در حال گرفتن اطلاعات...

کاهش عوارض و ریسک عمل های زیبایی

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 2010

تعداد تقاضا برای عمل‌های گوناگون زیبایی در تمام دنیا بسیار افزایش داشته است و کشور ما نیز از رکوردداران جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود. درست است که این عمل‌ها تقریبا با کیفیت خوبی انجام می‌شوند، اما عوارض جانبی برای تمام عمل‌های پزشکی وجود دارد.

کاهش عوارض و ریسک عمل های زیبایی

راه‌های زیادی برای کاهش عوارض عمل‌های زیبایی وجود دارد که دانستن آن‌ها برای کسانی که قصد انجام این جراحی‌ها را دارند، می‌تواند بسیار کمک‌ کننده و مفید باشد.

 

کاهش عوارض و ریسک عمل های زیبایی

جراحی‌های بی‌مورد را کنار بگذارید

نگاه کردن در آینه

مشاوره با جراح

 

جراحی‌های زیبایی گوناگونی وجود دارند که از نظر خود پزشکان متخصص زیبایی هم، انجام خیلی از آن‌ها هیچ ضرورتی ندارد و بیماران بدون داشتن مشکل خاصی اقدام به انجام آن می‌کنند. چیزی که ریسک یک جراحی را بالا می‌برد، همین عدم مشکل است. به طور مثال وقتی یک بینی مشکل خاصی نه از لحاظ زیبایی و نه از لحاظ ساختاری ندارد، عمل کردن آن چه چیزی را حل خواهد کرد؟ بنابراین ریسک چنین عملی بسیار بالاست. اگر جراح مشکل خاصی در صورت بیمار مشاهده کند، آن را حل می‌کند اما اگر نبیند چطور؟

 

اولین داوطلب یک جراحی جدید نباشید

معاینه پزشکی

 

اگر تمایل دارید که کمترین عوارض جانبی و ریسک یک جراحی پلاستیک را متحمل شوید، پس، از اولین کسانی که دست به یک جراحی زیبایی می‌زنند و یک روش جدید زیبایی را امتحان می‌کنند، نباشید.

معمولا با گذشت زمان و پیشرفت در یک روش جراحی، میزان خطاهای آن نیز کاهش می‌یابد.

 

انتخاب جراح ماهر

انتخاب جراح در اینترنت

 

برای داشتن یک جراحی عالی و بدون عوارض، سعی کنید کاملا درباره پزشکی که می‌خواهید جراحی را او انجام دهد، تحقیق کنید. اگر یک پزشک خوب که جراحی‌های بی‌نقصی در سوابق خود دارد را یافتید، حتما به او مراجعه کنید، زیرا در میان تمامی پزشکان که جستجو کرده‌اید، او توانسته است اعتماد شما را جلب کند (البته اگر درست و کامل تحقیق کرده باشید).

اگر پزشکی که مورد اعتمادتان واقع شده است، دستمزد زیادی برای جراحی طلب کرد، با اندکی صبر کردن و منتظر ماندن، حتما می‌توانید از پس هزینه آن برآیید و به دلیل بی‌پولی سریع به سراغ کس دیگری نروید زیرا تجربه نشان داده است که افراد در این گونه مواقع عجولانه تصمیم می‌گیرند که در این مورد برایتان گران تمام خواهد شد.

 

با تبلیغات وسوسه نشوید

شوکه شدن

 

اگر در تبلیغات می‌بینید که پزشکانی با قیمت بسیار پایین حاضرند یک جراحی زیبایی که عرف هزینه‌ای بالاتری دارد را انجام دهند، هرگز گول این تبلیغات را نخورید و وسوسه نشوید.

مسلما پزشکانی که این گونه تبلیغات را به راه می‌اندازند، تخصص لازم برای انجام جراحی بی‌نقص را ندارند و برایتان مشکل‌آفرین خواهند شد. به طور مثال برای جراحی زیبایی بینی، متخصصان پلاستیکی که تخصص حلق و بینی نیز دارند، هزینه بالاتری را درخواست می‌کنند و پزشکان دیگر که این تخصص را ندارند با قیمت پایین‌تری جراحی را انجام می‌دهند.

اما به نظر شما نتیجه عمل کدام یک از آن‌ها بهتر خواهد بود؟ ممکن است از لحاظ ظاهری تفاوتی را مشاهده نکنید، اما این یک واقعیت است که بیمارانی که عمل زیبایی بینی را نزد جراح پلاستیک متخصص حلق و بینی انجام داده‌اند، وضعیت بهتری در تنفس و راحتی بعد از عمل دارند و عوارض جراحی در آن‌ها بسیار کمتر است.

 

مشورت کامل با پزشک

 

تمام توقعات و انتظارات خود را با پزشکتان در میان بگذارید و نتیجه دلخواهتان را کاملا به او بگویید تا بداند شما دقیقا برای داشتن چه ظاهری دست به جراحی زیبایی زده‌اید. حتما مراحل کامل عمل و مراقبت‌های بعد از آن را از او بپرسید و درباره نحوه جراحی و نتیجه آن با او بحث و مشاوره کنید.

 

شرایط مناسب بدنی و روحی

ورزش کردن

 

قبل از جراحی از نداشتن بیماری‌های قلبی، دیابت و آلرژی مطمئن شوید و اگر ورزش نمی‌کنید و سیگار می‌کشید، باید گفت که احتمال ریسک‌پذیر بودن جراحی در شما بالا است.

از لحاظ روحی نیز در شرایط مناسبی باشید، افسردگی، مشکلات عاطفی و خانوادگی را برطرف کنید و بعد اقدام به زیباتر کردن چهره و اندام خود کنید، چه بسا علت خیلی از تصمیم‌گیری‌ها برای انجام جراحی‌های بی‌مورد همین ناراحتی‌های روحی باشند!!!

(درمان استرس)

 

پرهیز از فعالیت سنگین بدنی بعد از جراحی

فعالیت بدنی ممنوع

 

چند هفته تا چند ماه بعد از انجام جراحی از فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین دوری کنید تا به خونریزی و ایجاد تورم در ناحیه عمل شده دچار نشوید. انجام ورزش‌های مناسب بعد از عمل زیبایی مانند پیاده‌روی سبک اشکالی ندارد.

 

مزایای عمل زیبایی بینی به روش مدرن

عوارض جراحی‌های زیبایی که درگیرتان خواهد کرد

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید