در حال گرفتن اطلاعات...

چرا بدن در هنگام ورزش کردن می‌لرزد

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 2946

لرزش بدن در هنگام ورزش می‌تواند نشان دهنده مشکلاتی باشد که علت‌های متفاوتی دارد شایع ترین این علت‌ها درست انجام ندادن حرکت ورزشی می باشد.

چرا بدن در هنگام ورزش کردن می‌لرزد

افراد برای رسیدن به تناسب اندام خود و سلامت بدن به دنبال ورزش هستند. گاهی اوقات به هنگام انجام ورزش عضلات بدن به لرزش درمی‌آیند. این مساله می‌تواند علت های متفاوتی برای سلامت بدن داشته باشد که غالباً خطرناک نیستند. ورزش نکردن چه بلایی سر عقل می‌آورد

دلایل ایجاد لرزش در بدن به هنگام ورزش عبارتند از:

 

انجام یک حرکت جدید در ورزش

 

حرکت ورزشی

 

در صورتی که فردی حرکت ورزشی جدیدی انجام دهد احتمال لرزش بدن وجود دارد. دلیل این اتفاق این است که حرکت جدید جزو الگوهای مغزی متداول ما نیست و بدن الگوی حرکتی جدیدی را تجربه می‌کند. مغز در این حالت تلاش می کند تا دریابد که چگونه باید این حرکت را انجام دهد. بعضی عضلات نیز ممکن است درگیر یارگیری حرکت جدید شوند بنابراین بدن به لرزش درمی‌آید. بهترین مکمل‌های بدنسازی

 

ایجاد خستگی در حین ورزش

ورزش برای تناسب اندام بدن بسیار ضروری است. فاکتور دیگری که باعث لرزش بدن به هنگام ورزش می‌شود خستگی است هنگامی که به ست‌های آخر حرکات ورزش خود می‌رسید لرزش بدن شروع می‌شود زیرا عضلات خسته شده‌اند. هنگامی که بدن خسته می‌شود هیدروژن در عضلات جمع می‌شود که باعث اسیدی شدن عضلات می‌شود. بر اثر این اتفاق به مغز سیگنالی فرستاده می‌شود که عضلات در ناراحتی هستند بنابراین بدن می‌لرزد. هر چقدر بدن ورزیده تر شود این اتفاق با تاخیر صورت می‌گیرد.

بهتر است تعادل را در ورزش رعایت کنید. در صورتی که وزنه‌ای که در دست گرفته‌اید بیش از حد برای شما سنگین باشد لرزش بدن خطرناک است و ممکن است باعث آسیب دیدگی شود. بهتر است از وزنه‌هایی با وزن کمتر در ابتدا شروع کنید.

برای حفظ سلامت بدن به هنگام انجام حرکات ورزشی تنفس را فراموش نکنید. نگه داشتن نفس باعث می‌شود که فشار وارد بر بدن افزایش یابد. داشتن تنفس منظم آرامش بیشتری به بدن می‌دهد و برای سلامت بدن بسیار مفید است.

بعد از ورزش ریکاوری و تغذیه مناسب داشته باشید تا آسیبی به شما وارد نشود.

گرم کردن بدن قبل از ورزش

کاهش التهاب بدن با پیاده‌روی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید