در حال گرفتن اطلاعات...

آموزش آرایش - مثل حرفه‌ ای‌ ها سایه چشم بزنید!

دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 5245

اگر شما هم در استفاده از سایه‌ها برای جذاب تر کردن چشم‌ها مشکل دارید و اصول هر مدل سایه زدن را نمی‌دانید، بهتر است با این اصول ساده آشنا شوید و با کمی تمرین در آن، مانند حرفه‌ای‌ها آرایش کنید.

آموزش آرایش - مثل حرفه‌ ای‌ ها سایه چشم بزنید!

برای سایه زدن ابتدا باید اصول زیرسازی آرایش چشم را انجام دهید و بعد به سراغ سایه زدن بروید. برای بهتر شدن آرایش چشمتان لازم است که از کانسیلر مناسبی نیز استفاده کنید. براش‌ها هم برای سایه زدن اصولی خیلی مهم هستند، پس حتما در اولین فرصت براش‌های آرایشی که حتما لازم دارید را تهیه کنید.

 

انواع الگوی سایه چشم 

شکل گسترده و بادبزنی

سایه چشم گسترده

 

این مدل سایه چشم، برای تمام انواع مدل چشم‌ها مناسب است. در شکل سه بخش رنگی نشان داده شده است که هر کدام معرف یک نوع رنگ سایه است. برای بخش زردرنگ، ملایم‌ترین رنگ انتخابیتان را به کار ببرید، بخش نارنجی، کمی تیره‌تر و بخش قهوه‌ای رنگ، تیره‌ترین رنگ سایه را می‌طلبد.

سه رنگ سایه‌ای را که انتخاب می‌کنید، بهتر است در یک تناژ رنگی باشند یا در کنار رنگ‌های متفاوت رنگ‌های خنثی را هم انتخاب کنید تا تفاوت رنگی مناسبی ایجاد شود.

 

شکل قرینه

سایه چشم قرینه

 

این مدل سایه برای چشمانی که مدل صافی دارند، مناسب است. طبق تصویر، در بخش زردرنگ، سایه روشن و ملایم را استفاده کنید و در دو طرف آن سایه تیره را به کار ببرید. برای پلک پایینی هم به همین شیوه عمل کنید. حتما رنگ‌ها را با حوصله در هم محو کنید تا خطوط اضافی در پلک دیده نشود.

 

سایه چشم اسموکی

سایه چشم اسموکی

 

این مدل سایه چشم بسیار محبوب است و خیلی از خانم‌ها به آن علاقه دارند. برای مدل سایه اسموکی، تیره‌ترین رنگ سایه را در سرتاسر پلک بالا بکشید و سایه‌ملایم‌تر را بالای آن، در انتها نیز ملایم‌ترین رنگ سایه را بزنید. برای پلک پایین نیز، تیره‌ترین سایه‌ای که برای پلک بالا به کار بردید را از وسط پلک تا گوشه‌ خارجی چشم بزینید.

نکته مهم در سایه اسموکی این است که حتما باید از رنگ‌های خنثی مانند دودی، طلایی، قهوه‌ای و نقره‌ای و رنگ‌های هم‌تناژ آن‌ها استفاده کنید.

 

سایه چشم گربه‌ای

سایه چشم گربه ای

 

اصول این مدل سایه زدن مانند خط چشم گربه‌ای است. برای این مدل فقط کافی است از گوشه خارجی چشم با براش یک خط زاویه‌دار، به هر بلندی و زاویه‌ای که بخواهید ایجاد کنید و مانند شکل، دور تا دور چشم را سایه تیره بزنید.

 

سایه چشم باز

سایه چشم باز

 

در این مدل هم همینطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، معمولا از دو رنگ سایه استفاده می‌شود که رنگ روشن‌تر درست بالای پلک بالا می‌نشیند و رنگ تیره‌تر روی آن و به حالتی باز قرار دارد. برای این مدل سایه می‌توانید از رنگ‌ها متضاد هم استفاده کنید، البته به شرطی که با هم هم‌خوانی داشته باشند، مانند سایه دودی با صوتی یا بنفش با زرد.

 

سایه چشم بسته

سایه چشم بسته

 

سایه چشم بسته درست مانند مدل باز آن است با این تفاوت که در آن سایه تیره‌تر تا گوشه‌های چشم امتداد می‌یابد و به زیر پلک پایین نیز متصل می‌گردد. این مدل سایه برای کسانی که چشم‌های بسته‌ای دارند خیلی مناسب است و باعث می‌شود درشت‌تر و بازتر دیده شوند.

 

اصول پر کردن و کشیدن ابرو با مداد - آموزش

انتخاب مدل تاتو خط چشم بر اساس فرم چشم

آرایش چشم - آموزش ریمل زدن حرفه ای

آموزش گام به گام لمینت مژه ها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید