در حال گرفتن اطلاعات...

بهترین زمان برای خوردن صبحانه، نهار، شام ؟

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 4391

بیشتر افراد در زمان نامناسب غذا می‌خورند و حتی از خوردن صبحانه صرف‌ نظر می‌کنند! کارشناسان درباره زمان ایده آل غذا خوردن نظراتی دارند .

بهترین زمان برای خوردن صبحانه، نهار، شام ؟

زمان غدا خوردن نکته بسیار مهمی است که اکثر افراد از آن غافل می‌شوند. تغذیه مناسب اولین شرط برای داشتن زندگی سالم است. اگر زمانبندی افراد برای خوردن وعده‌های غذایی درست نباشد، تمام مواد مغذی و ویتامین‌های موجود در غذا به هدر می‌رود. خیلی از افراد هم هستند که وعده‌های غذایی مثل صبحانه یا شام را حذف می‌کنند، و این خیلی خطرناک است. صبحانه یکی از اصلی ترین وعده هاست. تمام وعده ها باید خورده شوند اما به میزان کم. با این خوراکی ها با خستگی خداحافظی کنید

 

بهترین زمان برای خوردن صبحانه و داشتن یک تغذیه سالم برای یک زندگی سالم

 

صبحانه

 

زمان ایده آل برای صرف  صبحانه که اولین وعده غذایی روز است و یک تغذیه سالم به حساب می‌آید، بین7 تا 8 صبح است. با این غذاها انرژی خود را دو برابر کنید

سعی کنید تا قبل از ساعت 10 صبحانه خورده باشید. دیرتر از آن در وعده ناهار تداخل ایجاد می‌کند و بعد از ساعت 3 مجدد احساس گرسنگی می‌کنید. علت ریشه‌ای همه این مشکلات،  به موقع نخوردن صبحانه است.

 

زمان ایده آل  برای خوردن وعده‌های غذایی و یک تغذیه سالم را چگونه باید محاسبه کرد؟

باید این قانون را همیشه به یاد داشته باشید که برای داشتن یک زندگی سالم نیاز به یک تغذیه سالم دارید و اولین وعده غذایی روز باید دقیقا نیم ساعت بعد از بیدار شدن از خواب صرف شود.

 

بهترین زمان ایده آل برای خوردن ناهار و داشتن یک تغذیه سالم برای یک زندگی سالم

 

نهار

 

اگر میخواهید برای داشتن یک زندگی سالم یک تغذیه سالم هم داشته باشید بنابراین باید این وعده غذایی را بین  ساعت 12:30 تا 14 بخورید و در واقع، 13 بهترین زمان برای خوردن ناهار است.

حتی اگر دیر شود، سعی کنید  ناهار را قبل از ساعت 4 خورده باشید. زیرا با احساس گرسنگی، عصبانی ، نا امید و بدون دلیل دچار خستگی می‌شوید. زمان ایده آل برای ناهار خوردن 4 ساعت بعد از صرف وعده صبحانه است. فاصله بین صبحانه و ناهار نباید بیش از 4 ساعت باشد.

 

بهترین زمان ایده آل برای خوردن شام و یک تغذیه سالم

 

کتلت شام

 

برای داشتن یک زندگی سالم، سالم‌ترین عادت صرف  شام تا ساعت 18:30 است. اگر به هر دلیلی مجبورید شام را به عقب بیندازید از ساعت 22 دیرتر نشود.از خوردن تنقلات در نیمه ‌شب بپرهیزید زیرا با برنامه کاهش وزن  تداخل ایجاد خواهد کرد.

آنچه باید به خاطر بسپارید این است که برای پیشگیری از اضافه وزن شام را حداقل 3 ساعت قبل از زمان خواب میل کنید.این یعنی  اگر ساعت 22  می‌خوابید، شام ​​خود را قبل از ساعت  19 میل کنید.

تقویت بدن با مواد غذایی ساده

تاثیر تغذیه بر سلامت روان

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید