در حال گرفتن اطلاعات...

ورزش های ایزومتریک چه ورزش هایی هستند

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 1366

درحالی ‌که ورزش‌های ایزومتریک می‌توانند کمک کنند تا قدرت و انعطاف خود را افزایش دهید، اما این ورزش‌ها، تمرینات قدرتی معمول شما نیستند.

ورزش های ایزومتریک چه ورزش هایی هستند

ورزش در هر سن و موقعیتی برای تمام افراد مفید است. باید کاری کنیم تا ورزش در زندگی به یک عادت تبدیل شود و آن را دوست خود بدانیم. به خاطر داشتن تناسب اندام همیشه با ورزش رفیق باشیم. کاهش وزن آسان با عسل و دارچین

ورزش‌های ایزومتریک که به تناسب اندام هم کمک می‌کنند چه ورزش‌هایی هستند؟ شما می‌توانید ورزش‌های ایزومتریک را در یک حالت ثابت، بدون هیچ ‌گونه تحرکی انجام دهید. میوه های مفید برای تناسب اندام

 

فواید ورزش‌های ایزومتریک برای سلامت بدن و تناسب اندام

 

تمرینات ایزومتریک

 

ورزش‌های ایزومتریک علاوه بر اینکه یک راه آسان برای تمرین کردن بدون استفاده از تجهیزات ورزشی هستند، می‌توانند برای سلامت شما نیز فوایدی را فراهم سازند. تمرینات ایزومتریک می‌توانند پایداری را افزایش داده و قدرت را در افراد مبتلا به التهاب مفاصل، یا افرادی که آسیب‌هایی دارند که دامنه‌ی حرکتی آن‌ها را محدود می‌سازد، افزایش دهند.

 

ورزش‌های ایزومتریک مخصوص پایین ‌تنه و مناسب برای تناسب اندام

انجام این ورزش به تناسب اندام شما کمک می‌کند. مقابل دیوار نشستن را با گرفتن وضعیت اسکات انجام دهید، درحالی ‌که پشتتان به یک دیوار باشد و زانوهایتان با زاویه‌ی ۹۰ درجه خم شده باشند. ران‌هایتان باید موازی با زمین باشند. این وضعیت را تا زمانی نگه‌دارید که عضلاتتان خسته شوند، که معمولاً حدود ۱۰ تا ۳۰ ثانیه است، و درمجموع سه ست تکرار نمایید. حرکت leg pull-down را نیز در مقابل یک دیوار انجام دهید. در یک وضعیت ایستاده، یکی از زانوها را بالا بکشید تا جایی که ران شما با زمین موازی گردد. دست‌هایتان را زیر ران خود قفل کنید. درحالی‌که دست‌هایتان را بالا می‌کشید، با همسترینگ خود به سمت پایین فشار بیاورید تا مقاومت ایزومتریک ایجاد کنید. این ورزش به تناسب اندام شما نیز کمک می‌کند.

 

ورزش‌های ایزومتریک مخصوص بالاتنه و برای تناسب اندام

برای تناسب اندام خود این ورزش را انجام دهید.انجام پرس دست (hand press) و پشت بازو با فشار به دیوار (triceps wall push) کمک می‌کند تا بالاتنه‌ی خود شامل سینه، جلو بازو و پشت بازو را تقویت کنید. برای انجام پرس دست، به‌ صورت ایستاده یا نشسته و انگشتانتان در هم قفل شده و دست‌هایتان به حالت دعا کردن باشند.هر دو ساعد باید موازی با زمین باشند و از یکدیگر دور شوند. کف دست‌های خود را به هم فشار دهید و عضلات سینه، جلو بازو و پشت بازوی خود را به مدت ۱۰ تا ۳۰ ثانیه منقبض کنید. این ورزش را سه ست تکرار کنید. حرکت پشت بازو با فشار به دیوار را با ایستادن در مقابل یک دیوار انجام دهید، درحالی ‌که کمرتان صاف و کشیده و بازوها افتاده و در دو طرفتان قرار داشته باشند. کف دست‌ها به سمت دیوار باشد و با استفاده از عضلات بازو، محکم به دیوار فشار وارد کنید.

 

تمرینات شکمی از ورزش‌های ایزومتریک برای تناسب اندام

برای تمرین دادن عضلات شکمی، از جمله عضلات مورب، ورزش‌های ایزومتریک پلانک و پلانک از پهلو را انجام دهید. تمرین پلانک را با قرار گرفتن در وضعیت شنای سوئدی انجام دهید، اما بدنتان را به‌ جای دست‌هایتان، با استفاده از آرنج‌ها و ساعدهای خود حمایت کنید. در حین انجام این ورزش، کمر و پاهایتان را صاف و کشیده نگه ‌دارید. این ورزش به تناسب اندام شما کمک می‌کند.

آموزش ورزش هوازی در خانه

کاهش وزن و نکات مربوط به آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید