بوتاکس می توانند به راحتی و به سرعت ظاهر بینی را با فرمول نوآورانه بوتاکس ساخته شده از سم بوتولینوم نوع a تغییر دهند. به همین دلیل است که گفته می شود، بوتاکس بینی، یک جایگزین جراحی بینی و روشی ساده و موثر برای لاغری و تغییر شکل بینی است که بدون انجام جراحی دردناک با بهبودی پیچیده است.

هنگامی که پزشکان متخصص، بوتاکس را در داخل و اطراف بینی تزریق می کنند، می توانند ظاهر بینی را دستکاری کنند. برای بسیاری از افراد، این باعث می شود بینی باریک تر شود. در واقع محدود کردن عضلات کناره های بینی با بوتاکس، می تواند بینی را باریک تر نشان دهد.

بوتاکس بینی

نتایج بوتاکس بینی چگونه است؟

نتایج بوتاکس بینی معمولاً در عرض 3 تا 7 روز پس از تزریق آشکار می شود. اکثر افراد، تا 6 ماه از بینی جدید خود لذت می برند. اما لازم است بدانید که نتایج فردی معمولا متفاوت خواهد بود. برای اینکه همچنان از نتایج خود لذت ببرید، باید متعهد بهدر مان های دوره ای و ترمیم بوتاکس بینی خود باشید. با این حال، داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد نتایج بوتاکس بینی بسیار مهم است. بوتاکس تغییرات ظریف و موقتی را در ناحیه درمان ایجاد می کند و نباید انتظار داشته باشید که نتایج حاصل از تزریق بوتاکس بینی، مشابه با نتایج حاصل از جراحی زیبایی بینی باشد!

 

مراقبت های ضروری بعد از تزریق بوتاکس بینی

پس از انجام بوتاکس بینی، باید دستورالعمل های معمول مراقبت های بعد از بوتاکس را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از بوتاکس بینی خود نهایت استفاده را می کنید. در اینجا لیستی از نکات کلی مراقبت و بازیابی بعد از تزریق بوتاکس بینی را اماده کردیم:

 • بینی یا محل تزریق را تا 4 ساعت یا بیشتر پس از درمان، مالش یا ماساژ ندهید.
 • تا 24 ساعت بعد از بوتاکس بینی، ورزش یا فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 • به مدت 4 ساعت پس از درمان در حالت عمودی قرار بگیرید -روی صورت نخوابید.
 • برای جلوگیری از کبودی، مصرف الکل را قبل و بعد از بوتاکس کاهش دهید.

 

عوارض جانبی بوتاکس بینی چیست؟

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس بینی مانند سایر روش های درمانی بوتاکس است. اکثر افراد عوارض جانبی خفیف و کوتاه مدت را تجربه می کنند، از جمله:

 • سرخی
 • تورم
 • درد و ناراحتی
 • کبودی

لازم است بدانید که همه این عوارض جانبی خود به خود و بدون توجه فوری برطرف می شوند. اما باز هم مثل همیشه، تجربیات فردی برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی:

زاویه سازی فک با بوتاکس چگونه انجام میشود؟

بوتاکس پیشانی برای از بین بردن چین و چروک و خط اخم

علت افتادگی پلک بعد از بوتاکس چیست؟

بوتاکس دور چشم چیست؟ + عوارض و مراقبت ها

بوتاکس ساق پا چیست

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید