در حال گرفتن اطلاعات...

عوارض عمل زیبایی بینی

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 1302

عمل زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی در دنیا است. در کنار تمام مزیت‌های این عمل، عوارض بسیاری نیز دارد که به تعدای از آن‌ها اشاره کرده‌ایم!

عوارض عمل زیبایی بینی

در همه جای دنیا افرادی وجود دارند که خواهان تغییر شکل و زیباتر شدن هستند و برای این‌کار به سراغ عمل جراحی زیبایی می‌روند. عمل زیبایی بینی مزایای بسیاری دارد اما گاهی این زیباتر شدن توسط افراد غیرمتخصص انجام می‌شود و عوارض ناخواسته و پیامدهای ناخوشایندی را برای فرد ایجاد می‌کند.

همیشه احتمال این‌که یک عمل زیبایی دارای عوارض باشد وجود دارد.عوارض بعد از عمل معمولا به راحتی برطرف می‌شوند اما گاهی بعضی از آن‌ها خساراتی جبران‌ناپذیر ایجاد می‌کنند. در ادامه با زیبامون دات کام همراه باشید و با برخی از این عوارض بیشتر آشنا شوید.

 

عوارض احتمالی بعد از جراحی زیبایی بینی

 

کوچک شدن سوراخ‌های بینی

 

کوچک شدن سوراخ بینی

 

اگر جراحی زیبایی بینی توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام نشود ممکن است بعد از عمل بینی با کوچک شدن سوراخ بینی مواجه شوید. اگر بیماری که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته است، هنگام تنفس پره‌های بینی به تیغه بینی نزدیک شوند به این معنی است که یا از ابتدا پره‌های بینی‌اش ضعیف بوده که با جراحی ضعیف‌تر شده یا این‌که جراح حین عمل، ساختارهای نگهدارنده بینی را تقویت نکرده است. در این مواقع بیمار نیازمند عمل جراحی مجدد است به این صورت که لازم است سوراخ‌های بینی را کمی بزرگ‌تر کنند، یعنی از تیغه بینی غضروفی بردارند و آن را به سوراخ‌های بیش از حد تنگ شده پیوند بزنند.

 

کاهش حس بویایی

 

کاهش حس بویایی

 

کاهش حس بویایی یکی دیگر از مشکلاتی و عوارضی است که بیماران بعد از عمل دارند. از آنجا که جراحی زیبایی بینی خارج از قلمرو و اعصاب بویایی انجام می‌شود بنابراین هیچ صدمه‌ای هم به آنها وارد نمی‌شود. کاهش حس بویایی یک عارضه موقت رینوپلاستی و ناشی از ورم پوشش داخل بینی است و این تورم مانع از رسیدن مولکول‌ها به پایانه‌های اعصاب بویایی می‌شود ولی قابل بازگشت است.

 

افزایش تنفس دهانی

 

افزایش تنفس دهانی

 

تعدادی از بیماران ممکن است تا مدت‌ها بعد از عمل جراحی مجبور شوند از راه دهان تنفس کنند. آن گروه از افرادی که قبل از عمل دچار آلرژی بودند، بعد از عمل آلرژی‌شان به مراتب شدیدتر خواهد شد و شاید چند هفته تا چند ماه هم طول بکشد اما به خاطر تورم مخاط، بعد از جراحی تا 10 درصد موارد افراد سالم نیز علایم حساسیت را پیدا خواهند کرد.

تنفس از راه دهان، عارضه ای جدی است و روی کیفیت زندگی تاثیر می‌گذارد زیرا فردی که با دهان تنفس می‌کند دچار خشکی مخاط دهان می‌شود و خشکی دهان در دراز مدت باعث خرابی دندان‌ها شده و کم‌خوابی یا بدخوابی، ناشی از آن باعث کسالت یا عصبانیت شخص خواهد شد.

 

سوراخ شدن تیغه بینی

در مواردی که جراحی زیبایی بینی با اصلاح انحراف داخل بینی همراه می‌شود، این احتمال وجود دارد که جراحی منجر به ایجاد سوراخی در تیغه بینی شود. بیمار بعد از عمل شاید هیچ علامتی نداشته باشد ولی اغلب با آبریزی بینی و تنفس سوت مانند به پزشک مراجعه می‌کند. البته تنفس سوت مانند وقتی مشهود است که سوراخ‌های بینی خیلی کوچک باشد و در سوراخ‌های بزرگ علامت خاصی دیده نمی‌شود. اگرچه پیدایش سوراخ نادر است اما در صورت ایجاد، جراحی دیگری برای بستن سوراخ نیاز است. در برخی مواقع نیز تصحیح این عارضه غیرممکن است.

 

مراقبت‌های قبل از عمل جراحی بینی 

سلبریتی‌ها قبل و بعد از عمل‌های زیبایی

رینوپلاستی بینی چیست و چه نکاتی دارد؟

فواید اکسیژن درمانی برای جوانسازی و زیبایی پوست

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید