در حال گرفتن اطلاعات...

عناصر اصلی که برای تناسب اندام مهم هستند

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 1632

امروزه توجه مردم به ورزش بیشتر از گذشته شده است. چون مردم دنبال تناسب اندام هستند. اما برای داشتن تناسب اندام باید ارکان اصلی آن را رعایت کرد.

عناصر اصلی که برای تناسب اندام مهم هستند

امروزه همه جا حرف از لاغری و تناسب اندام است. اما چه بهتر که از راه درست یعنی همان ورزش کردن به تناسب اندام برسیم. روش های لاغری برای تنبل ها

عناصر اصلی در ورزش برای تناسب اندام عبارتند از : بدترین توصیه های تناسب اندام

استقامت قلبی و عروقی

قدرت ماهیچه‌ای

استقامت ماهیچه‌ای

انعطاف پذیری

ترکیب بدن

 

استقامت قلبی و عروقی  در ورزش

 

ورزش با وزنه

 

 استقامت قلبی عروقی و یا قلبی تنفسی به عنوان توانایی قلب برای پمپ خون اکسیژن دار به خاطر انجام وظیفه‌ی ماهیچه‌های شما تعریف می‌شود. توانایی سرحال ماندن بدون احساس خستگی در طول انجام ورزش جسمانی، تناسب اندام فرد را مشخص می‌کند. شنا کردن، دوچرخه سواری، پیاده روی، پیاده روی سریع و ایروبیک مثالهای کلاسیک تمرینات و ورزش‌ های مربوط به استقامت قلبی و ماهیچه‌ای هستند.

 

استقامت ماهیچه‌ای در ورزش

استقامت ماهیچه‌ای توانایی ماهیچه و یا گروهی از ماهیچه‌ها برای تکرار یک حرکت در ورزش به صورت چندین بار و یا نگهداشتن وضعیت ویژه‌ای در طول بازه‌ای از زمان است. استقامت ماهیچه‌ای مربوط به قدرت ماهیچه‌ای و استقامت قلبی و عروقی است. انجام ورزش‌ های مثل پیاده روی سریع، دوچرخه سواری و یا حتی رقص می‌تواند به افزایش استقامت ماهیچه‌ای  و تناسب اندام کمک کند.

 

قدرت ماهیچه‌ای در ورزش برای تناسب اندام

 

ورزش برای تناسب اندام

 

قدرت ماهیچه‌ای مقدار نیرویی است که یک ماهیچه‌ی منفرد و یا گروهی از ماهیچه‌ها می‌توانند بر علیه یک مقاومت سنگین اعمال کنند. قدرت ماهیچه با حداکثر مقدار قدرتی که یک ماهیچه دارد و یا مقدار وزنی که می‌تواند بلند کند و یا حرکت دهد تعیین می‌شود. قدرت ماهیچه می‌تواند با بلند کردن وزنه‌ها در ورزش افزایش یابد و باعث تناسب اندام می‌شود.

 

انعطاف پذیری جسمانی در ورزش

سطح تناسب اندام هم چنین با انعطاف پذیری مفاصل شما مشخص می‌شود. اگر شما انعطاف پذیری خوبی در مفاصل خود داشته باشید می‌توانید از آسیب‌های مربوط به مفاصل جلوگیری کنید. ورزش‌ هایی مثل کشش و شنا کردن می‌توانند به ارتقای انعطاف پذیری شما کمک کنند.

 

ترکیب بدن در ورزش

ترکیب بدن مستقیماً مربوط به سطح تناسب کلی است. ترکیب بدن، مقدار چربی بدن در مقایسه با مقدار جرم لاغری است. آن با درصد بافت‌های بدن شما که از چربی تشکیل یافته‌اند در مقابل بافت‌های بدون چربی، مشخص می‌شود.

نکته‌ی جمع بندی این که، تناسب اندام فرد نه تنها وابسته به اجزا گفته شده در بالا است بلکه هم چنین نتیجه‌ی سبک زندگی او، تغذیه و عادات اولیه نیز هست.

تغذیه سالم برای اندامی زیبا و جوانی طولانی مدت

چگونه شکمی تخت و صاف داشته باشیم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید