اشتباهات رایج در استفاده از کرم پودر

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 12176

کرم پودر، لوازم آرایش مخصوص صاف و بدون نقص کردن پوست است، اما اشتباهات رایج در آن، باعث از بین رفتن زیبایی پوست و در نتیجه آرایش صورت می‌شود.

اشتباهات رایج در استفاده از کرم پودر

کرم پودر از آرایش‌های ویژه و پایه برای داشتن پوست صاف و طبیعی است. استفاده از آن چنان رایج است که بسیاری از بانوان از کرم پودر، حتی بدون آرایش دیگری برای اجزای صورتشان، استفاده می‌کنند. در این مطلب با اشتباهات رایج استفاده از کرم پودر آشنا شوید و از آن‌ها دوری کنید.

 

اشتباهات کرم پودر زدن کدام است؟

1. تست کردن کرم پودر روی پوست دست

برای خرید کرم پودر مناسب برای رنگ پوستتان، بدترین کار این است که آن را روی پوست دستتان امتحان کنید. کمی از کرم پودر را روی پوست فک، پیشانی یا اطراف بینی امتحان کنید و بهترین و مناسبترین رنگ برای پوستتان را انتخاب کنید.

 

2. استفاده از دست یا اسفنج

این اشتباه آن قدر رایج است که حتی گاهی آرایشگران نیز آن را مرتکب می‌شوند. استفاده از دست یا اسفنج، باعث ایجاد یک لایه‌ی ضخیم از کرم پودر روی پوست می‌شود که ظاهری خراش آلود روی پوست پیدا می‌کند و یکدست و صاف نمی‌شود. از یک براش بزرگ و مناسب برای کرم پودر استفاده کنید تا کرم را به طور یکنواخت روی پوست صورت پخش کند.

 

کرم پودر زدن با براش مخصوص

 

3. خط کرم پودر تا چانه

این خیلی اشتباه بدی است که تا چانه کرم پودر بزنید و زیر آن و گردن را فراموش کنید. این دورنگی ایجاد شده در پوست صورت و گردن شما، آرایشتان را ناقص خواهد کرد. کمی کرم پودر را تا زیر چانه ادامه دهید و برای گردن هم از یک پودر برنزه کننده استفاده کنید تا بدون آرایش و با رنگ پوست طبیعی باقی نماند.

 

4. ضخامت زیاد لایه کرم پودر

وقتی یک لایه‌ی ضخیم کرم پودر به روی صورت می‌مالید، پوستتان حالت ماسک گونه و غیر طبیعی به خود می‌گیرد. ضمن اینکه با هر حرکت عضلات صورت، یک چین  و خط روی آن ایجاد می‌شود که اصلا زیبا نیست. هدف از استفاده از کرم پودر، ایجاد یک پوست صاف و یکدست است که با کمی از آن نیز می‌توانید آن را کسب کنید.

 

کرم پودر مایع روی صورت

 

5. استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر

این هم یک اشتباه رایج است. کانسیلر را باید بعد از کرم پودر زد تا نواقصی را که کرم پودر نتوانسته برطرف کند را بپوشاند.

 

6. حذف پرایمر

پرایمر یک کرم شروع کننده‌ی آرایشی است که برای زیرسازی مناسب پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی آن را حذف کنید، کرم پودر به خوبی روی پوست نمی‌نشیند و ماسیده به نظر می‌آید.

 

7. استفاده‌ی زیاد از پنکک 

پنکک به دلیل خشک بودن، رطوبت پوست را جذب می‌کند و حالتی خشک و ترک خورده به پوست می‌دهد. بهتر است اگر پوست خشکی دارید، پنکک نزنید و یا یک لایه‌ی نازک از آن را روی کرم پودر استفاده کنید.

 

چگونه فونداسیون مناسب رنگ پوست خود را انتخاب کنیم؟

ترفندهای آرایشی برای پوست های خشک

رازهای آرایشی مهم در سال 2017 - قسمت چهارم

ترفندهای آرایشی - آرایش صورت و مدل مو - ویدیو

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید