در حال گرفتن اطلاعات...

درمان سینوزیت و مشکلات ناشی از آن با روش خانگی

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 4296

سینوزیت یک بیماری عفونی است که استفاده از بخور آب گرم، سرم و قطره های شستشو دهنده مجاری بینی در درمان آن تاثیر چشمگیری دارد.

درمان سینوزیت و مشکلات ناشی از آن با روش خانگی

دکتر غفوری در رابطه با سینوزیت گفت: سینوس‌ها که به دلیل ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و برخی عارضه ها مثل آلرژی که به دلیل التهابات پولیپ ها، ضربه به سر و صورت، تماس با محرک های شیمیایی و تومور ها به طور غیر طبیعی یا با اختلال انجام شود در اصطلاح به آن سینوزیت می گویند. درمان های خانگی برای گرفتگی بینی

وی اظهار داشت: علائم شایع سینوزیت ترشح و گرفتگی بینی، درد و احساس فشار در صورت، سر درد، سرفه، عطسه، تب، تنفس بد بو و درد دندان به ویژه دندان های ردیف بالا می تواند از علائم سینوزیت باشد، همچنین در سینوزیت حاد فرد مبتلا به سینوزیت نواحی پیشانی و گونه با فشار این نواحی، خم شدن یا به پشت خوابیدن دچار احساس درد شود.

سینوزیت 2 نوع است که اگر بیش از 12 هفته طول بکشد سینوزیت حاد و مزمن است ولی اگر در کمتر از 4 هفته خوب شود سینوزیت خفیف است. خواص کدو تنبل برای سرماخوردگی

 

راه های تشخیص سینوزیت حاد

 

تشخیص سینوزیت

 

این پزشک عمومی بیان کرد: تشخیص سینوزیت حاد با سه علائم مهم ترشح چرکی، گرفتگی بینی و درد صورت است که در بزرگسالان بیش از 10 روز و در کودکان بیش از 10 تا 14 روز به طول می انجامد، در صورت طولانی شدن این علائم احتمال ایجاد سینوزیت مزمن تشدید می شود که در این نوع عارضه استفاده از سی تی اسکن به تایید تشخیص و کشف پلیپ های موثر در ایجاد سینوزیت کمک می کند.

 

بهترین درمان برای سینوزیت حاد

 

درمان سینوزیت

 

غفوری تصریح کرد: مهم ترین راهکار برای درمان سینوزیت تسهیل خروج ترشحات است که استفاده از داروهای ضد احتقان خوراکی یا موضعی مانند اسپری های بینی با تشخیص پزشک توصیه می شود.

این پزشک عمومی تاکید کرد: همچنین فرد می تواند با استفاده از قطره ها یا سرم های شستشو یا شست وشوی بینی به کمک آب به باز شدن مجاری، تخلیه ترشحات و درمان سینوزیت کمک می کند.

این پزشک عمومی بیان کرد : در این فصل به دلیل افزایش سرماخوردگی و تاثیر ویروس ها در ایجاد سینوزیت استفاده خودسرانه از آنتی بیوتیک ها نه تنها هیچ تاثیر در درمان بیماری ندارد بلکه سبب مقاومت بدن فرد در برابر این دارو می شود که در صورت تبدیل سینوزیت حاد به مزمن درمان آنتی بیوتیکی ممکن است پاسخگو نبوده و نیاز به بستری بیمار شود.

گاهی سینوزیت ممکن است در اثر ایجاد پولیپ و تومور در بزرگسالان و کودکان باشد که در صورت طولانی شدن آن مراجعه به پزشک متخصص و بررسی آن ضرورت دارد.

آشنایی با آنتی بیوتیک‌های طبیعی

برای سرما خوردگی چه بخوریم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید