در حال گرفتن اطلاعات...

دانستنی‌ های جالب درباره‌ ناخن‌

دسته: ناخن تاریخ نگارش: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 5151

داشتن اطلاعات کافی در هر زمینه‌ای باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.در این مقاله دانستنی‌هایی درباره‌ی ناخن آورده شده است که می‌تواند برای بسیاری از افراد جالب باشد!

دانستنی‌ های جالب درباره‌ ناخن‌

نقش ناخن در زیبایی دست‌ها امری ثابت شده است و شما می‌توانید با استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ناخن‌های خود را زیباتر کنید. به‌غیر از بحث زیبایی و انواع روش‌ها برای زیباتر کردن ناخن‌ها، داشتن اطلاعاتی درباره‌ی ناخن نیز می‌تواند برای شما مفید باشد.

در این قسمت از زیبامون دات کام به چند نکته جالب درباره‌ی ناخن‌ها اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

نکات جالب درباره ناخن‌ها

 

1. ناخن‌ها در تابستان سریعتر از زمستان رشد می‌کنند. ناخن‌های مردان به نسبت زنان رشد بیشتری دارند، به جز در دوران حاملگی و سنین بالا که قضیه برعکس است.

2. اگر یک تکه از ناخن خود را در نوشابه گاز دار قرار دهید بعد از 4 روز در آن حل خواهد شد.

3. مانیکور ناخن‌ها در حدود 4000 سال است که انجام می‌شود.

 

ناخن دست

 

4. معمولا ناخن دستی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد رشد بیشتری نیز دارد. یعنی اگر شما راست دست باشید رشد ناخن‌هایدست راستتان بیشتر از ناخن‌های دست چپ‌تان خواهد بود و بالعکس!

5.رشد ناخن‌ها با اندازه انگشتان رابطه مستقیم دارد. هرچه انگشتان دست بلندتر و کشیده‌تر باشد رشد ناخن‌ها نیز بیشتر خوهد بود. در بین انگشتان دست، ناخن انگشت وسط سریع‌ترین رشد و انگشت شصت کندترین و آرام‌ترین رشد را دارد.

6. عادات غذایی نادرست و رژیم غذایی غلط بر روی ناخن‌ها نیز تاثیرگذار است. رشد ناخن‌ها به شدت تحت تاثیر تغذیه، وضعیت هورمون‌ها و سن است. 10 درصد مشکلات پوستی را مشکلات ناخن‌ها تشکیل می‌دهند. رنگ و وضعیت ناخن‌ها نشان دهنده سلامت بدن هستند.

 

ناخن پا

 

7. مو و ناخن هردو از یک ماده یعنی پروتئین کراتین ساخته شده‌اند. باور عمومی براین است که ناخن‌ها بافت مرده هستند اما حقیقت این است که ناخن و پوست اطراف آن از بافت‌های زنده تشکیل شده‌اند و مانند سایر قسمت‌های پوست به مراقبت و توجه نیاز دارند.

8. به طور متوسط ناخن‌ها به اندازه 0.1 میلی‌متر در روز رشد می‌کنند و 3 ماه طول می‌کشد تا اندازه ناخن‌ها چیزی در حدود 1 سانتی‌متر بلند شود! برای بازسازی کامل و جایگزین شدن یک ناخن جدید نیز چیزی در حدود 4 تا 6 ماه زمان لازم است و این زمان برای ناخن پا 12 تا 18 ماه طول خواهد کشید زیرا ضخامت ناخن پا دو برابر ناخن دست است.

 

مدل ناخن - طراحی ناخن شیک و متفاوت

طراحی ناخن - ایده های جذاب برای دیزاین ناخن پا

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

از بین بردن زردی ناخن با ساده ترین روشهای خانگی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید