پیکرتراشی و اطلاعاتی درباره آن

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1814

لیپوساکشن یا پیکرتراشی یکی از عمل‌های زیبایی جدید برای از بین بردن چربی‌های اضافی بدن است. اما، آیا این روش برای همه مناسب است؟

پیکرتراشی و اطلاعاتی درباره آن

همه چیز درباره لیپوساکشن 

دنیای امروز، دنیای تغییر و تحول است. تغییر و تحول در همه چیز، از ارتباطات مردم با یکدیگر گرفته تا شیوه‌ی زندگی آن‌ها. پس عجیب نیست که گاهی این تغییرات منجر به زیبایی شود، شاید دلیل اصلی اینکه امروزه، عمل‌های زیبایی رونق بسیاری گرفته همین باشد.

ساکشن یک جراحی زیبایی برای از بین بردن چربی‌های اضافی در بدن  است. لیپوساکشن یعنی خارج کردن چربی با استفاده از تجهیزات بسیار تخصصی!

 مهمترین نکته در خصوص این جراحی این است که نباید روی این روش، به عنوان روش مناسبی برای درمان چاقی حساب کرد. لیپوساکشن فقط برای افرادی که وزن نسبتا متعادلی دارند، ولی بدنشان شکل مناسب ندارد، توصیه می‌شود. این عمل نیز مانند بسیاری از عمل‌های زیبایی دارای عوارضی است و به همین دلیل بهتر پیشنهاد این است که افراد برای ایجاد تناسب اندام، از سایر روش‌‌ها مانند رژهیم، برنامه‌های ورزشی و ... استفاده کنند.

 

پیکر تراشی

 

لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که به دلیل چاقی، دچار دردهای استخوانی و دردهای ستون فقرات هستند، افراد مبتلا به بیماری دیابت و همچنین افرادی که فشارخون بالایی دارند، باید از انجام این عمل خودداری کنند.

فرد داوطلب باید پوست مناسبی داشته باشد. در کل افرادی باید این عمل را انجام دهند که قبل از انجام آن، بدنشان را از نظر دستگاه‌های گوارشی و غدد درون‌ریز بررسی کرده‌اند. چرا که گاهی اوقات افراد به کم ‌کاری تیرویید و یا دیابت مبتلا هستند، و نمی‌دانند که این عمل ممکن است برای آن‌ها مشکل ایجاد کند.

شکم و ران، اعضای عمده‌ای هستند که چربی در آن دخیره می‌شود. بافت چربی نیز مانند سایر بافت‌های بدن زنده و فعال است، و رگ‌های خونی فراوانی دارد. به همین دلیل تراشیدن این بافت، منجر به ایجاد ضایعات شدید، در شبکه رگ‌های خونی بدن می‌شود و گاهی بدن هرگز قدرت ترمیم کامل این ضایعات را پیدا نمی‌کند.

عمل لیپوساکشن، با پاره شدن پرده نازک در برگیرنده اعضای داخل شکم همراه است، بنابراین ممکن است فرد در معرض خطر عفونت شدید و گاهی مرگ قرار گیرد. پوست ناحیه لیپوساکشن نیز غالبا متعاقب این عمل، دچار چروکیدگی دایمی می‌شود.

 

چه مقدار از چربی بدن با لیپوساکشن خارج می‌شود؟

اگر یک فرد چاق 100 کیلوگرمی، که در حدود 30 تا 40 کیلوگرم چربی در بدن خود دارد، و حداقل 10 تا 15 کیلوگرم آن اضافه است، با عمل لیپوساکشن تنها 5.2 کیلوگرم از چربی اضافه، از بدن فرد خارج می‌شود. بنابراین این عمل هیچ تاثیر مثبتی بر وضعیت فیزیکی و سلامتی فرد ندارد.

این عمل، صرفا برای دستیابی به زیبایی یا برای افراد عادی که قادرند با تغییر روش زندگی و در پیش گرفتن تغذیه درست و سالم وزن کم کنند، توصیه نمی‌شود. فقط در برخی از موارد خاص، با در نظر گرفتن تمام جوانب ایمنی و زیر نظر پزشک متخصص، استفاده از لیپوساکشن تا اندازه‌ای می‌تواند باعث کاهش چربی زیر پوستی و موضعی شود.

 

لیپوماتیک - پیکر تراشی حرفه ای در تهران

عمل زیبایی - رازهایی که باید درباره ی عمل زیبایی بدانید

عمل زیبایی - رازهایی که باید درباره ی عمل زیبایی بدانید

فواید اکسیژن درمانی برای جوانسازی و زیبایی پوست

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید