در حال گرفتن اطلاعات...

تفاوت زیبایی و جذابیت

دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 9540

تا حالا به تفاوت معنای کلمه زیبا و جذاب فکر کرده اید؟ می دانید که این دو کلمه در عین اینکه بسیار به جای یکدیگر به کار می روند، تفاوت زیادی با هم دارند؟

تفاوت زیبایی و جذابیت

زیبا، جذاب و خوش‌تیپ کلماتی هستند که در حوزه زیبایی بسیار کاربرد دارند ولی آیا معانی این دو کلمه را به خوبی می‌دانیم؟ آیا کاربرد هر کدام در وضعیت‌های گوناگونی که با آن مواجه می‌شویم، درست و دقیق است یا آن‌ها را اشتباه و جابجا بیان می‌کنیم؟ بهتر است با تفاوت این کلمات آشنا شویم تا هم از آن‌ها درست استفاده کنیم و هم وقتی در موارد زیبایی‌شناسی این کلمات را شنیدیم، معنی دقیقشان را متوجه شویم.

 

تفاوت زیبایی و حذابیت با یکدیگر در چیست؟

کلمه خوش‌تیپ در بیشتر موارد درباره مردان به کار می‌ رود و معنای دقیق آن فقط مربوط به استایل و لباس پوشیدن نمی‌شود. داشتن تناسب چهره، حالت مو و قد و قامت در مردان که همگی در حالتی متناسب با هم باشند، بهترین موقعیت برای استفاده از کلمه خوش‌ تیپ است.

زیبا و جذاب هر دو کلماتی هستند که در لحظه دیدن یک شیئ ، ویژگی یا چهره‌ ای دلنشین و خوش منظر در ذهن انسان شکل می‌ گیرند. اما زیبا برای موارد کوچک‌ تر مانند یک چهره یا گل مورد استفاده قرار می‌ گیرد و جذاب برای موارد بزرگ‌ تر مانند یک طبیعت یا ساحل کاربرد دارد.

 

گل رز سرخ و سیاه

 

در واقع زیبایی مفهومی سلیقه‌ ای است که هر کسی برای خود تعریفی جداگانه با دیگران از آن دارد. ممکن است فردی یک گل یا چهره را زیبا بداند در حالی که شخص دیگری آن را معمولی یا حتی زشت قلمداد کند، بنابراین زیبایی چیزی است که برای فرد دلنشین است و دوست دارد به تماشای آن بنشیند. اما جذابیت دارای بحث گسترده‌تری است، ولی مجموعا می‌توان آن را عمومی‌تر از زیبایی دانست. جذابیت در واقع ایجاد کشش و دلربایی در افراد است که سرچشمه آن کمبودها، نیازها و ارزش‌های اوست. مثلا داشتن بینی کوچک به هر فرمی حتی اگر زیبا هم نباشد، به این دلیل که داشتن بینی کوچک در یک چهره خوشایند و بارازش است، جذاب به نظر می‌آید. یا یک گل همیشه جذابیت دارد، زیرا تمام انسان‌ها آن را مظهر لطف و دوستی می‌دانند.

ضمن اینکه جذاب حتما زیبا هم هست.

 

معنی رنگ‌های مختلف گل رز

جذابیت - چگونه باکلاس باشیم؟ قسمت دوم

پاهایمان راز افکارمان را لو می‌دهند

چطور استیکر تلگرام زیبا بسازیم؟ آموزش مرحله به مرحله

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید