دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 2404

رسیدن به تناسب اندام یه راه طولانیه که خیلی از ماها ممکنه وسطش جا بزنیم و خسته شیم. اینجور وقت‌ها، به جای اینکه خیلی سریع سراغ شیرینی و شکلات برید و خستگی و ناامیدیتون رو با زیاد خوردن جبران کنید، چند تا حرکت ساده یوگا انجام بدید تا هم ذهن و هم بدنتون به آرامش برسه. اون وقت می‌بینید اشتیاق اولیه‌تون به شکستن رژیم کم شده و با قدرت بیشتری می‌تونید این راه رو ادامه بدید!

ورزش یوگا راهی برای تناسب اندام

رسیدن به تناسب اندام یک راه طولانی است که خیلی از ما ممکن است وسط راه جا زده و خسته شویم. در اینطور مواقع، بهتر است خویشتن‌دار باشید و سراغ شیرینی و کیک‌ها نروید و یا اینکه از قبل برای این ناامیدی‌های موقت و گذرا، با تهیه چند نوع شیرینی و کیکی که چاق‌کننده نیستند، خود را برای بازگشتن به ورزش و تصمیم برای کاهش وزنتان آماده کنید.

به هر حال این شرایط طبیعی است و باید سعی کنید آن را سپری کنید. بهتر است چند حرکت ساده یوگا انجام دهید تا هم ذهن و هم بدنتان به آرامش برسد. آن زمان است که می‌بینید اشتیاق اولیه‌ شما به شکستن رژیم کم شده و با قدرت بیشتری می‌توانید این راه را ادامه دهید! با یادگیری حرکات یوگا، گونه‌های پر و پوست زیبایی نیز خواهید داشت، زیرا یوگا تمام عضلات را درگیر می‌کند و عضله‌سازی در بدن نیز از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند.

1. این حرکتی که مشاهده می‌کنید، اکسیژن خون را به سرعت در تمام بدنتان پخش کرده و تنها در چند ثانیه انرژی و شادابی‌ بیشتری خواهید داشت. 
طوری قرار بگیرید که انگشت وسط دستتان کاملا در امتداد آرنجتان باشد. تا جایی که می‌توانید پاهایتان را صاف کنید. سعی کنید اصلا فشاری به سرتان وارد نشود. تا زمانی که احساس فشار نداشتید در این حالت بمانید.

 

یوگا

 

2. وقتی در این حالت قرار گرفتید، به این فکر کنید که تمام ناراحتی‌ها و سختی‌هایتان به همین شکل از بدنتان خارج و به زمین منتقل می‌شوند. 
در هر دم و بازدم سعی کنید فشار بیشتری به انگشتان پایتان وارد کرده و گردن و شانه را کاملا رها کنید. برای 5 دم و بازدم در این حالت بمانید.

 

 

3. روی دو زانو نشسته و دست‌هایتان را به حالت کشیده کاملا دراز کنید. سرتان را روی تشک قرار دهید و تا جایی که به شما حس خوبی می‌دهد، دست‌هایتان را به سمت جلو بکشید. به مدت 10 نفس عمیق در این حالت بمانید و فکرتان را کاملا رها کنید. خواهید دید که چه آرامشی به شما دست خواهد داد!

 

 

انواع تمریناتی که شما را زودتر لاغر می‌کنند!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
خ.رحمانی
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۹
یوگا خیلی بی نظیره هم برای خوش اندام شدن هم برای از بین بردن درد هم برای آرامش ذهن و جسم خیلی مفیده
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید