در حال گرفتن اطلاعات...

نحوه انتخاب کانسیلر مناسب پوستتان

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1987

وقتی قراره یه آرایش مناسب و اصولی داشته باشید، کانسیلر نقش پررنگی تو آرایشتون داره. چه برای پوشوندن لک‌ها و جوش‌های صورت و چه برای محو کردن تیرگی دور چشم. اما انتخاب کانسیلر مناسب احتیاج به رعایت یه سری نکات داره که تو این مطلب بهتون توضیح میدیم.

نحوه انتخاب کانسیلر مناسب پوستتان

استفاده از یک کانسیلر مناسب، نکته‌ای کلیدی در راستای داشتن یک آرایش شیک و زیباست. یک کانسیلر خوب باید علاوه بر پوشاندن جوش‍‌ها و لک‌های صورت و همینطور تیرگی دورچشم، کاملا با نوع و رنگ کرم پودرتان نیز همخوانی داشته باشد تا آرایشتان را یکدست و طبیعی نشان دهد.
در عین حال اگر از یک کانسیلر نامرغوب و نامناسب استفاده کنید، به جای پوشاندن عیوب صورت، برعکس، همه توجهات را به تیرگی‌ها و نقاط ناهموار پوستتان جلب می‌کنید.به همین دلیل شناخت کانسیلر مناسب پوستتان یک نکته کلیدی در روند آرایش است.

 

کانسیلر را مناسب جنس پوستتان و استفاده‌ای که از آن خواهید داشت تهیه کنید.
اگر پوست خشکی دارید، از کانسیلرهای مایع، به خصوص آن‌ها که رنگ‌های مات دارند استفاده نکنید، زیرا خشکی پوستتان را چندین برابر می‌کنند.
در عین حال اگر پوست چرب با منافذ باز دارید، از خریدن کانسیلرهای کرمی و استیکی خودداری کنید. زیرا با استفاده از این کانسیلرها، منافذ پوستتان بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند. همینطور باعث چربی بیشتر پوستتان می‌شوند.

 

 

برای نواحی زیر چشم، کانسیلرتان باید از نظر رنگ، تنها یک یا دو درجه از رنگ پوستتان روشن تر و ملایم تر باشد. در غیر اینصورت، هرچقدر هم کانسیلر را با براش پخش کنید، یک دایره روشن زیر چشم‌هایتان مشخص خواهد بود که مسلما به هیچ وجه جنبه زیبایی نخواهد داشت.
اگر از کانسیلر برای پوشاندن جای لک و جوش‌ها استفاده می‌کنید، بهتر است آن را کاملا هم رنگ کرم پودرتان خریداری کنید. در این حالت به هیچ وجه سراغ کانسیلرهایی با ته رنگ هلویی، صورتی، قرمز و زرد نروید. زیرا در این صورت کانسیلر به صورت نواحی مجزا از کرم پودر، روی صورتتان مشخص خواهد شد.

 

کانسیلر

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید