در حال گرفتن اطلاعات...

5 روش برای کاهش وزن و تناسب اندام

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 4320

امروزه روش های زیادی برای لاغری وجود دارد. امروزه مردم از رژیم‌های غذایی زیادی برای تناسب اندامشان استفاده می‌کنند.

5 روش برای کاهش وزن و تناسب اندام

ورزش کردن باعث شاد شدن روحیه افراد و از همه مهمتر تناسب اندام می‌شود. ورزش همیشه جسم شما را سالم و شاداب نگه می‌دارد. سالم ماندن روح و وان با ورزش

 

 ورزش قدرتی انجام دهید

 

ورزش قدرتی

 

هر چقدر حجم عضلات بیشتر باشد، سوخت و ساز بدن موثرتر خواهد بود. آن چه که اغلب به غلط تصور می‌کنند این است که ورزش هوازی تنها باعث کالری سوزی می‌شود. بهتر است ورزش قدرتی انجام دهید این نوع ورزش سوخت و ساز بدن را بالا نگه می دارد. بدون درد ورزش کنید

 

 سوخت و ساز بدن را با غذاهای چربی‌سوز بالا ببرید

 

خوراکی چربی سوز

 

دلیل این که بعضی رژیم‌های غذایی کارساز نیستند این است که تنها بر شمارش کالری، افزایش پروتئین و کاهش کربوهیدرات تمرکز دارند. شما باید غذاهای چربی سوز نیز مصرف کنید و از خوردن غذاهایی که چربی را ذخیره می‌کنند پرهیز کنید.

 

 خواب کافی در طول روز داشته باشید

خوابیدن به اندازه کافی باعث کاهش وزن می‌شود. بدن در زمان خوب سوخت و ساز بیشتری دارد. کمبود خواب هورمون‌هایی ترشح می‌کند که برای کاهش وزن مناسب نیستند.

 

آزمایش تیروئید بدهید

ممکن است تیروئید شما کم کار باشد. تیروئید کم کار هورمون کنترل کننده سوخت و ساز را کمتر ترشح می‌کند. یک پنجم افراد بالای  ۴۰ سال تیروئید کم کار دارند. اگر احساس می کنید که خسته هستید و همیشه سردتان است احتمال کم کاری تیروئید در شما وجود دارد.

 

رژیم غذایی آرام و پیوسته داشته باشید

بیشتر رژیم های غذایی احساس گرسنگی را تقویت می‌کنند و باعث تغییراتی هورمونی می‌شوند. بنابراین بهتر است روشی را انتخاب کنید که آرام پیش می‌رود. تغییرات کوچک باعث می‌شوند که سوخت و ساز بدن کم کم به شرایط عادت کند و واکنش‌های ناگهانی در بدن صورت نگیرد.

با ورزش همیشه دوست باشید و آن را جزئی از زندگی خود بدانید. چون ضامن سلامت روح و جسم شماست.

فواید ورزش برای مغز

چه ورزش هایی عمر را طولانی می‌کند

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید