آموزش آرایش چشم در چند مرحله

دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 3043

شما هم از اون دسته خانم هایی هستید که فقط برای مراسم های خاص آرایش می کنید؟ امروز به صورت تصویری آرایش چشمی رو یاد می گیریم که کاملا مناسب آرایش روزانتون هست.

آموزش آرایش چشم در چند مرحله

اگر می خواهید بدانید آرایش چشمتان در موقعیت های روزمره مانند محیط کار و تحصیل باید چگونه باشد، در این مقاله همراه ما باشید.

مرحله اول :
اولین کارتان باید زدن پرایمر سایه چشم به پلکتان باشد. پرایمر باعث میشود سایه هر چه دیرتر از روی پلکتان پاک شود و در نتیجه هر ساعت احتیاج به تجدید آرایش پیدا نخواهید کرد. همینطور سایه چشمتان را بسیار صاف و مخملی نشان خواهد داد. اگر پرایمر ندارید، میتوانید از کانسیلر هم استفاده کنید.
 

پرایمر

 

مرحله دوم : 
به جای خریدن چندین سایه چشم تک رنگ که سالی یک بار هم استفاده نمیشوند، یک سایه چشم چهارتایی با این رنگها بخرید : یک رنگ چند درجه تیره تر از رنگ پوستتان، یک رنگ چند درجه روشن تر از رنگ پوستتان، یک رنگ با تن متوسط و یک رنگ تیره. دو براش مناسب هم برای بالا و پایین چشم خریداری کنید. این ها ابزار کار هرروزه شما خواهند شد.
 

سایه چشم

 

مرحله سوم :
آن رنگ از سایهتان که چند درجه از رنگ پوستتان روشن تر است را با براش به گوشه داخلی چشمتان بزنید. سپس براشتان را به مقدار بسیار کم در آب آغشته کرده و دوباره همان کار را تکرار کنید. برقی که این کار به چشمانتان میدهد شما را متعجب خواهد کرد.
 

آرایش چشم

 

مرحله چهارم :
سایه با تن متوسط را با براشتان به هلال بالای پلکتان بزنید. به اندازه ضخامت براشتان این کار را بکنید، نه بیشتر. به هیچ وجه سایه را تا نزدیک ابرویتان بالا نبرید.خود پلکتان را هم تمیز نگه دارید.
 

مداد چشم

 

مرحله پنجم :
حالا سایه ای که چند درجه از پوستتان تیره تر است را با براش کاملا به پشت پلکتان بزنید.
 

هایلایتر

 

مرحله ششم :
برای پایین چشمتان هم براش را به سایه متوسط و سایه تیره تر از پوستتان آغشته کرده و از گوشهی بیرونی چشم شروع به کشیدن کنید. دقت کنید که روی سایه قبلی که گوشه داخلی چشمتان کشیده بودید نیایید.
 

آرایش چشم

 

مرحله هفتم :
حالا سایه تیره را با براش کاملا نزدیک به خط مژهها در سرتاسر پلکتان بکشید تا چشمانتان جلوه زیباتری پیدا کنند.
 

 

مرحله هشتم :
اگر دوست داشتید میتوانید از خط چشم مایع نیز استفاده کنید. ولی حتما خط چشمتان را با مهارت تمام و کاملا نازک بکشید. در آخر نیز از ریمل استفاده کنید.
 

خط چشم

 

همان طور که میبینید این آرایش میتواند تبدیل به آرایش روزمره شما شود:

 

 

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نازنین ازشمال
۹ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲
بقول قدیمیها سرخاب و سفیداب مرا رعناکرد یک روز نزدم وای مرا رسوا کرد
پاسخ
صفروند
۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
شما واقعا مثل یه آرایشگرحرفه ای توضیح دادید
پاسخ
مریم
۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۶
من عاشق آرایش چشمم خیلی بدردم خورد
پاسخ
میترا عظیمی
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۳
آرایش چشم اگه زیبا باشه زیبایی صورت رو دو چندان میکنه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید