در حال گرفتن اطلاعات...

ترفندهایی برای کالری سوزی آسان

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 2097

کالری سوزی تنها به فعالیت‌های ورزشی وابسته نیست. شما می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر در طول روز کالری بسوزانید!

ترفندهایی برای کالری سوزی آسان

شرایط زندگی امروزه و ماشینی شدن تمام کارها امکان تحرک و فعالیت را از بیشتر افراد گرفته است. اما می‌توان کارهای روزمره را به گونه‌ای انجام داد که باعث تحرک بیشتر شود.

تحرک داشتن در تمام طول روز کلید سلامت عمومی و کاهش وزن است. برای آن‌که در تمام روز تحرک داشته باشید این روش‌ها را امتحان کنید تا هم از کارهایی که روزانه انجام می‌دهید لذت ببرید و هم با داشتن تحرک، از اینکه چربی‌های اضافه در بدنتان تجمع نکرده‌اند از خودتان راضی باشید. در محل کار نیز می‌توانید با انجام چند حرکت ورزشی، تحرک بیشتری داشته باشید.

 

روش‌هایی برای کالری سوزی بیشتر در طول روز

 

خندیدن

آیا می دانستید برای هر خنده، دیافراگم 100حرکت انجام می‌دهد که مساوی 10دقیقه انجام ایروبیک است؟ خندیدن محرک متابولیسم است. پس بی دلیل هم که شده کمی بخندید.

 

خندیدن

 

قدم زن

قدم زدن را فراموش نکنید و از هر موقعیتی برای این کار استفاده کنید. مثلا این قانون را برای خود تصویب کنید که هر بار تلفن همراه یا منزل شما زنگ می‌خورد باید حین صحبت کردن در خانه قدم بزنید. به این ترتیب روزی 5 تا 10 دقیقه به تحرکتان افزوده می‌شود.

 

قدم زدن

 

استفاده از لیوان کوچک

در محل کار یک لیوان کوچک داشته باشید. وقتی لیوان شما کوچک باشد مجبورید برای خوردن آب یا چای چند مرتبه از روی صندلی بلند شوید و مسافتی را بپیمایید. این‌کار علاوه بر اینکه خستگی شما را از پشت میز نشستن برطرف می‌کند، برای چند دقیقه هم که شده باعث ایجاد تحرک در شما می‌شود.

 

استفاده از لیوان کوچک

 

ایستاده کار کردن

اگر می‌توانید در دفتر کارتان سعی کنید هر چند ساعت یک بار 10 دقیقه ایستاده کار کنید. به این ترتیب هم سلامت کمرتان تضمین می‌شود و هم کالری بیشتری می‌سوزانید.

 

ایستاده کار کردن

 

شمارش قدم‌ها

یک قدم‌شمار در دست بگیرید و میزان قدم‌هایی که در طول روز برمی‌دارید را محاسبه کنید با برداشتن قدم‌های بیشتر کالری بیشتری از دست می‌دهید و سلامت عمومی و سلامت قلب و عروق خود را تضمین می‌کنید.

 

شمارش قدمم

 

دمبل زدن جلوی تلوزیون

اگر صبح‌ها و یا در طول روز عادت به دیدن تلویزیون دارید یک وزنه بردارید و هر بار که آگهی تبلیغاتی پخش می‌شود دمبل بزنید. همین حرکات کم و کوتاه نتایج شگرفی در درازمدت دارند.

 

دمبل زدن

 

تکان دادن اندام‌های بدن حین کار

وقتی پشت میز کارتان هستید سعی کنید پاها، دستها، انگشتان، مچ و … را تکان دهید. این کار به سوزاندن بیشتر کالری کمک می‌کند.

 

ورزش کردن

 

تقسیم کردن زمان ورزش به دو یا چند قسمت

اگر کار شما به گونه‌ای است که نمی‌توانید به اندازه کافی تحرک داشته باشید سعی کنید زمان تحرک خود در روز را به 2 قسمت کنید. به جای آنکه یک ساعت بعد از شام پیاده‌روی کنید نیم‌ساعت صبح و نیم‌ساعت بعدازظهر این کار را انجام دهید. بررسی‌ها نشان داده است که این کار سبب تحریک بهتر متابولیسم می‌شود.

 

کدام ورزش‌ها شما را زودتر لاغر می‌کنند؟

کاهش وزن - آب طعم دار برای لاغری!

بهترین معجون خانگی برای لاغری و افزایش متابولیسم

دلایل اصلی عدم کاهش وزن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید