در حال گرفتن اطلاعات...

روش‌هایی ساده برای تقویت و بازسازی لثه

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 4684

ما برای سلامت بدن به پروتئین نیاز داریم. اگر ذخایر پروتئین در بدن کم شود به انواع بیماری‌های لثه و پوسیدگی دندان دچار می‌شویم.

روش‌هایی ساده برای تقویت و بازسازی لثه

تقویت لثه یکی از موارد مهمی است، که در سلامت بدن نقش بسیار مهمی دارد. تحلیل لثه در خیلی از موارد باعث از دست دادن دندان نیز می‌شود. اگر بهداشت را رعایت نکنید، و در مسواک زدن کوتاهی کنید، قعطا به بیماریهای دهان و دندان مبتلا می‌شوید. علاوه بر رعایت بهداشت، باید به تغذیه خود نیز توجه ویژه داشته باشید. مصرف انواع ویتامین و پروتئین را فراموش نکنید. بر همین اساس، با ایجاد تغییر در رژیم غذایی خود نه تنها می توانید به تقویت لثه های خود کمک کنید، بلکه سلامت بدن را بهبود می‌بخشید. داشتن لثه های محکم تر

 

کاهش مصرف قند برای تقویت لثه و سلامت بدن

 

بازسازی لثه

 

قند دشمن دندانهاست، و باعث پوسیدگی آنها و از بین رفتن لثه می‌شود. بنابراین در رژیم غذاییتان یک تجدید نظر داشته باشید، و از مصرف انواع غذاها، و نوشیدنی‌های حاوی قند برای تقویت لثه و همچنین سلامت بدن خودداری کنید. همه چیز درباره سلامت دهان و دندان‌ها

 

تقویت لثه و سلامت بدن با مصرف پروتئین کافی

 

مواد غذایی حاوی پروتئین

 

سلامت بدن نیازمند مصرف پروتئین کافی است. در صورت مصرف محدود پروتئین، بدن دچار مشکلاتی می‌شود که جبران ناپذیر است. همین امر سبب تحلیل رفتن لثه‌ها و افتادن دندانها می‌شود. برای این که میزان پروتئین مصرفی روزانه خود را محاسبه کنید می‌توانید وزن خود را تقسیم بر 2 کنید که نتیجه حاصله میزان پروتئین مورد نیاز به گرم است. این عدد را تقسیم بر 3 کنید و میزان پروتئین مورد نیاز در هر وعده غذایی روزانه مشخص می‌شود. به عنوان مثال، اگر 140 پوند (63.5 کیلوگرم) وزن دارید، این عدد تقسیم بر 2 می‌شود 70 پوند (31.7 کیلوگرم) و بر همین اساس به 70 گرم (31.7 گرم) گوشت در روز نیاز دارید که با تقسیم آن به عدد 3 به 23.33 گرم (10.5 گرم) در هر وعده می‌رسیم.

 

ویتامین C مفید برای سلامت بدن، تقویت لثه و دندان

برای اینکه همیشه لثه‌هایی سالم و محکم داشته باشید، از مصرف ویتامین سی غافل نشوید. اگر میزان این ویتامین در بدن کم باشد به خونریزی لثه مبتلا می‌شوید. حداقل مقدار توصیه شده مصرف روزانه این ماده مغذی 65 تا 90 میلی گرم است و میانگین دوز مصرفی روزانه 1,000 میلی گرم است که برای برخی افراد می‌تواند تا 2,000 میلی گرم نیز برسد. در حقیقت دوز 2000 میلی گرم سقف مصرف روزانه ویتامین C محسوب می‌شود.

از کجا بفهمیم بیماری لثه داریم

مصرف چای سبز و سلامتی دندان و لثه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید