در حال گرفتن اطلاعات...

ورزشی برای کاهش خستگی کار با کامپیوتر

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 2487

عضلات دست پس از استفاده طولانی و بیش از حد از ماوس رایانه خسته می‌شوند. افرادی که با رایانه کار می‌کنند باید مراقب سلامت بدنشان نیز باشند.

ورزشی برای کاهش خستگی کار با کامپیوتر

سلامت بدن در هنگام کار با کامپیوتر حرف اول را می‌زند. در واقع فرم نشستن پشت صندلی و حالت دست هنگام کار با ماوس حرف اول را می‌زند. انجام حرکات ورزشی حین کار برای سلامت بدن بسیار مهم است. ماوس توسط عضلات فلکسور و اکستانسور ساعد اداره می‌شود. خستگی و درد معمولاً با استفاده بیش از حد از این عضلات ایجاد می‌شود اگرچه مقدار بسیار ناچیزی فشار روی ماوس وارد می‌شود ولی این عضلات برای انجام حرکات کوچک در طی یک دوره زمانی طولانی به استقامت نیاز دارند. بدون درد ورزش کنید

 

درمان خستگی ساعد دست هنگام کار با کامپیوتر و حفظ سلامت بدن

 

کار با ماوس

 

برای حفظ سلامت بدن و برای درمان درد عضلات دست، ماوس رایانه ای را انتخاب کنید که به راحتی در کف دست جا گیرد. ماوس بیش از حد بزرگ یا زیاد کوچک باعث خستگی سریع عضلات ساعد می‌شود. محل کار ایستگاه کاری است که باید از نظر ارگونومی بدن بطور صحیحی تنظیم شوند. نشستن در یک صندلی قابل تنظیم ارتفاع و قرار دادن ماوس در یک سطح ثابت بطوریکه آرنج را حدود 90درجه خم و مچ دست در یک موقعیت مستقیم قرار گیرد به لحاظ ارگونومی بدن مطلوب است. حرکات ورزشی ضروری در محل کار

بعد از استفاده از ماوس چند بار در روز برای حفظ سلامت بدن و مراقبت از عضلات دست، عضلات ساعد را کشش دهید .کف دست راست را روبه پایین نگه دارید با دست چپ به آرامی مچ دست راست را خم کنید طوریکه انگشتان دست روبه کف اتاق باشند این کشش را به مدت 10ثانیه انجام دهید و سپس با دست چپ تکرار کنید.

بعد از هر یک ساعت در طول استفاده از رایانه برای حفظ سلامت بدن  پنج دقیقه استراحت کنید تا عضلات ساعد کمتر احساس خستگی کنند.

 افرادی که روزانه به طور مداوم با کامپیوتر سروکار دارند باید ورزش را بخشی از کار روزمره خود بدانند. در غیر این صورت به سلامت بدن خود آسیب وارد می‌کنند.

نرمش های مفید در محل کار

در محل کار هم به تناسب اندام خود فکر کنید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید