در حال گرفتن اطلاعات...

اشتباهات رایج در انتخاب لباس عروس

بزرگنمایی
دسته: کفش و لباس تاریخ نگارش: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 5414

یکی از زیباترین و جذاب‌ترین مراحل آماده شدن برای مراسم ازدواج، انتخاب لباس عروسی است.اما متاسفانه خیلی از عروس خانم‌ها در خرید لباس عروسی اشتباهاتی را مرتکب می شوند که ممکن است باعث شود لباس خوبی انتخاب نکنند.

اشتباهات رایج در انتخاب لباس عروس

برای عروس خانم‌ها روز عروسی و آماده شدن برای آن خیلی مهم است و به تمام جوانب آن از مدل لاک ناخن گرفته تا مدل آرایش و خلاصه همه چیز آن فکر می‌کنند. اگر مراسم ازدواجتان نزدیک است و هنوز لباس عروس خود را انتخاب نکرده‌اید، برای داشتن یک اطلاعات مفید در زمینه انتخاب لباس عروس و خرید بهترین گزینه برای روز عروسی، بهتر است اول با نکاتی در این رابطه آشنا شوید.

 

اشتباهات رایج در انتخاب لباس عروس

اندازه لباس

انتخاب لباس عروس

 

برای انتخاب و خرید هر لباسی بسیار مهم است که آن لباس کاملا اندازه تن شما باشد. لظفا از این موضوع به سادگی عبور نکنید و با پوشیدن لباس تنگ یا گشادتر از سایزتان، در روز عروسی توجه همگان را به خود جلب نکنید. لباس تنگ آزادی شما را در روز عروسی سلب می‌کند و لباس گشاد هم به طور کلی تمرکزتان را بر هم می‌زند.

اگر از آشنا یا دوستی لباس عروس را قرض می‌گیرید، حتما دقت کنید که لباس اندازه باشد یا بتوان آن را به تنان اندازه کرد. ضمن اینکه اگر از فروشگاه‌ها هم لباس می‌خرید، در آخرین مرحله که لباس را تحویل می‌گیرید، دوباره سایز آن را چک کنید، که اگر نیاز داشته باشد، آن را هم سایز خودتان کنید.

 

وسواس در انتخاب

اصلا لازم نیست که با خود قرار بگذارید که تمام مزون‌ها و فروشگاه‌های لباس عروس را بررسی کنید. بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید و لباستان را در آنجا جستجو کنید. 

ست کردن کیف و کفش عروسی با آرایش، مو و لباس را هم در موقع خرید لباس عروس در نظر نگیرید. این کار برای انتخاب خود کیف و کفش است. لباس عروس از همه چیز مهم‌تر است.

 

راحتی لباس

لباس عروس دنباله دار

 

قبل از اقدام به خرید لباس عروس، تمام فکرهایتان را به کار بگیرید و ببینید آیا می‌توانید یک لباس با تور پف کرده باشکوه، دامن بزرگ و دنباله بلند را بپوشید و یک روز کامل آن را تحمل کنید؟

اگر نه، پس هرگز به خاطر زیبایی این نوع لباس‌ها، دست به انتخاب آن‌ها نزنید و بدانید که تجربه ثابت کرده که چنین عروس‌هایی از مراسم عروسیشان لدت نمی‌برند، زیرا بسیار کلافه و عصبی می‌شوند که این اصلا خوب نیست.

 

نشان دادن لباس به دیگران

خیلی از افراد عادت دارند یک لباسی را که مورد پسندشان قرار گرفته است را نشان کنند و بعد از آن شروع به نظرسنجی از اطرافیانشان می‌کنند. این اصلا عادت خوبی نیست، مخصوصا برای خرید لباس عروس! زیرا نظرات دیگران شما را از لباسی که انتخاب کرده‌اید دلزده می‌کند. اصلا مهم نیست آن‌ها چه نظری دارند، مهم این است که خودتان آن را پسندیده‌اید و دوستش دارید.

نکته دیگر اینکه با نشان دادن لباستان به دیگران، تازگی و ذوق آن را برای شب عروسی کم می‌کنید.

 

افرادی که با خود به خرید می‌برید

امتحان کردن لباس عروس

 

اگر به خرید می‌روید و دوست دارید که شخص دیگری هم غیر از همسرتان در انتخاب لباس به شما مشورت دهد، بهتر است کسی را انتخاب کنید که با او راحت هستید و اگر به شما پیشنهاد انتخاب لباسی را داد که شما از آن خوشتان نمی‌آید، بتوانید بدون رودربایستی این موضوع را به او بگویید و خجالت نکشید یا به همین دلیل رودربایستی مجبور به تایید حرف او شوید و لباسی را که دوست ندارید، انتخاب کنید.

افراد زیادی را هم با خود نبرید. شما یک نوع سلیقه مربوط به خودتان را دارید و دیگران هم همینطور، ممکن است ازدیاد سلایق مانع انتخاب بهترین گزینه شود. کسی را که فکر می‌کنید از همه خوش‌سلیقه‌تر است را انتخاب کنید و با او به خرید بروید.

 

بودجه خرید لباس

حتما پیش از آنکه به خرید لباس بروید، بودجه و هزینه‌ای را که می‌توانید تقبل کنید را به دقت محاسبه کنید و در فروشگاه هم از این بودجه پیشروی نکنید. اگر لباسی را دیدید که بسیار از آن خوشتان آمد، زیر بار هزینه اضافی آن نروید، چون ممکن است نتوانید آن را بپردازید و این موضوع ذهن شما را به هم می‌ریزد و ممکن است با همسرتان نیز مشکل پیدا کنید.

به این فکر کنید با بودجه‌ای که دارید، کدام لباس را که بسیار زیبا و برازنده شماست را می‌توانید انتخاب کنید.

 

طرز برخورد با فروشنده

خرید کردن و بررسی قیمت

 

هرگز اجازه ندهید فروشندگان، نظر و سلیقه خود را به شما تحمیل کنند. خیلی روی سلیقه آن‌ها حساب نکنید و در صورتی که به شما برای انتخاب و خرید یک لباس اصرار کردند، خیلی مودبانه و با آرامش از آن‌ها بخواهید مسئولیت انتخاب لباس را به خودتان واگذار کنند و در کار شما دخالت نکنند.

 

زیباترین مدل های کفش عروس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید