در حال گرفتن اطلاعات...

درمان افسردگی با ورزش

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 4304

امروزه بیماری افسردگی در بین مردم خیلی فراگیر شده و ورزش‌های زیادی هم برای آرامش ذهن وجود دارند.در واقع بهترین درمان برای افسردگی ورزش می‌باشد.

درمان افسردگی با ورزش

 

ورزش در واقع به سلامت جسم و ذهن کمک بسیار مهمی می‌کند. اما یکسری از ورزش‌ها هستند که روری آرامش ذهن تاثیرات خوبی می‌گذارند. سالم ماندن روح و روان با ورزش

 

دویدن یک ورزش برای مقابله با افسردگی

 

دویدن در جنگل

 

دویدن برای سلامتی بسیار مناسب است. این ورزش کالری سوزی بالایی دارند و احتمال بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. تنها پنج ‌دقیقه دویدن در روز طول عمر را افزایش می‌دهد. دویدن بر روی روحیه نیز تاثیر مثبت دارد.دویدن تغییراتی در انتقال دهنده‌های عصبی همچون سروتونین و نورپینزین ایجاد می‌کنند که باعث احساس خوب می‌شوند. به نظر می‌رسد که دویدن تاثیر زیادی بر آرامش ذهن دارد.بررسی‌ها نشان داده است که ورزش مانند داروهای ضد افسردگی عمل می‌کند و می‌تواند افسردگی های مزمن را با کمک رشد نرون های جدید در مغز کاهش دهد. دویدن خواب شب را راحت‌تر می‌کند و باعث افزایش حافظه و کاهش استرس نیز می‌شود. فواید ورزش برای مغز

 

پیاده روی در جنگل و طبیعت یک ورزش مناسب برای رهایی از افسردگی

سعی کنید مسیرهای پیاده روی در جنگل و طبیعت را طی کنید. طبیعت تاثیر زیادی بر آرامش ذهن دارد. گذراندن زمان در کنار طبیعت باعث کاهش اضطراب می‌شود و ترشح هورمون آرامش بخش را در بدن افزایش می‌دهد. ضمنا این کار حافظه را نیز بهبود می بخشد.

 

یوگا بهترین ورزش برای آرامش روح و ذهن و رهایی از افسردگی

 

یوگا برای افسردگی

 

بررسی‌های انجام شده در سال 2007 نشان داده است که انجام ورزش یوگا، عصبانیت، اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد. بنابراین یوگا برای بیماران مبتلا به افسردگی تجویز می‌شود.در سال 2012 گروهی از محققان تاثیر یوگا بر استرس را بررسی کردند. آنها دریافتند که این ورزش تاثیر زیادی بر کاهش نشانه های افسردگی و استرس دارد.یکی از ویژگی‌های خوب یوگا این است که این ورزش بر پایه حرکات کششی و قدرتی است و بر تنفس تمرکز دارد. بنابراین باعث آرامش فرد می‌شودهنگامی که فرد تنفس عمیق انجام می‌دهد احتمال اضطراب و استرس کاهش می‌یابد.

سعی کنید هیچوقت ورزش را از زندگیتان جدا نکنید و همیشه با ورزش دوست باشید. ورزش تضمین کننده سلامت شماست.

دلایلی که می‌گویند باید پیاده روی کنید

بدون درد ورزش کنید

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید