در حال گرفتن اطلاعات...

ورزش کردن در شب بهتر است یا در روز؟

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 1502

ورزش کردن برای سلامت بدن مهم است اما انجام این کار در بعضی ساعت‌ها روی بدن بسیار اثرگذار است و می تواند شما را به سرعت لاغر و خوش اندام کند.

ورزش کردن در شب بهتر است یا در روز؟

ورزش را بخشی از زندگی خود بدانید و همیشه با ورزش دوست باشید. ورزش به شما سلامتی، شادابی، نشاط، انرژی مثبت و حس خوب می‌دهد. ورزش علاوه بر سلامت جسم به سلامت روح و ذهنتان نیز کمک بسیار بزرگی می‌کند، تا همیشه جوان بمانید. سعی کنید ورزش کردن در زندگیتان به یک عادت تبدیل شود تا هیچوقت رهایش نکنید. سالم ماندن روح و روان با ورزش

 

ورزش کردن در شب بهتر است

 

ورزش در شب

 

براساس تحقیقات دانشمندان و پزشکان معروف، عضلات بدن و تقویت یا ضعف آنها رابطه مستقیمی با ساعت بیولوژیک بدن دارد و هنگامی که هوا تاریک است ماهیچه ها از انعطاف بالاتری برخوردار می‌شوند. فواید ورزش برای مغز

کارشناسان اعتقاد دارند دلیل این امر اکسیژن دریافتی توسط سلول‌های بدن به میزان زیاد در شب‌ها است که باعث خونرسانی به ماهیچه های بدن شده و آنها را تقویت می‌کند. سلول های ماهیچه ای عضلات دارای پروتئین خاصی در بدن هستند که شب‌ها بیشتر تولید می شوند، زیرا در طول روز بدن فرد نیاز به انر‍ژی بیشتری دارد و او به فعالیت‌های مختلف می‌پردازد اما شب‌ها با تاریک شدن هوا ، عملکرد ماهیچه‌ها تغییر کرده زمان مناسبی برای تقویت و انجام فعالیت‌های ورزشی است. کارشناسان اعتقاد دارند تقویت عضلات تنها برای داشتن تناسب اندام نیست بلکه می‌تواند یک راه حل درمانی برای از بین بردن قند اضافی در بدن و درمان دیابت در مبتلایان به این بیماری باشد.انجام ورزش می‌تواند سبب تحریک سلول‌های ماهیچه ای و نیاز به دریافت بیشتر اکسیژن توسط بدن شود که برای حفظ سلامت و جلوگیری از بروز انواع بیماری‌ها از جمله حملات قلبی، سکته مغزی و سرطان بسیار مفید است. بسیاری از بیماری‌های مرگبار در بدن به دلیل کمبود دریافت اکسیژن ایجاد می‌شود ،‌به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند افراد شبها و در محیط باز که اکسیژن فراوان دارد به انجام ورزش بپردازند تا سلامت بدن خود را حفظ کنند.

دلایلی که می‌گویند باید پیاده روی کنید

بدون درد ورزش کنید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید