در حال گرفتن اطلاعات...

چه ورزش‌ هایی عمر را طولانی می‌ کند

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 2639

تحقیقات انجام شده نشان داده است که انجام برخی ورزش‌ها باعث می‌شود که فرد عمر طولانی‌تری داشته باشد و زندگی او سالم‌تر شود.

چه ورزش‌ هایی عمر را طولانی می‌ کند
فهرست موضوعات

ورزش یکی از نیازهای ضروری و روزانه برای بشر است. هیچوقت ورزش را کنار نگذارید و سعی کنید که ورزش کردن به یک عادت در زندگیتان تبدیل شود. ورزش علاوه بر کار کردن که از شما انرژی می‌گیرد، به شما انرژی می‌دهد. ورزش کردن به شما انرژی مثبت، روحیه، شادی و نشاط می‌دهد. ورزش کردن علاوه بر اینکه جسم شما را سالم نگه می‌دارد به سالم ماندن روحیه شما نیز کمک می‌کند. تمام ورزش ها برای بدن مفید هستند. اما بعضی ورزش ها باعث جوانی و طول عمر بیشتر می‌شوند. فواید ورزش برای مغز

 

ورزش های مخصوص جوانی

 

شنا

 

محققان پیشنهاد کرده‌اند که افراد برای این که جوان‌تر بمانند ورزش‌های شنا، تنیس و ایروبیک انجام دهند. 6 حرکت برای ساختن کل بدن

البته این بدان معنی نیست که ورزش‌های دیگر مفید نیستند. مدیر این تحقیقات می‌گوید: ما دریافتیم که انجام ورزش‌های خاص خطر مرگ را کاهش می‌دهد. این ورزش‌ها شنا، ایروبیک و تنیس  هستند.

اما ورزش‌هایی هم‌چون دویدن و فوتبال هم‌چنین تاثیری ندارد. ممکن است دلیل این اتفاق این باشد که افرادی که فوتبال بازی می‌کنند در جوانی این کار را انجام می‌دهند و بعد از دوران جوانی این ورزش را کنار می‌گذارند. ورزش نباید کنار گذاشته شود،‌ بلکه باید به صورت مداوم انجام شود.

بررسی‌ها نشان داده است که انجام ورزش‌هایی که با راکت انجام می‌شود 47 درصد احتمال مرگ را کاهش می‌دهد.

این ورزش‌ها تاثیرات روانی و ذهنی خاصی دارند که سایر ورزش‌ها چنین تاثیراتی نمی‌گذارند. به علاوه افراد به این ورزش‌ها پایبندتر هستند و بیش‌تر از آن‌ها لذت می‌برند.

اگر رفتن به باشگاه و استخر برای شما سخت است به هیچ وجه ورزش را ترک نکنید و تاجایی که می‌توانید به نرم شدن و سالم ماندن بدنتان کمک کنید. حتی اگر ورزش کردن برای شما سخت است می‌توانید روزانه 1 ساعت پیاده روی مفید داشته باشید. پیاده روی در محیط پارک و طبیعت به سلامت روحتان کمک بسیار بزرگی می‌کند.

بدون درد ورزش کنید

سالم ماندن روح و روان با ورزش

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
دخی باهوش
۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲
عالی ممنون عالی تشکر عععععععععععععععععععع
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات