پیرسینگ زبان

دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 228

و این بار یک پدیده جذاب دیگر به نام پیرسینگ زبان!

پیرسینگ زبان

انجام پیرسینگ در چند سال اخیر به شدت گسترش یافته است زیرا با قرار گرفتن جواهر و اکسسوری بر روی سوراخ‌های ایجاد شده زیبایی بیشتری ایجاد می‌کند. پیرسینگ زبان یکی از موضوعات جذابی است که برخی از افراد به آن علاقمند بوده وخواهان انجام آن هستند که موافقان و مخالفان زیادی دارد.

 

 

نحوه انجام پیرسینگ زبان

زبان نقطه‌ای حساس در بدن بوده که کوچک‌ترین خطایی جایز نیست. برای انجام پیرسینگ زبان ابتدا باید از سلامت زیباجو مطمئن شد سپس اقدام به تمیز کردن ناحیه دهان و دندان نمود. در مرحله بعد به کمک بی‌حس کننده فاقد هرگونه حسی خواهد شد تا زیباجو احساس درد و ناراحتی نداشته باشد.

نوعی سوزن سوراخ کننده مخصوص زبان وجود دارد که به کمک آن روی زبان سوراخ ایجاد می‌شود و بعد زبان را با انبر نگهدارنده زبان نگهداشته تا بتوان نگین را در جای خود قرار داد. به ظاهر انجام پیرسینگ زبان ساده به نظر می‌رسد اما در اصل کاری بسیار حساس بوده که باید با دقت انجام شود. دو رگ مهم در زبان وجود دارند که به هیچ عنوان سوزن نباید به آن برخورد کند از این رو از طریق زیر زبان نقطه امن بین دو رگ علامت گذاری خواهد شد.

بهترین مکان برای سوراخ کردن رگ در فاصله‌ای مناسب از نوک زبان و میان حسگرهای چشایی شیرین و شور است. سوزن مورد استفاده برای سوراخ کردن زبان ممکن است از نوعsolid piercing needle  (رو به زیر) یا cannulated needle  (زیر به رو) باشد بنابراین مهم است که در جای مناسب خود به کار رود تا در جهت مناسب سوراخ شود.

نگین پس از سوراخ شدن کامل زبان در دهان قرار می‌گیرد که با بستن پیچ زیر نگین در جای خود ثابت خواهد شد. پس از آن نیاز است که مراقبت‌ها را اعمال کرد تا از بروز عفونت و هر عوارض دیگری جلوگیری شود.

 

 

مراقبت‌های قبل از پیرسینگ زبان

برای اینکه پیرسینگ زبان به درستی انجام شود تنها انتخاب فرد متخصص جهت این کار کافی نیست بلکه می‌بایست اقدامات دیگری هم قبل از سوراخ کردن انجام داد. دو هفته قبل از اقدام به پیرسینگ زبان باید مصرف هر نوع رقیق کننده خون قطع شود.

رعایت بهداشت دهان و دندان نیز بسیار ضروری است بنابراین اگر مشکلی در سلامتی دهان و دندان وجو.د دارد ابتدا باید آن‌ها را به طور کامل برطرف کرد. مورد دیگر اینکه قبل از پیرسینگ، زبان به خوبی تمیز و شسته شود.

 

مراقبت‌های پس از پیرسینگ زبان

پیرسینگ زبان یکی از حساس‌ترین انواع پیرسینگ‌ها است زیرا زبان در داخل دهان قرار داشته که محیطی مرطوب و تاریک است. چنین محیطی برای رشد باکتری و میکروب‌ها ایده‌آل است از این رو باید با شدت و جدیت مراقبت‌ کرد. مراقبت‌های لازم پس از پیرسینگ زبان عبارتند از:

  • مکیدن یخ برای کنترل درد و تورم
  • مصرف ایبوپروفن برای تسکین درد
  • پرهیز از خارج کردن و دستکاری نگین پیرسینگ
  • دو بار شستن دهان با آب نمک در طول روز
  • اجتناب از خوردن غذاهای سفت و سخت به مدت 48 ساعت
  • خودداری از استعمل دخانیات و مصرف الکل به مدت دو هفته

 

 

نکات مهم پس از پیرسینگ زبان

پس از پیرسینگ زبان طبیعی است که فرد به دلیل اینکه جسم خارجی روی زبان وی وجود دارد احساس ناراحتی داشته در نتیجه کمی غیر عادی صحبت کند. در روزهای اول ممکن است کمی صدا برگردد و نوع صحبت کردن عوض شود اما به مرور زمان اوضاع رو به راه خواهد شد و فرد می‌تواند عادی صحبت کند.

اگر نگین مورد استفاده بزرگ به نظر می‌رسد پس از دو ماه که زخم‌ها کاملا بهبود یافتند می‌توان آن را با نمونه کوچک‌تر یا دیگر عوض کرد. قبل از دو ماه تعویض نگین غیر ممکن است زیرا زبان دارای تورم بوده و چنین کاری غیر منطقی محسوب می‌شود.

 

دلایل محبوبیت پیرسینگ زبان

در سال‌های اخیر پیرسینگ زبان تبدیل به یکی از مدهای جدید در جوامع مختلف شده است و بسیاری از افراد این روش جدید را جذاب و جالب می‌دانند. پدیده سوراخ کردن زبان از میان انواع مختلف پیرسینگ، جزو هنرهایی است که به تازگی شهرت یافته است.

یکی از دلایل محبوبیت پیرسینگ زبان این است که این نوع پیرسینگ به ندرت دیده می‌شود در نتیجه خاص بودن کاربر را نشان می‌دهد. بسیاری از افراد از پیرسینگ زبان به عنوان یک ابزار برجسته به منظور ایجاد یک حس هویتی یا بهبودی در احوال خود استفاده می‌کنند.

پیرسینگ زبان به نظر برخی از افراد یک علامت برای ابراز وجود و ابراز اعتقادات ذهنی و فرهنگی است. این نوع پیرسینگ برای افرادی که در بیان خود احساس محدودیت می‌کنند، یک راه برای ابراز وجود و یا داشتن یک شخصیت متمایز است.

 

 

مخالفان پیرسینگ زبان

پیرسینگ زبان یکی از جراحات زیبایی است که با سوراخ کردن زبان با نگین‌ یا حلقه‌های مخصوص تزیین می‌شود. این پدیده زیبایی یکی از شیوه‌هایی است که افراد به منظور ایجاد زیبایی بیشتر یا اعمال تغییراتی در ظاهر خود انجام می‌دهند. با این حال برخی از افراد نسبت به پیرسینگ زبان منفی نگریسته و مخالفت دارند.

دلایل مختلفی وجود دارد که بیانگر این مخالفت‌ها هستند به عنوان مثال یکی از دلایل این مخالفت‌ها می‌تواند مربوط به عقاید دینی و فرهنگی افراد باشد. برای بسیاری از افراد پیرسینگ زبان باورهای فرهنگی و دینی را تضعیف می‌کند.

برخی از افراد باور دارند که پیرسینگ زبان ممکن است به سلامتی زبان آسیب برساند. آسیب‌های دردناک، عفونت‌ها، خونریزی‌ و احتمال ایجاد اختلالات زبانی می‌تواند از جمله مشکلاتی باشد که به عنوان عواقب منفی پیرسینگ زبان به ذهن می‌رسد.

علاوه بر موارد نام برده شده برخی از افراد اعتقاد دارند که پیرسینگ زبان ممکن است تجاوز به حریم خصوصی زبان باشد از این رو باعث ایجاد مشکلات در جوانان و نوجوانان شود. افراد مخالف نگران این موضوع هستند که انجام چنین عمل زیبایی باعث افزایش بی‌توجهی به امور مهم شده و پیام‌های نامطلوب را به جوانان منتقل کند.

 

کلام آخر

پیرسینگ زبان دارای پتانسیل خطراتی نظیر عفونت‌ها، التهاب‌ها و خطرات دیگر است بنابراین مهم است که قبل از تصمیم‌گیری برای انجام چنین کاری به تحقیقات دقیق روی آورده تا اطلاعات کافی به دست آید.

پیرسینگ زبان به دلایل زیادی از جمله تمایل به ایجاد هویت فردی و جذابیت ظاهری اشخاص و چندین موارد دیگر در اواخر دهه‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده است که باید نزد پزشک زیبایی در محیطی بهداشتی و به طور اصولی انجام شود.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید