مدل لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه+ 50 عکس

دسته: کیف و کفش و لباس تاریخ نگارش: ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 170

بهترین توضیحات برای انتخاب مناسب ترین لباس بزرگ سایز مجلسی

مدل لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه+ 50 عکس

لباس مجلسی به تنهایی زیباست اما مهم است که شخص با چه هیکل و قدی از آن استفاده کند. لباس‌های مجلسی طراحی‌های بسیار متفاوتی داشته که هر بانویی باید با توجه به وزن، قد و سن نوع  مناسب آن را تن کند. مدل لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه باید با دقت خاصی انتخاب شود تا هیکل آن‌ها را متناسب‌تر و قد را بهتر جلوه دهد.

 

 

لباس مجلسی برای خانم‌های چاق و قد کوتاه

با تقسیم وزن بر حسب کیلوگرم بر توان دوم قد بر حسب متر، شاخص توده بدنی به دست می‌آید. هنگامیکه شاخص توده بدنی شخص بیشتر از عدد 30 شود، آن فرد جزو افراد دارای اضافه وزن محسوب می‌شود. برای قد نمی‌توان عدد دقیقی معین کرد زیرا می‌بایست میانگین قدی مردم یک منطقه را به دست آورد یا در جامعه آماری کوچک‌تر، خانواده را در نظر گرفت تا بتوان دقیق‌تر درباره آن اظهار نظر کرد. معمولا بانوان دارای قد زیر 155 سانتی‌متر جزو افراد کوتاه قد به شمار می‌آیند.

البته همیشه منظور از چاق بودن، داشتن اضافه وزن نیست بلکه ممکن است فرد دارای استخوان بندی درشت باشد و به دلیل اینکه قد چندان بلندی ندارد، چاق دیده شود. چاق و قد کوتاه بودن عیب نیست بلکه چالشی است که باید به شیوه هوشمندانه عمل کرد تا بتوان آن را زیباتر و به شکلی بهتر جلوه داد. یکی از موارد پیش‌رو برای چنین بانوانی انتخاب لباس مجلسی مناسب است.

انتخاب مدل لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه می‌تواند با در نظر گرفتن چند نکته‌ خاص انجام شود تا هم زیبا به نظر برسند و هم احساس راحتی کنند. در اینجا چند نکته و مدل پیشنهادی آورده شده است:

 

 

لباس‌های تک رنگ (مونوکروم)

استفاده از لباس‌های تک رنگ می‌تواند ظاهر را بلندتر و لاغرتر نشان دهد. رنگ‌های تیره مثل مشکی، سرمه‌ای و بادمجانی معمولا انتخاب‌های خوبی هستند اما بدین معنا نیست که نمی‌توان از رنگ‌های روشن یا چند رنگ استفاده کرد. پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های مونوکروم و ایجاد ترکیب رنگی یک‌دست در یک طیف خاص می‌تواند ظاهر را بلندتر و لاغرتر نشان دهد.

 

برش‌های عمودی

لباس‌هایی که دارای برش‌های عمودی هستند می‌توانند خطای دید ایجاد کرده و فرد را بلندتر نشان دهند. در لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه تا حد امکان تلاش می‌شود که از خطوط و طرح‌های افقی استفاده نشود.

 

یقه‌های هفت و V شکل

این نوع یقه‌ها گردن را بلندتر نشان می‌دهند و به طور کلی تأثیر لاغرتر بودن را القا می‌کنند. به طور کلی یقه‌های هفت عموما رسمی‌تر دیده می‌شوند به همین دلیل در مدل پیراهن مجلسی برای افراد چاق استفاده می‌شود.

 

 

استفاده از پارچه‌های نرم و کشی

پارچه‌های نرم و کشی به خوبی فرم بدن را می‌دهند و ظاهر بهتری ایجاد می‌کنند. پارچه‌های نرم و لَخت به خوبی روی بدن می‌نشینند و به حرکت طبیعی بدن کمک می‌کنند. این نوع پارچه‌ها به جریان یافتن هوا کمک نموده و در نتیجه راحتی بیشتری ایجاد می‌کنند. از پارچه‌های سفت، خشک و زمخت که حجم بدن را بیشتر نشان می‌دهند می‌بایست پرهیز کرد. چنین پارچه‌هایی به خوبی حالت نگرفته و برای دوخت لباس مجلسی پلاس سایز مناسب نیستند.

 

لباس‌های کمر دار

مدل‌هایی که کمر را مشخص می‌کنند مانند لباس‌های امپایر (Empire) یا کمربند دار، به تعریف کمر و ایجاد تناسب بهتر کمک می‌کنند. لباس امپایر از سرشانه تا زیر سینه متناسب بدن بوده و درست بعد آن گشاد می‌شود در نتیجه فرد را کشیده و قد بلندتر نشان می‌دهد و از سویی دیگر چاقی شکم، پهلو و باسن را می‌پوشاند. از انواع یقه‌ها مانند یقه گرد، هفت، اسکی و ... می‌توان برای لباس امپایر استفاده کرد.‌

 

دامن‌های تا زانو یا میدی

 طول دامن‌ها تا روی زانو یا میدی (طول دامن بین زانو تا بالای مچ پا) برای افراد قد کوتاه مناسب‌تر است زیرا بلند بودن دامن ممکن است فرد را کوتاه‌تر نشان دهد مگر اینکه سایر نکات درباره مدل لباس مجلسی برای افراد قد کوتاه و چاق رعایت شود.

 

 

لباس‌های A-line

لباس‌های A بر تن فرد به شکل عدد 8 دیده می‌شوند. این مدل لباس مجلسی که از کمر به پایین به آرامی و با شیب نسبتا ملایم به شکل مثلث باز می‌شود در نتیجه به تعادل بیشتر فرم بدن کمک می‌کند و توجه را از بخش‌های چاق‌تر بدن دور می‌کند.

 

لباس‌های با جزئیات ظریف

جزئیات ظریف مانند گلدوزی‌های کوچک، توری‌های نازک و تزئینات مینیمال می‌توانند جذابیت لباس را بیشتر کنند بدون اینکه توجه زیادی به سایز بدن جلب کنند. به همین دلیل است که طراحان در طراحی لباس مجلسی بزرگ سایز عموما از جنبه‌های تزئینی ریز یا متوسط رو به کوچک استفاده می‌کنند.

تزئینات کوچک مانند پاپیون‌ها و گل‌های کوچک می‌توانند لباس را جذاب‌تر کنند بدون اینکه توجه زیادی به سایز بدن جلب کنند. الگوهای بزرگ مانند گل‌های درشت یا نقش‌های بزرگ ممکن است هیکل شخص را بزرگ‌تر و درشت نشان دهند.

لباس‌های وجود دارند که دارای جزئیات در قسمت بالاتنه هستند. در صورتیکه فرد خواهان جلب توجه‌ها به قسمت بالاتنه باشد، می‌توان از لباس‌هایی با تزئینات در ناحیه گردن، یقه و شانه‌ها استفاده کرد. این کار باعث می‌شود تا توجه از نواحی چاق‌تر بدن مانند شکم، باسن و ران دور شود.

 

استفاده از پارچه‌های بافت‌دار و پیچیده

پارچه‌هایی که دارای بافت یا طرح‌های پیچیده هستند می‌توانند توجه را از فرم بدن دور کنند و به ایجاد یک ظاهر شیک و متناسب کمک کنند. در چنین پارچه‌هایی به جای چاپ طرح بر روی آن، بافت‌ها به طور خاص هنرنمایی کرده که از آن می‌توان در طراحی و تولید پیراهن مجلسی شیک پلاس سایز استفاده کرد.

 

 

لباس‌های با دامن پلیسه‌ای

پلیسه‌های عمودی می‌توانند بدن را باریک‌تر نشان دهند و حرکت آزادانه‌ای به لباس بدهند که برای مجالس بسیار مناسب است. از مدل پلیسه نه تنها در دامن بلکه در قسمت آستین‌های لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه می‌توان استفاده کرد که جلوه بسیار خوب و زیبایی به وجود می‌آورند.

 

پوشیدن لباس‌های با آستین سه‌ربع یا بلند

آستین‌های بلند یا سه ربع می‌توانند بازوها را باریک‌تر نشان دهند و به تعادل کلی بدن کمک کنند. آستین‌های کلوش یا مدل‌های زنگوله‌ای نیز می‌توانند به این هدف کمک کنند تا ظاهر فرد بهتر و زیباتر دیده شود. گاه از پارچه‌های نرم و لطیف حریری در قسمت آستین استفاده می‌شود تا هم بازووها و دستان را پوشانده و هم لباس مجلسی را شیک و شکیل نشان دهد.

 

استفاده از کت‌ و جلیقه‌

لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه همیشه به صورت پیراهنی نیست بلکه می‌توان از مدل شلواری نیز استفاده کرد. اگر بانویی علاقه‌مند به پوشیدن کت یا جلیقه باشد هم می‌توان مدل‌های کوتاه و فیت که درست تا روی کمر می‌رسند انتخاب نمود و هم اینکه از کت‌های بلندتر که تقریبا تا پایین باسن می‌رسند را پوشید. این مدل‌ها می‌توانند به تعریف کمر و ایجاد ظاهر بلندتر کمک کنند که بهتر است با یک کفش پاشنه دار استایل شود.‌

 

 

دوری از پارچه‌های براق

پارچه‌های براق و صیقلی ممکن است باعث شوند که نواحی چاق‌تر بدن بیشتر به چشم بیایند. پارچه‌های مات و غیر براق معمولا انتخاب بهتری هستند اما به این معنا نیست که هرگز نباید از آیتم یا پارچه‌های براق استفاده کرد. پارچه‌های براق نور را منعکس می‌کنند و توجه را به نواحی چاق‌تر جلب می‌کنند در نتیجه به همین دلیل باید در استفاده از آن احتیاط کرد.

دیدن عکس‌هایی که در این بخش از سایت زیبامون آمده است کمک می‌کند تا انتخاب بهتری میان گزینه‌های متنوع برای خرید یا سفارش دوخت لباس مجلسی بزرگ سایز داشته باشید.

 

استفاده از کمربندهای نازک

استفاده از کمربند میان بانوان بسیار رایج است. انتخاب مدل کمربند‌های نازک و مینیمال که در آن کمر بیشتر مشخص شود و تناسب بهتری در بدن به وجود می‌آورد. کمربند‌های تیره رنگ مانند مشکی، آبی نیلی، سرمه‌ای، بنفش، قهوه‌ای تیره یا سوخته، زرشکی و سبز تیره می‌توانند به تقسیم بدن به قسمت‌های متناسب کمک کنند و کمر را لاغرتر نمایان کنند. گزینه دیگر استفاده از کمربند هم رنگ لباس است.

البته استفاده از کمربند رنگ متضاد برای افرادیکه قد آن‌ها بسیار کوتاه است توصیه نمی‌شود زیرا باعث کوتاه‌تر دیده شدن فرد می‌شود. در لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه بهتر است که برشی روی کمر وجود نداشته باشد مگر اینکه:

  • لباس تک رنگ باشد
  • مدل لباس امپایر باشد (در لباس‌های امپایر تا حد امکان از کمربند استفاده نمی‌شود مگر در موارد خاص و جزئی)

 

 

استفاده از لباس‌های چند لایه

پوشیدن لباس‌های چند لایه مانند کت یا رو انداز می‌تواند به ایجاد لایه‌های زیبا و پنهان کردن بخش‌هایی از بدن که فرد دوست ندارد به چشم بیایند، کمک کند. در چنین حالتی از چند لایه پارچه هم جنس یا غیر هم جنس استفاده شده است. یکی از مدل‌هایی که به وفور در لباس مجلسی سایز بزرگ دیده می‌شود استفاده از حریر روی لباس یا استفاده از کت بر روی پیراهن یا تاپ است.

 

پوشیدن لباس‌های مجلسی با دامن حبابی

دامن‌های حبابی یا پُف دار می‌توانند به ایجاد تعادل بین بالاتنه و پایین‌تنه کمک کنند و بدن را متناسب‌تر نشان دهند. دامن حبابی که به آن دامن بالونی (Bubble Skirt) نیز گفته می‌شود در ناحیه لب  پایینی با بند یا کش جمع شده که حالت پفی به وجود می‌آورد. چنین دامن‌هایی بیشتر مناسب خانم‌های کم سن و سال که هیکل درشت و چربی اضافه در ناحیه ران و باسن دارند است.

 

 

اجتناب از لباس‌های خیلی تنگ یا خیلی گشاد

لباس‌های بسیار تنگ مجلسی قطعا بر چاقی بدن تاکید می‌کنند در حالیکه لباس‌های بسیار گشاد فرد را بدون فرم و شکل نشان می‌دهند. بهترین انتخاب، لباس‌هایی با برش‌های متناسب با بدن است که نه خیلی گشاد و نه خیلی تنگ است.

 

عکس لباس مجلسی افراد چاق و قد کوتاه

برای افراد چاق، انتخاب لباس مجلسی مناسب می‌تواند تاثیر بسزایی در ظاهر و اعتماد به نفس آن‌ها داشته باشد. در اینجا چند مدل پیشنهادی برای لباس مجلسی آورده شده است:

مدل لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه

مدل لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه دخترانه

لباس مجلسی برای افراد چاق

مدل لباس برای خانم های چاق

مدل پیراهن مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه

مدل لباس مجلسی بلند برای افراد چاق و قد کوتاه

مدل پیراهن مجلسی برای افراد چاق

مدل لباس مجلسی جدید کوتاه

لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه

لباس مجلسی برای افراد چاق

مدل لباس مجلسی برای ادم چاق

عکس مدل لباس مجلسی شیک

لباس برای افراد چاق

لباس مجلسی برای افراد قد کوتاه و چاق

مدل لباس مجلسی با دامن میدی

پیراهن مجلسی شیک

پیراهن مجلسی  برای افراد دارای اضافه وزن

ایده لباس مجلسی برای بانوان پلاس سایز

لباس مجلسی سایز بزرگ

لباس مجلسی جدید

مدل لباس مجلسی برای افراد درشت هیکل

لباس مجلسی برای افراد چاق

مدل پیراهن مجلسی برای افراد چاق و قد کوتا

لباس مجلسی برای افراد قد کوتاه 

مدل لباس مجلسی جدید کوتاه

مدل پیراهن مجلسی برای افراد چاق با دامن پلیسه

پیراهن مجلسی یشمی برای افراد چاق با دامن پلیسه

لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه

مدل لباس مجلسی برای افراد چاق

مدل لباس مجلسی برای خانم بزرگ سایز

لباس مجلسی برای افراد قد کوتاه و چاق

مدل لباس مجلسی کوتاه

مدل لباس مجلسی کوتاه برای بانوان درشت هیکل

پیراهن مجلسی شیک سفید

پیراهن مجلسی شیک

پیراهن مجلسی شیک پشت بلند جلو کوتاه

لباس مجلسی برای افراد قد کوتاه و چاق

لباس برای افراد چاق

ایده لباس مجلسی

مدل لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه

لباس مجلسی برای افراد چاق

 

پیشنهاد مطالعه:

 

لباس مجلسی پلاس سایز

 

نکات تکمیلی برای داشتن استایل بهتر در لباس مجلسی سایز بزرگ

چه مدل لباس مجلسی برای افراد چاق مناسب است؟ سوالی بود که در این بخش از سایت زیبامون به آن پاسخ داده شد. برای افراد درشت هیکل، دارای اضافه وزن و قد کوتاه تنها پوشیدن لباس مجلسی مناسب کافی نیست. در ادامه بهتر است موارد زیر را نیز در نظر گرفت تا بتوان ظاهری به یاد ماندنی و جذاب ایحاد کرد با رعایت این نکات می‌توان لباس‌هایی را انتخاب نمود که نه تنها ظاهر را به بهترین شکل نشان دهند بلکه احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری نیز ایجاد می‌کنند.

  • پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند: کفش‌های پاشنه بلند می‌توانند قد را بلندتر نشان دهند و کمک کنند فرد تا استایل کشیده‌تری داشته باشد. انتخاب کفش‌هایی با پاشنه متوسط تا بلند می‌تواند تغییر قابل توجهی ایجاد کند.
  • پوشیدن کفش‌های نوک تیز: کفش‌های نوک تیز می‌توانند به بلندتر نشان دادن پاها کمک کنند و ظاهر را کشیده‌تر کنند.
  • استفاده از اکسسوری‌های بلند: گردنبندهای بلند و گوشواره‌های کشیده می‌توانند خطای دید ایجاد کرده و فرد را بلندتر نشان دهند.
توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید