در حال گرفتن اطلاعات...

فواید استخر و شنا برای سلامت بدن

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 7797

استخر هم مانند ورزش‌های دیگر برای بدن بسیار مفید است. پیاده روی و راه رفتن در آب استخر امروزه برای اکثر افراد توسط پزشکان تجویز می‌شود.

فواید استخر و شنا برای سلامت بدن

انسان برای حفظ سلامت بدن نیاز به ورزش دارد. یکی از این ورزشهای مفید و پرکاربرد برای بدن شنا کردن است. شنا کردن علاوه بر تناسب اندام برای بسیاری از دردها نیز مفید است. در عین فواید بسیار زیادی که آب و شنا کردن برای بدن دارد باید مراقب باشید تا به خاطر کلر موجود در استخر به بیماری‌های پوست و مو مبتلا نشوید. انواع مشکلات پوستی در شناگران و درمان آن

 

جلوگیری از کهولت سن با ورزش شنا

 

شنا

 

شنا کردن از زود پیر شدن شما نیز جلوگیری می‌کند و همچنین به عنوان یکی از در دسترس ترین ورزش ها شناخته می شود زیرا که شما در هر نقطه ای می توانید آن را پیدا کنید. شنا می تواند برای افرادی که مشکلات حرکتی نیز دارند بسیار مفید باشد و همچنین می‌توانید این ورزش را جایگزین باشگاه های بدنسازی کنید. مراقبت از پوست و مو قبل و بعد از شنا

 

با شنا کردن به تقویت قلب خود بپردازید

بیماری‌های قلبی یکی از انواع بیماری است که در بیشتر جوامع امروزی مشاهده می‌شود. از جمله عوامل این بیماری می‌توان به فشارهای عصبی و استرس‌های زیاد اشاره کرد. برای کنترل این بیماری باید در کنار یک تغذیه درست و استفاده از غذاهای مناسب ورزش نیز انجام داد. در بین ورزش‌ها شنا می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای بیماران قلبی باشد.

شنا می تواند تمام عضلات بدن شما را به حرکت وا دارد و رگ های خونی شما را بهبود می بخشد و همین امر باعث از بین رفتن سموم در رگ های شما می شود. همچنین شنا می‌تواند میزان زیادی از کلسترول  خون شما را کم کند که این خود می‌تواند به سیستم قلب و عروقی شما بسیار کمک کند.

 

افزایش انعطاف پذیری بدن با رفتن به استخر و سونا

با گذشت زمان و افزایش سن انعطاف پذیری بدن نیز کاهش پیدا می کند و همین امر موجب می‌شود تا بیماری‌های متفاوتی به سراغ شما آیند. بهترین راه برای این که در سنین پیری انعطاف بدن شما از بین نرود شنا کردن است. در هنگام شنا کردن نقاطی مانند گردن، پا و پشت شما به حرکت در می آید و این امر به مرور بر انعطاف شما می‌افزاید.

همچنین عده‌ای هستند که بر اثر بد نشستن یا ایستادن دردهایی در قسمت پشت خود دارند می توانند از شنا و ورزش‌های آبی برای رفع این درد استفاده کنند.

 

با شنا کردن در استخر استرس خود را از بین ببرید

 

شنا و رهایی از استرس

 

راه های از بین بردن استرس نیزبسیار زیادهستند اما در این میان شنا به عنوان بهترین ورزش برای از بین بردن استرس شناخته می‌شود. بر همین اساس محققان تحقیقاتی انجام داده اند که بر حسب آن متوجه شده‌اند لحظه ای که شما در آب شیرجه میزنید تمام استرس روزانه از بدن شما خارج می‌شود.

چرا همه خانم ها باید شنا کنند

شنا و تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید