ایده عکاسی بارداری به همراه ژست و آموزش

دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 395

عکاسی بارداری در آتلیه عکس به همراه آموزش قبل عکاسی میتواند در ساختن بهترین خاطرات شما از دوران بارداری تاثیر بسزایی داشته باشد، جهت داشتن ژست عکاسی و ایده عکاسی بارداری بهتر قبل از مراجعه به آتلیه بارداری مطالعه کنید.

ایده عکاسی بارداری به همراه ژست و آموزش
فهرست موضوعات

ایده عکاسی بارداری به همراه ژست و آموزش

بهتر است عکاسی بارداری در منزل یا فضای باز را از قبل برنامه ریزی کنید اگر قرار است به یک آتلیه مراجعه کنید یا همچنین اگر میخواهید در خانه خودتان اقدام به عکاسی از مراحل دوران بارداری کنید، ایده زیاد است بهتر است دست بکار شوید و شروع کنید، در یک چشم بهم بستن نوزاد به دنیا می آید و شما دوران بارداری بدون عکس را تجربه نکنید!

به‌جای این که عکس‌های ساده بگیرید، بهتر است کمی جستجو کنید و به سایت های مختلف عکس مثل پینترست، اینستاگرام و ... بروید و  و ببینید که چگونه قادر به انتخاب بهترین ژست و مدل عکس‌برداری در این دوران هستید. ایده‌های گوناگونی برای این کار وجود دارند. شبکه اجتماعی آتلیه بارداری در کشورهای مختلف را دنبال کنید. البته توجه کنید که بررسی برخی از نکات نیز اهمیت بالایی دارد. برای یادگیری تمام این موارد تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید تا بتوانید خودتان بهترین عکاسی بارداری را داشته باشید چه در منزل چه در یک آتلیه تخصصی عکاسی بارداری.

عکاسی بارداری چگونه انجام می شود؟

عکاسی بارداری چیست و چرا باید انجام شود، باید گفت که این نوع عکاسی نوعی از عکس‌برداری است که در آن از مادر باردار عکس می‌گیرند. مادر می‌تواند به‌صورت تکی یا با پدر فرزند ژست‌های مختلفی را بگیرد تا این تصاویر را به زیباترین شکل ممکن ثبت کنند.

یکی از زیباترین عکس های دونفره مادر و پدر قبل از به دنیا آمدن نوزاد در عکاسی بارداری رقم میخورد، جایی که چشمان مادر و پدر برق میزند و اشتیاق بدنیا آمدن فرزند خود را در سر دارند، عکاسی از زنان باردار میتواند در منزل، آتلیه و فضای باز و حتی در سفر انجام شود، بهترین زمان عکاسی دوران بارداری در ماه هشتم است اما بهتر از از سه ماهگی دوره رشد شکم مادر بصورت توالی عکس پی در پی عکاسی شود تا خاطره زیبایی از این دوران ثبت گردد.

نکاتی برای عکاسی بارداری که باید در ذهن داشته باشید

عکاسی بارداری به گونه های مختلفی انجام میشود، عکس بارداری از شکم، عکس های مربوط به جشن تعیین جنسیت و ... قبل‌از اینکه برای عکاسی بارداری در منزل اقدام کنید، بهتر است برخی نکات را بلد باشید. عکاسی جشن تعیین جنسیت در منزل یا فضای باز نکاتی مهم در بر دارد که هم در کیفیت و زیبایی عکس هم در سلامت مادر مؤثرند. این نکات را باید شامل این موارد دانست.

زمانی مناسب برای عکس‌برداری بارداری چه وقتی است؟

در بخش های آموزشی وب سایت های خارجی برای عکاسان به مباحث مهمی برای عکاسی بارداری در آتلیه مواجه شدیم، از مهم‌ترین نکاتی که باید برای آموزش عکاسی بارداری در فضای باز به آن توجه داشته باشید، انتخاب یک‌زمان مناسب برای تصویربرداری است. زمانی که می‌خواهید یک عکس از دوران بارداری بگیرید، باید مطمئن شوید که جنین حدود حداقل ۷ ماهه باشد. تنها در این حالت است که فرم بدن مادر به بهترین شکل مشخص خواهد شد.

این موضوع به عکاسان این امکان را می‌دهد که به‌راحتی انواع ژست‌ها را امتحان کرده و به‌راحتی شکم مادر را در تصویر ثبت کنند. در ماه 7 و 8 بارداری، علاوه‌بر برجستگی شکم، خطراتی که جنین را تهدید می‌کنند نیز کمتر هستند.

همچنین برای عکاسی بارداری در فضای باز بهتر است زمان عصر قبل غروب را در نظر بگیرید، زمانی که برای عکاسان بهترین تایم است و نور بسیار مناسب و رویایی در اختیار دارند که با مدیریت نورپردازی میتوانند بهترین عکس ها را از زنان باردار ثبت کنند.

ایمن بودن و راحتی مادر هنگام عکس‌برداری

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل عکاسی بارداری در منزل را انجام دهید، باید راحتی مادر را همیشه در اولین اولویت خود قرار دهید. راحت بودن مادر امری مهم بوده و درصورت رعایت ‌نکردن آن امکان بد شدن حال مادر یا آسیب به جنین وجود دارد.

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که از ایده‌ها و ژست‌هایی بهره ببرید که کمترین فشار را به بدن مادر وارد می‌کنند. همچنین باید تلاش کنید تا در کمترین زمان ممکن تصاویر را ثبت کرده تا مادر دچار خستگی و بد حالی نشود.

آموزش ببینید و همه جوانب را برررسی کنید، بهتر است عکاس یک مادر باردار خانم باشد! زن ها بهتر شرایط یکدیگر را درک میکنند و همچنین برای عکاسی بارداری شرایط راحت تری را رقم میزنند.

گرفتن عکس‌های 2 نفره یا خانوادگی

موضوعی که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید تا عکاسی بارداری در منزل به‌شکلی عالی انجام شود، بسنده نکردن به عکس‌های تک‌نفره است. بهتر است پس‌از گرفتن تعدادی عکس تک‌نفره خوب از مادر سراغ عکس‌های 2 نفره بروید.

در عکس‌های 2 نفره باید پدر و مادر فرزند کنار یکدیگر بهترین ژست‌ها را بگیرند. البته ایده‌های مختلفی برای این نوع تصویر وجود دارد که به خودتان و عکاس وابسته است. همچنین اگر فرزند دیگری نیز دارید، بهتر است تصاویری را به‌صورت خانوادگی ثبت کنید.

از حالت‌های طبیعی برای عکس‌برداری دوران بارداری استفاده کنید

نکته‌ای که باید هر شخص و عکاسی در عکس‌برداری از جشن تعیین جنسیت یا عکاسی بارداری در منزل به آن توجه کند، طبیعی بودن حالت است. در واقع این عکس‌ها باید به‌گونه‌ای باشند که مادر یا اعضای دیگر عکس را در حالتی طبیعی از رنگ و پوشش نمایش دهند.

توجه داشته باشید که یک خانم بارداری در عکاسی بارداری نقش یک مدل را بازی نمیکند! گاها میبینیم که بعضی از عکس های بارداری راحتی و آسایش رعایت نمیشود، هرچند پوزیشن و استایل میتواند به زیبایی عکس بیافزاید اما عکس ساده مخصوصا برای بارداری میتواند زیبایی دوچندانی داشته باشد.

سعی نکنید از لباس‌های فوق‌العاده فانتزی یا آرایش‌های سنگین استفاده کنید؛ زیرا عکس شما را غیر طبیعی می‌کنند. به‌جای این موارد، لباس‌های ساده پوشیده و در ژست‌های خود کارهای روزمره را انجام دهید.

با المان های ساده زیبایی عکس را دوچندان کنید، ایده نوشتن اسم کودک روی شکم مادر، عکس در دست داشتن سونوگرافی، عکس بوسیدن مادر توسط پدر و ژست های ساده معجره میکند حتما امتحان کنید.

ژست‌های گوناگون برای عکس را امتحان کنید

امتحان‌ کردن و استفاده از ژست‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا عکس‌های گوناگون و متفاوتی را در خاطرات خود ثبت کنید. هنگام عکاسی بارداری در فضای باز یا منزل، بهتر است ژست‌های متخلفی را امتحان کنید. این ژست‌ها می‌توانند به‌صورت تکی یا 2 نفره باشند.

قبل مراجعه به آتلیه سعی کنید نمونه عکس ببینید و آن مدل از عکس هایی که دوست دارید را حتما به عکاس خود نشان بدهید، درنظر داشته باشید که لزوما عکس هایی که شما انتخاب کردین قابلیت پیاده سازی و مشابه سازی ندارند اما بهتر است عکاس شما به علاقمندی شما آگاهی داشته باشد.

همان‌طور که در بخش قبلی گفته شد، باید این ژست‌ها حالتی طبیعی داشته باشند که حس خوبی به شما بدهند. برای امتحان‌ کردن ایده‌های جذاب جهت این کار، باید با عکاس خود مشورت کنید. البته برخی از ایده‌ها را بخش‌های بعدی برای شما توضیح خواهیم داد.

بهره‌گیری از بهترین تجهیزات عکاسی در آتلیه بارداری

موردی که پیشنهاد می‌کنیم به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، عکاسی بارداری در منزل با بهره‌گیری از بهترین تجهیزات است. اگر گوشی موبایل شما جدید بوده و دوربین خوبی دارد، قطعا با کمی ایده‌پردازی و داشتن سلیقه، قادر به ثبت عکس‌های خوبی هستید.

از بک گراند سفید استفاده کنید، لباس حریر بپوشید و سعی کنید نور اضافی به صحنه بتابانید، عجله نکنید و سعی کنید تعداد زیادی عکس بگیرید و آنهارا در کنار هم قرار بدهید، از جزئیات قافل نشوید و زمان کافی برای بررسی محیط و شرایط نوری داشته باشید.

اما استفاده از بهترین تجهیزات همیشه باعث بیشتر شدن کیفیت عکس می‌شود. به همین دلیل بهتر است به آتلیه‌ها برای این کار مراجعه کنید. آتلیه‌ها با استفاده از دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی و تجهیزات نوری، عکس‌های باکیفیتی را ثبت می‌کنند که می‌توانید در ابعاد بزرگ نیز آن‌ها را چاپ کنید.

بعضی از آتلیه عکاسی خود دارای لباس و اکسسوار برای دوران بارداری هستند، یعنی به صورت تخصصی به عکاسی بارداری میپردازند، یک آتلیه بارداری مجهز به تجهیزات و لباس و دیزاین مناسب برای عکس بارداری هستند، داشتن تاج گل، لباس توری بلند، دستبند، نوشته های چوبی اسم، استندهای مناسب تاریخ تولد و ... همه و همه جزو اکسسواری هستند که میتوانند هنگام عکاسی بارداری جلوه زیباتری به عکس شما بدهد.

پوشیدن لباس‌های مختلف و مناسب با رنگ جذاب

اگر می‌خواهید زیباترین تصاویر را هنگام عکاسی بارداری در منزل ثبت کنید، باید به لباس‌هایی که در این تصاویر می‌پوشید توجه داشته باشید. در این عکس‌ها باید مادر رنگ‌های ملایم و روشن پوشیده باشد. روشن بودن رنگ بسیار مهم بوده و نشان‌دهنده شادی و طراوت است.

ازطرف‌دیگر باید لباسی را بپوشید که سایز مناسبی داشته و به‌درستی روی تن مادر نشسته باشد. این‌گونه است که تصویر بسیار جذاب خواهد شد. سعی کنید طرح‌های ساده، گل‌گلی یا مدل‌هایی که فقط رنگی هستند را برای این عکس‌ها بپوشید. البته پوشیدن لباس عروس هم یک ایده عالی برای این کار است.

عکاسی در خانه و آتلیه زمان بارداری

اما آخرین موردی که می‌خواهیم به‌عنوان ایده عکاسی بارداری یا عکاسی جشن تعیین جنسیت به شما ارائه دهیم، عکس‌ گرفتن در خانه و آتلیه است. همان‌طور که گفته شد عکاسی بارداری در منزل یا فضای باز، هرکدام مزایای خاص خود را دارند.

در منزل قادر به پوشیدن لباس‌های ساده هستید؛ اما اگر می‌خواهید در میان گل‌وگیاه نیز عکس بیندازید، قطعا تصویری جذاب و عالی ثبت خواهید کرد. آتلیه‌ها نیز فضاهای مناسبی را برای این کار در نظر گرفته‌اند.

چه ایده‌هایی برای ژست عکاسی بارداری مناسب هستند؟

سوالی که بسیاری از کاربران دررابطه‌با عکاسی بارداری در فضای باز یا منزل می‌پرسند این است که کدام ایده‌ها برای ژست عکاسی در این دوران عالی هستند؟ اگر می‌خواهید زیباترین عکس‌ها را ثبت کنید، باید از چنین ایده‌هایی برای ژست گیری بهره ببرید.

عکاسی در کادر بسته از شکم مادر

اگر به‌دنبال یک ایده جذاب، پرطرف‌دار و خاص برای عکاسی بارداری در منزل یا فضای باز هستید، پیشنهاد می‌کنیم که عکاسی در کادر بسته را در نظر داشته باشید. این ایده را باید یکی از برترین روش‌ها برای ژست عکاسی بارداری در فضای باز یا منزل دانست.

دلیل آن نیز تمرکز بیشتر عکس روی شکم مادر است. همان‌طور که گفته شد اگر پس‌از 7 ماهگی مادر این عکس را بگیرید، برجستگی شکم بیشتر می‌شود. حتی می‌توانید علاوه‌بر دست‌های مادر از دست‌های پدر یا نقاشی روی شکم مادر نیز استفاده کنید.

عکس 2 نفره مادر و پدر فرزند

ایده دیگری که بهتر است برای عکاسی بارداری در منزل به یاد داشته باشید، عکس‌برداری به‌صورت 2 نفره است. حضور پدر و مادر در این عکس نشان‌ دهنده صمیمیت بیشتر آن‌ها و علاقه پدر به فرزند است. همچنین زیبایی خارق‌العاده‌ای با این ژست ثبت می‌شود.

برای این کار پدر می‌تواند مادر را از پشت ‌بغل کرده و دستان خود را دور برجستگی شکم مادر قرار دهد. نشستن در طبیعت در حالت کمپینگ، بوسیدن شکم مادر توسط پدر و ایستادن در کنار یکدیگر کنار ساحل از دیگر ایده‌های 2 نفره برای این تصاویر هستند.

استفاده از تکنیک عکاسی ضد نور

بهتر است از تکنیک ضد نور نیز برای عکاسی بارداری در فضای باز استفاده کنید. این نوع عکاسی یکی از ترفندهای خاص بوده و تصاویر زیبا و شیکی را ثبت می‌کند. در این حالت باید نور آسمان کم باشد تا سایه‌ای روی مادر ایجاد شود.

به‌طور مثال، زمانی که آفتاب در حال غروب‌ کردن است، باید به طبیعت رفته و در سمتی از مادر که سایه ایجاد شده عکس را ثبت کنید. این‌گونه علاوه‌بر مشخص‌ بودن برجستگی شکم، تصویر مادر بدون نور بوده و تنها نور کمی در آسمان پس‌زمینه آن مشاهده می‌شود.

عکاسی در طبیعت و باغ گل

برای ثبت تصاویر زیبا و عکاسی جشن تعیین جنسیت، می‌توانید به طبیعت رفته و میان گل و درخت عکس بگیرید. اینکه عکاسی بارداری در منزل انجام شود هم برای مادر راحت‌تر بوده و هم ایده‌های زیادی را به عکاسان می‌دهد.

اما در نظر داشته باشید که حضور گل‌وگیاه در طبیعت باعث خاص‌تر شدن آن می‌شوند. برای این کار می‌توانید به یک پارک جنگلی یا باغ نزدیک بروید. سپس مادر باید طوری میان گل و گیاهان قرار بگیرد که سوژه اصلی برجستگی شکم باشد.

عکس ‌گرفتن مادر در خانه و اتاق نوزاد

ایده دیگری که قادر هستید از آن برای عکاسی بارداری در منزل استفاده کنید، گرفتن عکس مادر در اتاق نوزاد است. این ایده یکی از پرتقاضاترین ژست‌هایی است که مادر و پدر برای این تصاویر دارند. البته به آن‌ها هم باید حق داد؛ زیرا این عکس جذابیت‌های بصری زیادی دارد.

برای این کار مادر باید لباس‌های راحتی روشن مانند رنگ سفید، یاسی، هلویی و آبی آسمانی پوشیده و به اتاق نوزاد برود. ژست‌های مختلفی مانند مرتب ‌کردن اتاق، آماده‌ کردن وسایل نوزاد و نگاه‌ کردن به اسباب‌بازی و لباس‌های نوزاد  مواردی هستند که این عکس را جذاب‌تر می‌کنند.

عکس‌ گرفتن از مادر در لباس عروسی به همراه اسکن سونوگرافی

اگر از ما می‌خواهید که یک ایده خاص و جذاب که کمتری کسی آن را برای عکاسی بارداری در منزل یا فضای باز استفاده می‌کند به شما معرفی کنیم، ایده پوشیدن لباس عروس بسیار عالی خواهد بود. این ایده جدید بوده و بسیار زیبا است.

دلیل آن نیز نشان‌دهنده نزدیک بودن زوجین و تداعی عشقی که در زمان ازدواج به هم داشته‌اند، است. برای این کار پدر و مادر باید لباس‌های عروسی را پوشیده و مادر اسکن سونوگرافی را در دست داشته باشد. این‌گونه تصویر بسیار خاص شده و در 2 رنگ ساده سیاه و سفید خواهد بود.

عکاسی در جشن تعیین جنسیت نوزاد

اگر می‌خواهید در دوران بارداری از مادر عکس گرفته و آن را به یک خاطره جذاب و به‌یاد ماندنی تبدیل کنید، پیشنهاد ما این است که در جشن تعیین جنسیت نوزاد نیز این کار را انجام دهید. جشن تعیین جنسیت بسیار مهم بوده و امروز زوج‌های زیادی آن را برگزار می‌کنند.

می‌توانید این جشن را در باغ یا منزل برگزار کرده و محیط را با بادکنک‌های آبی، صورتی و سفید مزین کنید. معمولا در این عکس باید پدر و مادر کنار یکدیگر باشند. همچنین عکاسی در لحظه تعیین جنسیت، باید به‌صورت رندوم و اتفاقی باشد تا طبیعی‌ترین حالت هیجان پدر و مادر را ثبت کند.

عکاسی رویایی برای آخرین روزهای بارداری

توجه کنید داشته باشید دوران بارداری برای هرخانمی یکی از باشکوه ترین روزهای زندگیش است، هرچند ممکن است بعضی از روزها سخت بگذرد اما بصورت کلی خانم ها عاشق فرزندانشان هستند و این روزهارا دوست دارند، پس سعی کنید عکس یک خانم باردار باشکوه باشد، در این مورد میتوان از عکس های ژورنال استفاده کنید، آلبوم عکس تهیه کنید، یا اجازه دهید عکاس شما یک آلبوم ژورنال یا فتوبوک برای شما از مجموعه عکس های ثبت شده ایجاد کند.

بهترین اکسسوری‌ها برای عکاسی بارداری

حال که تمام نکات مهم و اساسی برای عکاسی بارداری در منزل یا فضای باز را بررسی کردیم، بهتر است بدانید که کدام اکسسوری‌ها برای این کار مناسب هستند. اگر می‌خواهید این تصویر خاص‌تر شود، بهتر است لباس‌هایی که برای نوزاد خود تهیه کرده‌اید را در عکس قرار دهید؛ مانند لباس‌های راحتی، جوراب، کفش‌ها، عروسی و ماشین. این موارد عکس بارداری را زیباتر می‌کنند.

برای عکاسی بارداری به کدام آتلیه عکس‌برداری برویم؟

شما می‌توانید در منزل یا یک دوربین معمولی یا دوربین گوشی عکاسی بارداری در منزل را انجام دهید؛ اما بهتر است به یک آتلیه عکاسی حرفه‌ای مانند آتلیه عکاسی کودکان سروش بروید. در این آتلیه عکاس‌های باتجربه با بهره‌گیری از بهترین دوربین‌ها، ایده‌های فوق‌العاده‌ای را برای عکاسی بارداری در فضای باز یا بسته به شما ارائه می‌دهند.

همچنین پس‌از عکس‌برداری، نمونه‌ها را به‌صورت دقیق ویرایش کرده و در بهترین حالت برای شما آماده‌سازی می‌کنند. باید این را هم بدانید که علاوه‌بر کیفیت بالای خدمات این تیم عکاسی، هزینه‌ای که برای این کار دریافت می‌کنند نیز کاملا مناسب است. برای مشاهده نمونه عکس بارداری این آتلیه می‌توانید به وب‌سایت آن مراجعه کنید.

جمع‌بندی

یکی از جذاب‌ترین ایده‌هایی که برای دوران بارداری وجود دارد، عکاسی بارداری در منزل یا فضای باز است. می‌توانید این کار را در هرجایی انجام دهید؛ از آتلیه عکاسی گرفته تا خانه، اتاق نوزاد و جنگل و باغ. باید گفت که این کار مستلزم رعایت‌ کردن نکاتی برای سلامتی مادر و جذاب ‌شدن عکس است.

همچنین باید از جدیدترین ایده‌های ژست در این عکس‌ها استفاده کنید. بهترین و خاص‌ترین ایده‌های عکاسی بارداری در فضای باز و منزل را به‌همراه نکاتی که باید برای این کار در نظر داشته باشید بررسی کردیم. پیشنهاد می‌کنیم برای ثبت خاص‌ترین تصاویر از زمان بارداری به آتلیه عکاسی کودک سروش بروید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات