عینک آفتابی اصل و تقلبی را بشناسید

دسته: لنز و عینک تاریخ نگارش: ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 4956

برای جلوگیری از هرگونه آسیب به چشم لازم است که اطلاعات خوب و کاملی درباره‌ی عینک‌های آفتابی اصل و تقلبی داشته باشید!

عینک آفتابی اصل و تقلبی را بشناسید

دلیل استفاده از عینک آفتابی این است که با وجود اشعه ماوراء بنفش و شدت نور آفتاب صدمه‌ای بر چشم وارد نشود به همین دلیل در انتخاب عینک آفتابی باید به نکات مهمی توجه کرد. عینک آفتابی که دارای استاندارد های مشخصی نباشد و قوانین ساخت در آن رعایت نشده باشد نه تنها از آسیب رساندن نور آفتاب جلوگیری نمی‌کند بلکه ممکن است صدماتی جدی و جبران ناپذیری به چشمان شما وارد کند.

ما در این قسمت از زیبامون دات کام به چند نکته مهم در رابطه با شناخت عینک آفتابی اصل از عینک آفتابی تقلبی اشاره کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

 

چگونه عینک آفتابی اصل را تشخیص دهیم؟

همان‌طور که برای جلوگیری از آسیب نور آفتاب به پوست خود از کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌کنیم باید چشمان خود را نیز در برابر این آسیب‌ها در امان نگه داریم. چشمان ما قابلیت منحصر به فردی دارد و در برابر نور شدید، مردمک آن جمع می‌شود که نور کمتری را جذب کرده و از آسیب رساندن به آن جلوگیری کند.

 

عینک آفتابی اصل

 

ویژگی‌های عینک آفتابی استاندارد

عینک آفتابی استاندارد ویژگی‌های خاصی دارد. یکی از خصوصیات عینک آفتابی این است که دارای استاندارد uv 400 باشد. یعنی بتواند بیشترین اشعه ماورا بنفش را پس دهد و از رسیدن آن به چشم‌ها جلوگیری کند.

ممکن است حین خرید روی برخی از محصولات این عدد درج شده باشد. با خرید عینک آفتابی اصل مطمئن شوید که آن محصول این استاندارد را دارا باشد. در برخی از فروشگاه‌های معتبر عینک آفتابی، دستگاه‌هایی وجود دارد که این نوع استاندارد را برای شما به نمایش می‌گذارد. این استاندارد باید در تمام نقاط عدسی عینک آفتابی رعایت شده باشد. بیشترین ساعات اشعه ماورا بنفش 2 ساعت بعد از طلوع و 3 ساعت قبل از غروب خورشید است که در صورت عدم رعایت، بیشترین آسیب‌ها در این زمان بر پوست و چشم‌ها وارد می‌شود.

یکی دیگر از خصوصیات عینک آفتابی استاندارد، عدسی آن است که باید سطح هموار و یک‌دستی داشته باشد. یعنی اگر عینک آفتابی را به چشمان خود بزنیم و به لبه‌ی دیوار یا میزی نگاه کنیم و سر خود را به صورت عمودی جا به جا کنیم، در این حالت نباید امواجی دیده شود. زمانی‌که از عینک آفتابی استاندارد استفاده می‌کنید، مردک چشم در مقابل آینه به سختی دیده می‌شود.

 

عینک آفتابی

 

مضرات عینک آفتابی تقلبی

زمانی که عینک آفتابی تقلبی را بر چشمان خود می‌زنیم به چشمان خود دستور می‌دهیم که از نور زیاد خبری نیست و مردمک چشم باز شده و برای دید بیشتر و نور بیشتر آماده می‌شود در حالی که عینک آفتابی تقلبی استاندارد uv400 در آن به کار نرفته و تمامی اشعه‌های مضر آفتاب با بیشترین شدت با مردمک باز وارد چشم‌های ما می‌شود. یکی دیگر از مضرات عینک آفتابی تقلبی، وجود موج‌های بسیار کوچکی در عدسی آن‌ها است که باعث مشکلات فراوانی برای چشم‌می‌شود.

در طی تحقیقات انجام شده در استفاده از عینک آفتابی تقلبی آسیب‌هایی از جمله سردرد، خارش و سوزش چشم، خشکی چشم و...  برای چشم به‌همراه دارد.

ممکن است از نظر ظاهری تمامی عینک آفتابی اصل و تقلبی شبیه به همدیگر باشند اما فراموش نکنید که دلیل استفاده از عینک آفتابی سلامتی چشمانمان است و اگر استانداردهای کافی را نداشته باشند مضر و بسیار خطرناک هستند.

 

انواع مدل عینک مناسب بانوان

عینک آفتابی - معرفی برندهای معروف و گران قیمت

زیباترین مدل های عینک آفتابی آینه ای سال 2017

اشتباهاتی که عینک آفتابی محبوبتان را خراب می‌کند

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید